Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Húgomnak elfolyt a magzatvize,...

Húgomnak elfolyt a magzatvize, de még csak a 35. hét elején van. Mire számítsunk? Nagyon félünk mindannyian. Még ugye koraszülöttnek számít a baba?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 18:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Igen, koraszülöttnek számít, de nagyon jók az esélyei a babának, ha amúgy minden rendben, mivel a tüdeje már elég fejlett. Remélem, már kórházban van a húgod!
2013. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, igen már bent vannak, mi meg csak izgulunk a férjemmel és a lányaimmal:(
2013. jún. 16. 18:26
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
nem kell félni. a 35. héttől már nem koraszülött a baba. Teljesen fejlett, legfeljebb kisebb súlyú lesz és nem 3 nap után mehet haza. 2kg felett már hazaengedik a babákat ha szépen eszik és ha nincs semmi gond, 2 kg alatt nem, de nagy rá az esély hogy már lesz 2 kg. Az utolsó hetekben már csak hizik a baba a pocakban.
2013. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
császározzák?
2013. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem császározzák, vajúdik, azt mondták, hogy jól halad a szülés, és nem indokolt a császár.
2013. jún. 16. 18:41
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Nyugodjatok meg!


Egy 35. hétre született baba inkább csak súlyban/méretben van "lemaradva" az időre születettektől :) Valószínűleg pár nappal tovább tartják benn őket, és lehet, hogy az első nap inkubátorba teszik a kicsit, de ilyenkor már nem szokott probléma lenni :)


Üdv:

egy koraszülött intenzíves

2013. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Barátnőmnek is a 35ik hétre született a babája és makk egészséges!
2013. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg minden rendben lesz. Nincs okotok aggódni. Kicsit kisebb súlyú lesz az átlagnál, de ennyi. Pár napot talán melegítik inkubátorban, de ez sem biztos.
2013. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 36 hétre szültem a kisfiamat, szintén elfolyt a magzatvíz idő előtt. 2900g lett a kisfiam és 53 cm, gyönyörű, egészséges, picit fázósabb volt, de semmi kezelést nem igényelt, mert picit előbb érkezett hozzánk. Az Uzsokiban szültem és ott kötelező a 6 nap mindenkinél, így kedden szültem 12:00-kor és vasárnap 12:00-kor már otthon voltam/voltunk. :D Már az első hónapra leelőzte az időre született babák "kötelező" súlygyarapodását olyan kis haspók volt.


Nem lesz semmi baj!!!! Majd, írj, hogy milyen nemű lett, mekkorák a méretei és , hogy vannak!

2013. jún. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódjatok! Biztosan minden rendben lesz! Én úgy tudom, hogy a 37 hétig hivatalosan koraszülöttnek számít, de a 35. hétnél már nem olyan vészes a dolog. Nekem van 2 barátnőm is az egyiknek 34 a másiknak 35 hetesen született a babája. Meg nem mondanád róluk, 5 évesek mindketten! Életvidám, nagyszájú jókedvű gyerkőcök! A barátnőim annyit mondtak, hogy könnyebb volt megszülni, de ennyi. Esetleg légzésfigyelőt használhattok, de nem kell aggódni! A barátnőim járnak vizsgálatokra (koraszülöttség miatt), de mindig minden rendben van. Ráadásul azt mondják, hogy kint behozzák a lemaradást a koraszülött babák gyorsan! Azt hiszem többet kell majd etetni az elején. Nem lesz semmi gond!!!
2013. jún. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!