Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beengedtétek a párotokat...

Beengedtétek a párotokat szülés közben?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretném, ha a párom bejönne velem szüléskor, és úgy is volt, hogy bejön, de csak miattam jönne be, amúgy tudom, hogy rosszul van minden ilyesmitől. Viszont én tényleg szeretném ha bejönne, de nem azon az áron, hogy ez legyen élete legrosszabb élménye, és megundorodjon tőlem.
2009. júl. 1. 07:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nálunk végig kétesélyes volt a dolog. Őrlődtem, melyik a jobb. Aztán végül úgy alakult, hogy a vajúdóba is bejött, aztán velem maradt. A fejem mellett állt végig, bátorított, törölgette az arcom. A köldökzsinórt nem ő vágta el, de nem is bánatos emiatt.
2009. júl. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi még előtte vagyunk,de én sem tudom,mi lenne a jobb.A férjem kijelentette,hogy nem akar bent lenni.Nem is erőltetem.Ha változik a véleménye addig,az csak jó,ha nem,akkor bejön anyum.
2009. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém mindenképp bent akar lenni, ennek csak örülök! :) Bàr még jocskàn elötte vagyunk!
2009. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk az elején én erőltettem, aztán amikor már biztos volt, hogy anya ott lesz (és már nem erőltettem), akkor meg ő ragaszkodott hozzá. Szóval nálunk ott volt a szülésen.

Férjem is az a típus, aki a vérvételtől elájul, de a szülésnél ő tartotta a lábamat. (A köldökzsinór elvágására ugyan nem vállalkozott.)

Szerintem legyen az, hogy a vajjúdáson legyen veled, aztán amikor jön a "véresebb" rész eldöntheti, hogy kimegy-e. Így nem erőlteted, csak rajta múlik. Nem hiszem hogy az utolsó percekben hagyna majd magadra.

2009. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én rábiztam, annyit kértem, hogy amig vajúdok, szórakoztasson, mert mást nem tudtam behivni magammal. Úgy egyeztünk meg, hogy ha már nagyon nem birja, menjen ki nyugodtan. Aztán nem is volt alkalma ezen gondolkodni, sodorták az események, és bent maradt, igaz a legvége sajnos császár lett, de arra is beengedték. Nagyon örül, hogy látta a picit rögtön, nagyon meghatódott.

Egy 3 hós bébi anyukája

2009. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Persze. Hát ki legyen ott, ha nem ő?

Kivéve ha ő nem akar bent lenni, mert akkor nem szabad erőltetni.

De én nagyot csalódtam volna, ha azt mondja, hogy nem akar ott lenni. De persze nem kellett csalódni...

2009. júl. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem a kisfiúnknál végig ott volt 15 órán keresztül. Mindketten szerettük volna, hogy együtt csináljuk végig, pedig ő is nagyon tű- és vérfóbiás.:-) De nem volt semmi gond. Azt mondta, hogy bolond lett volna, ha kihagyja. Még azt is végignézte, ahogy kijött a fiúnk, nem kucorgott ott a fejem felett. Azt mondta, hogy egy felejthetetlen élmény, és soha eszébe nem jutott, hogy a véres jelenetek miatt megundorodna tőlem. Már most is jobban izgul, mint én, hogy mikor indul be a szülés.
2009. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem is akart bejönni. A szülésem végül vákumos volt, úgyis kiparancsolták volna, és még rosszul is lett volna. Örülök, hogy így döntöttem, a következő gyereknél sem fog bejönni.
2009. júl. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem először nem akart bejönni,ezért a nővérem volt hadtápba állítva ,kint várt a folyosó a sorára ,mikor jöhet be.De inkább elvitte a férjem dolgozni,és ő jött be,mondván ő csinálta,ő lesz velem szülésnél is.11 óra körül már nem bírta a tesóm,és elkéredzkedett,mert addig nem kapott hívást,és már aggódott...

Férjem végig velem volt,de annyira sírt,hogy nem merték az ollót a kezébe adni... :):):)

2009. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapig végig azt mondta a párom hogy nem akar bejönni, nem bírja az ilyesmit. Aztán amikor már vajúdtam és a szülőszobán voltam ott volt velem. Azt mondta látta mennyire szenvedek és nem bírt egyedül hagyni. Szegény csak ott ült, nem tudott semmit sem csinálni, de nagyon jó érzés volt hogy nem vagyo egyedül. Amikor olyan történt amit nem bírt nézni, elfordította a fejét. Semmi negatívumról nem számolt be.
2009. júl. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!