Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudhatom meg, hogy egy...

Honnan tudhatom meg, hogy egy szülész orvos/kórház ellen folyik-e "műhiba" per?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mulasztásról lehet hallani, de csak az otthonszülőket verik nagy dobra, ha ott történik baj,de a többi eset miért marad a falak között? Geréb Ágit láttam tegnap épp,a tévébe,házi őrizetben van, a sok mulasztó kórházi orvos meg jelenleg is praktizálhat.
2013. jún. 14. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Sehonnan.

De egyébként az a baj, hogy az emberek nagy része képtelen felfogni, hogy mit jelent a műhiba szó.

Az, hogy történik vmi szövődmény, önmagában még nem műhiba. A szülésnek és a császárnak is, mint az összes többi műtétnek vagy kórházi ellátásnak lehetnek szövődményei. Bizonyos %-ban előfordulhatnak bizonyos komplikációk akkor is, ha az orvos és az eü személyzet mindent megfelelően csinál.

A műhiba az, ha gondatlanságból vmit nem vesznek észre pl. Mondjuk ha szülés után nem néznek rá a kismamára, az meg közben elvérzik, mert nem húzódik össze a méhe. Na az műhiba.

De ha az orvos/szülésznő megfelelő időközönként ellenőrzi a kismama állapotát, és észreveszi, hogy vérzik, majd megpróbálja különböző eszközökkel megmenteni az életét (oxytocin, prosztaglandin, érlekötés, méhkivétel...), de a végén ki kell venni a méhét vagy meghal, mert nem lehet elállítani a vérzést, az nem műhiba. Az egy lehetséges komplikáció.


Meg kellene érteni, hogy attól, hogy a szülés és a terhesség egy természetes dolog, még bizony lehetnek veszélyei. Nyilván nem halnak már meg annyian miatta, mint 150 évvel ezelőtt, mert fejlődött a tudomány, de 100%-osan nem lehet kizárni semmit, akármennyire is normálisan jár el az orvos.


Az a probléma, hogy néha előjön egy-egy hír, hogy mondjuk egy kismama vagy a gyerek meghalt, vagy vmi baja lett szülés során, és az emberek rögtön mennek a fórumokra fröcsögni meg meglincselni az orvost. Holott azt sem tudják, hogy tényleg hibázott-e vagy sem.

Ha tényleg azért történt baj, mert mondjuk szart magasról a nő fejére, akkor persze, elő kell venni, meg kell büntetni.

De nem kellene automatikusan minden eü dolgozót meglincselni, ha történik vmi.

2013. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyet értek Veled,köszönöm a választ,de nem igazán erre voltam kíváncsi. Idézőjelet nem véletlenül használtam,nem szeretem ezt a szót,hogy műhiba,inkább orvosi mulasztásnak hívnám,pont azért mert elmulasztott valamit és sz*rt a beteg fejére.Én tisztában vagyok a szó JELENTÉSÉVEL.
2013. jún. 14. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:

értem, hogy mit akarsz kihozni ezzel...

az a baj, hogy védik egymás seggét, így nagyon ritka (és nagyon nagy volumenű) esetben fordul csak elő, hogy ki lesz mondva, hogy MŰHIBA volt... sajnos sokszor az orvos mulaszt, baj lesz, s ezt ráfogják valami "előfordulhat, hogy megtörténik, de az orvos nem tud ellene tenni semmit" veszélyre... És mivel nem lesz kimondva, hogy az orvos a hibás, a neve sem jelenhet meg sehol, mert az rágalmazás, így nem lehet ilyen lista sem, hogy kinél volt már "műhiba"


És az a legszomorúbb, hogy bevédik egymást, lepapírozzák, hogy épp valami olyan történt, ami orvostól független, és ugyan úgy praktizálhat tovább, ha mondjuk előtte már több gyerek/anya meghalt/baja lett a keze alatt..

2013. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fórumokon érdemes körbenézni.

Egy kórházat én biztos nem ajánlok, az a Péterfy Budapesten.

Ha az orvos is érdekel, akkor priviben szívesen válaszolok.

Ez saját tapasztalat (majdnem meghaltam, és mivel csak majdnem, ezért nem pereltem be).

Azóta más is felvette velem a kapcsolatot, akinek a babája halt meg ennél a dokinál ebben a kórházban. Mindkét esetben az orvos is egyértelműen vétett, ő viszont jogi útra terelte az ügyet, nyilván!

(Engem otthagyott, mert lejárt az ügyelete, pedig fogadott dokim volt, és a szülésznő szólt neki, hogy gond lesz, az ügyeletesek órákon át dolgoztak azon, hogy ne vérezzek el... A másik esetről más nevében nem nyilatkozatok, de lehet még ő is olvassa majd a kérdésed!)

Egy másik orvosról is nagyon sok rosszat hallottam a Dél-Pesti kórházból, de ott nem a kórházzal magával van a baj!

Amúgy Szolnokon is rendszeresen beperelik a dokikat és a kórházat, nyilván nem lesz elmarasztalva sem a kórház, sem a doki, de elég sok kórházat és még több dokit lehetne találni, aki ellen már folyt ilyen per.

A végén nagy százalékban megússzák!

2013. jún. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!