Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sürgősségi császárosok!...

Sürgősségi császárosok! Nektek hogy zajlott az előkészítés?

Figyelt kérdés
2009. okt. 10. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
pfff,pontosan nemtudom,volt nagy kapkodás,katéter be,fel a műtőasztalra,ott egyszerre vagy 10-en működtek rajtam,infuziot meg nemtudommiket csináltak,aztán elaltattak...kb.10 perc alatt előkészitettek a műtétre,attól számitva hogy utoljára az órára néztem,15 percre rá kint volt a lányom.
2009. okt. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
bár már kivoltam merülve(10óra vajudás után)gyors infúzió,katéter,fazon igazitás,séta a mütőbe,szuri a gerincbe és 6:30-ra meglett a kisfiam.azért kb fél ora kell mire a műtős csapatot össze trombitálják.azt hiszem nállam ennyi volt de sok mindenre akkorról nem emlékszem
2009. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem augusztusban született meg császárral a kisfiam, 17 óra vajúdás után. A pici szívhangja már leesett többször is. Onnantól hogy betoltak a műtőbe, előkészületekkel együtt pontosan 5 perc múlva kint volt a pici fiam:)


7 hetes babó anyukája

2009. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, betoltak a műtőbe, oxigén maszkot kaptam, bekötötték az infúziót, korábban már beadták az edát, a hasam lefertőtlenítették, megvárták még nem érzek alul semmit (hideg vizes vattávval ellenőrizték érzek-e még vmit)..naggyából asszem ennyi volt
2009. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. azt tudnám leírni, amit előttem írtak.

Gyors engedély a főorvostól, EDA-ba még egy kis cucc, műtő, onnantól semmi érzés lent. A katétert se nem láttam, se nem éreztem, csak 6 órával műtét után láttam, hogy nocsak, nekem ilyen is van! :D

20-25 perc volt kb. mindenestől.

18 órát vajúdtam előtte.

Ja, és kicsit nagyobb a hegem, mint másoknak. :(

2009. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. okt. 11. 13:39
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem csak nekem vannak homályos emlékeim. Én is sok dologra alig emlékszem, pedig nem is voltam kimerülve, mert nem vajúdtam előtte. Perceknek tűnik az egész, pedig lehet, hogy volt az 1/2 óra is? Viszont az a kép nagyon előttem van, amikor betolnak a műtőbe: a 2 orvos maszkban, feltartott kesztyűs kézzel ott áll és engem vár. Olyan érzés volt, mintha kivégzésre vittek volna. Erről sokat álmodom. :-(
2009. okt. 11. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Hú, hát először is életem legszörnyűbb, legbizonytalanabb és legfélelmetesebb élménye volt. Leírhatatlanul rettegtem, hogy baja lesz a babámnak.

Amikor vajúdás közben kiderült, hogy műteni kell, odasereglett orvos, altatós, szülésznő, nővér...félelmetes volt. Nővérke lekapta a fazonomat, megitattak azzal a löttyel, majd betették a katétert (közben hívtam fel sírva a párom,h. jöjjön be), utána toltak is a műtőbe. Még bekötöttek infúziót, lekötözték a kezem és jött a maszk. Onnantól se kép, se hang.

Ez az egész nagyon gyorsan történt, talán 5 perc se volt az előkészítés meg hogy a műtőbe kerültem, de óráknak tűnt.

2009. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én fel sem hívhattam a páromat. Azt mondták, hogy nincs rá idő. Nem voltam magamnál, de arra emlékszem, hogy a szülésznő hívott még 2 nővért, hogy azonnali segítségre van szüksége. Egy borotvált, egy katétert rakott fel, egy pedig bekötötte az infúziót. A sapkát és a lábzsákot is menet közben adták rám.

De a lényeg, mindenkinek egészséges kisbabája született! Legalábbis remélem!

2009. okt. 11. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!