Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogyan készítettétek fel a...

Ti hogyan készítettétek fel a párotokat az apás szülésre?

Figyelt kérdés

Augusztusban jön a kislányunk, és a párom nagyon be van zsongva, de nem titkoltan nagyon aggódik. Elmondta, hogy fél attól, hogy rosszul lesz, vagy nem fogja bírni, illetve fél, hogy a tehetetlennek fogja érezni magát. Mindezek mellett mondta, hogy szeretne benn lenni, támogatni, csak fél a helyzettől. Hogyan tudnék segíteni a páromnak, hogy megkönnyítsem a helyzetét? Nálatok ez hogy működött? Esetleg el tudnátok mondani, hogy az apukát hogyan vonták bele az orvosok a szülésbe, mikor benn volt? (Ha éppen tudtatok erre figyelni...)


Köszönöm szépen!



2013. jún. 17. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hát, nálunk első baba lesz, úgyhogy se ő se én nem tudjuk, mi várható. de ha megtudok valamilyen részletet, azonnal beavatom,h könnyebben el tudjuk képzelni a helyzetet... h benne milyen érzést vált ki az élmény, na arra szerintem nem tud felkészülni
2013. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez aranyos!:))) De ott és akkor mindenki veled lesz elfoglalva,és te sem azzal fogsz foglalkozni hogy a párodat bátorísd!

Jobb esetben neki kéne támogatni téged,és nem fordítva.

2013. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kerria ***** válasza:
100%

Nálam bent volt a férjem az elsőnél, és remélem most is velem tud majd lenni.


Sokszor láttam, hogy csak áll, és néz, és segítene, de nem nagyon tud mit... hozzáteszem nálunk komplikáció is fellépett.

Szerintem az a legjobb, ha elmondod neki, hogy amíg meg nem születik, addig csak rád figyeljen, amit kérsz azt teljesítse. (nálam itatott, és ez a mai napig is a legfontosabb dolgok egyike volt nálam)


A tanácsom: csak veled foglalkozzon.


Szülés után már jobban bevonták... akkor már csak a fogadott dokink volt bent.

2013. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem biztos a dolgában, inkább ne menjen be. Ne a rosszul levő apukával kelljen bent foglalkozni, vagy olyan helyre ájuljon, amiveszélyes is lehet.

Amúgy hatalmas élmény, segítettem préselni, számolni, köldökzsinórt elvágni, mosdatni. Közben jól elbeszélgettünk, készítettem egy videót is (diszkrétet, mielőtt fennakadsz). Szóval sokat tud segíteni ha bent van az apa is.

2013. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor egy kis batoritas :) Az en parom tipikusan olyan aki az aludt tejtol is hanyingert kap.Nalunk is o dontott ugy h szeretne bent lenni,persze en is akartam.de nem eroltettem volna.Eletunk egyik legjobb dontese volt.Nagyon nehez szülesem volt,mind testileg de foleg lelkileg ugyanis nem sirt fel a fiunk.Vegig a fejemnel allt es biztatott,fogta a kezem.En szörnyen negativ elmenykent eltem meg igy is de ha o nem lett volna ott,hat nem tudom mi lett volna.Hihetetlen energia szabadult fel benne es ott akkor az undor v barmi eszebe sem jutott.
2013. jún. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nagyon talpraesett volt apa. fogta a kezem,fájás közben mondta,h. szorítsam erősebben, erősebbem, ez elterelte a figyelmemet,ikor már magyon kivoltam a fájásoktól kértem, h. meséljen róla milyen jó lesz a babával öntsön belém lelket . kitolásnál segített előre hajolni, összepréselődni, így csak a nyomásra kellett koncemtrálni. szuper volt. lábad közé ne nézzen, akkor nem lesz rosszul. köldök zsinórt meg úgyis megkérdezik szeretné e elvágni. csak ennyi véreset kell látnia.
2013. jún. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva,szerintem azzal tudod megnyugtatni,ha elmondod neki,hogy bármikor kimehet,ha úgy érzi. az én férjem is bent volt a szülésnél,és bàr sokat nem tudott segíteni,a puszta jelenléte is erösített. Adott kortyokban vizet,törölgette a homlokom,ilyesmi :) Könnyü szülést Neked! :))
2013. jún. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket és a történeteket! És külön a bátorítást! :)

Úgy látom, az apukák mindenhol összeszedték az erejüket, és talpon maradtak. :) Én is azzal biztatom, hogy nem lesz ideje és energiája rosszul lenni, és bármikor kimehet, ha kezd kimerülni lelkileg. (Néha azzal viccelődünk, hogy talán csak egy tüsszentés lesz és kinn lesz a baba. :))

Egyébként én is úgy voltam vele, hogy bárhogyan is dönt, mellette állok. Ha nem akart volna bejönni, én azt is elfogadom. Mindenesetre sokat beszélünk róla, hogy ne érje felkészületlenül a dolog, tudja, mikor mi történik. Ráadásul a tesói is bátorítják, akiknek már van 2-2 gyerkőcük, így első kézből mondják, hogy mire számíthat.


Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat és jó babázást kívánok mindenkinek! :)

2013. jún. 18. 11:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk császár lett, nem volt választott orvosunk sem, csak bementünk a kórházba a karácsonyi kajálás után (előtte már voltunk bent 4-szer, hogy szülni lehetne de elküldték a páromat, még aznap hajnalban is), amikor aznap másodszor mentúnk be már olyan rosszul volt a párom, hogy vérnyomásmérés után rögtön elvitték elaltatták és betolták a műtőbe. Én egy ablak mögött voltam, nézőként, de mivel a párom altatásban volt, a mérés után az első fürdésig nálam volt a kislányom. Sajnos a hellp szindróma miatt egy hétre intenzívre került a párom, addíg nem is láthatta a kislányunkat élőben, csak képeken, nem tehette mellre, de azért bementem hozzájuk napi fél órát (külön a gyerekhez, külön a páromhoz) látogatni. Többet sajna nem lehetett.
2013. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi az első gyerkőcünknél nagyon izgatottak voltunk, de páromnak egy percig se volt kérdés, hogy bent lesz-e mellettem. Sokat olvasgattunk együtt szülésről szóló cikkeket, ilyen műsorokat néztük, így ő is tudta hogy pl mit jelent az, hogy gátmetszés. Utána a kislányunk születésénél is bent volt. Egyiket se bánta meg. Egyedül a köldökzsinór elvágását nem merte bevállalni. De nekem nagyon nagyon sokat jelentett, hogy ott volt. Lelkileg is jó volt, hogy támogat, mondogatta közben hogy "anya nagyon ügyes vagy" :) És az is, hogy esetleg megmasszírozta a derekamat, törölgette az arcomat (amikor kislányom született augusztusi hőség volt, kint 30 fok, bent 40 fok, én éreztem 50nek is) :D

Na de egy szó mint száz, ha sokat beszélgettek erről, biztos szívesen megy be és örök emlék lesz mindkettőtöknek :)

2013. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!