Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » János kórházas friss tapasztal...

János kórházas friss tapasztalatokat megosztanád? Főleg császárosok.

Figyelt kérdés
Bárkinek a válaszát szívesen fogadom,csak úgy néz ki császárom lesz ezért ez a része jobban érdekelne.Utána gondolom már minden u.úgy működik mintha rendesen szülnék ezért azoknak a válaszoknak is örülnék.Milyen maga a műtét?Utána megkapod a babát?Apa bemehet hozzád utána a szobába?Szoptatás h működik császár után?Az intenzívre kerülsz v rögtön a gyerekágyra?Milyenek a szobák?Meddig lehet veled a babád?Mi az amit örülsz h nálad volt?Kislányoknak kiszúrták a fülét?Köszi mindent!
2011. júl. 27. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én természetes módon szültem 2 hónapja.

Én egy ágyas szobában voltam,így a baba velem volt éjjel nappal!!!:) Csak fürdetésre és a vizsgálatra adtam le.Nem is bírtam voltam nélküle!Kislány és nem kérdezték,hogy kérünk-e esetleg fül szúrást.A legjobb,hogy a párod visz kaját!:)Amit adnak az nagyon kevés és nem is túl tápláló.De ez gondolom mindenhol így van.Egyébként teljesen elégedett voltam mindennel.A többi kérdésedre én nem tudok választ adni.Sok szerencsét!

2011. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is természetesen szültem 9 hónapja a Jánosban.

Kislány - kapott fülbevalót,szúrták neki.

Császárosok is egyből szobára kerülnek, egy nap fekvés,utána állhatnak fel. Megkapják a babát, amint felállnak, és a mamával lehet egész nap, de le is adhatod éjjelre.

Reggel és este elviszik 1-2 órára a babákat, reggel orvosi vizsg, este fürdetés miatt.

Én a 3 ágyasban voltam, ez klassz, mert tartozik hozzá vécé,fürdi, nem kellkimennia folyosóra.

Látogatók bejöhetnek a szobába.

2011. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


5 és 2 éve szültem a Jánosban császárral.

A műtét kb.1 óra,nekem mindkettőt gerincérzéstelenítéssel csinálták. Nem fájdalmas a szúrás,kicsit kellemetlen,utána semmit nem érzel,orvosok beszélgetnek,ha szólsz hozzájuk veled is,az anesteziológus is próbálja oldani a feszültséget. A babát megmutatják,de el is viszik,apuka mehet vele a szülőszobára ahol ellátják. Műtét után a gyerekágyas osztályra visznek,ahol 12 óra fekvés vár rád. Fejed ne emeld fel,szívószálat vigyél,mert sokat kell inni utána. Nekem a szülésznő kihozta a babámat amint lekerültem az osztályra,rögtön cicire is tettük.A kórterembe bemehet látogató,ez nem mindenkinek szimpatikus. Ha letelt a 12 óra,kiveszik a katétert,segítenek felkelni,ami nem egyszerű....Én mindkét alkalommal a 9-es körterembe kerültem,ami 3 ágyas,bent van a fürdőszoba. A közösségi hagy némi kivetnivalót maga után. Vannak fizetős körtermek is,1 ágyasak. A babákat reggel 6kor lehet kihozni,7-kor vissza kell vinni vizitre,majd 9 körül újra kihozhatod és veled lehet egész nap,talán 7 körül kellett bevinni fürdetésre,9 körül megint ki,még szopi és 10-re bevinni.Vigyél mellszívót,én mindkét lányomnak tudtam beadni tejcit éjszakára. A fülét kérésre kiszúrják,a fülbevaló csak arany lehet,előtte alkoholba kell áztatni. Ősszeségében meg voltam elégedve,bár nekem a szülésznő régi kedves ismerősöm,ha érdekel megírom a nevét.Az osztályon 1-2 kivétellel kedvesek a nővérek,a csecsemősökről túl sok jót nem mondhatok. A többgyerekes anyukáktól többet tanultam mint tőlük,emiatt jobb a több ágyas kórterem.

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.


Jó egészséget,szép szülést kívánok!

2011. júl. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hú de örülök,hogy írtatok.Nem lesz fogadott szülésznőm,a doki nem igényli mert szerinte mindegyik nagyon kedves.De jó lenne ha tényleg egyből a gyerekágyra kerülnék.Az elsőnél (15órakor volt a császár) felvittek az intenzívre (minden császárost) és másnap 13órakor kerültem le a gyerekágyra,addig nem is láthattam a fiamat,pedig nem volt semmi komplikáció.

12 óra fekvés?Te jó isten!Hogy lehet annyit kibírni?Az elsőnél 6 óra után már fel kellett kelnem.Viszont az nagyon pozitív,hogy rögtön cicire lehet tenni.

Ha 2 v 3 ágyas szobába szeretnék kerülni akkor szólni kell vagy szerencse kérdése,hogy hova kerülsz?

A papírokat (anyakönyvi kiv. taj kártya stb) már a kórházban intézi v.ki?vagy ez itt h működik?

2011. júl. 28. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 17,5 hónapja szültem ott, császárral.

Rögtön a gyerekágyra kerültem, szintén gerinc érzéstelenítővel. Az én műtétem este 3/4 6 körül kezdődött. Nem tudom pontosan, mert végül is sürgősségi volt, nem az órát figyeltem... 18:12-kor lett meg a fiam, 7 órakor már a kórteremben feküdtem, és apa pakolászott mellettem. A babát ahogy kivették, megmutatták, megsimogathattam, de el is vitték. Apa mehetett nézni ahogy felöltöztetik, méricskélik.

Engem hajnali 5-kor állítottak fel, kiszedték a katétert, segítettek összekapni magam, és aztán még volt egy kis pihi, mert a reggeli vizit miatt nem hoztam még ki akkor a babámat. Ez reggel 7-től fél 9-9-ig tartott általában, este ugyanúgy 7-8 fél 9-ig kellett bevinni fürdetésre. Így egyébként én nem is tudtam azonnal ciciztetni, éjszaka nem hozták be hozzám. De másnap ahogy "megkaptam", rögtön próbálkoztunk is. Első éjszaka azért nem aludtam, mert ment kifele az érzéstelenítő, másnap éjszaka azért mert rohadtul fájt mindenem, 3. éjszaka mikor már hozzászoktam a fájdalomhoz, beindult a tejem, de olyan szinten, hogy azt hittem szét durrannak, mire reggel lesz.

Én a 8-as teremben voltam, ez 5 ágyas volt, de majdnem végig csak 3-an voltunk bent. Az utolsó éjszakára lett "teltház". Szerintem egyébként csak a szerencsén múlik, hogy hova kerülsz. De nekem is jobb volt, hogy több ágyasba voltam, mert tényleg sokat tanultam az első napokban egy több gyermekes anyukától. Ő segített a szoptatásban. Bár mivel te már nem első babádat fogod szülni, gondolom, van némi fogalmad, hogy hogy is fognak telni az első napok! :) Nekem még akkor nem volt!

Az 1 illetve 2 ágyas szobák fizetősek egyébként. Itt találsz róluk infót: [link]

Ja, igen, a közös zuhanyzó elég borzalmas. Számomra az volt a legnegatívabb az ott tartózkodásunk alatt...

Anyakönyvet intéznek a kórházban, szülés utáni napon jön a kórházi védőnő, és begyűjti a papírokat, és mire hazaengednek meg is kapod az anyakönyvi kivonatot.

2011. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Én direkt a 3 ágyasba kértem magamat, mert tudtam, hogy ahhoz tartozik vécé+fürdő, hogy ne kelljen kijárni a közösbe a folyosóra. (Nem volt plusz pénzünk a fizetős szobára.)

Láthatod majd jó hamar a babádat, emiatt ne izgulj :)

Az én dokim sem kért választott szülésznőt, szerinte is mindegyik kedves :) (és tényleg így van, tényleg kedvesek a szülésznők) (dr Szurominál szültem, Annamari volt a szülésznő)

2011. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!