Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a miskolci...

Mi a véleményetek a miskolci megyei kórház szülészetéröl, és Dr Sándor Zsolt szülész-nögyógyászról?

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ott szültem, maga a szülőszoba és az osztály nagyon lepukkant, de a szülésznők és a nővérek nagyon rendesek voltak. Sándor Zsoltról nem tudok nyilatkozni, nem ő volt az orvosom.
2009. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a Semmelweisben szültem, de a megyeiről én is azt hallottam, hogy lepukkant, sok a cigány, de nagyon rendesek az orvosok és a szülésznők is. Én a helyedben orvost választanék és nem kórházat. Ha találsz egy jó orvost úgy mint én, akkor tök mindegy, hogy hol van, mert úgyis abba az intézménybe mész, ahol Ő van.
2009. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat a Sándor Zsolt a megyeibe van ezért is érdekel maga a kórház mert én sem sok jót hallotam,de ha az orvos jó lesz akkor tényleg mindegy.
2009. okt. 12. 17:46
 4/9 anonim válasza:
30%
Nekem nem ő volt az orvosom, kétszer csinált nekem genetikai uh-t. Durva,flegmatikus, túl laza volt, de a többi kismama is ezen a véleményen volt. Én nem mennék mégegyszer a megyeibe szülni. Súlyos szív fejlődési rendellenességgel született a kisfiúnk, 8 napot élt. Senki semmit nem vett észre. Ha szükséged van még jó pár tanácsra és még aktuális a dolog, irj privátban és sok dolgot elárulok neked.
2009. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem nálaorvos nincs a megyeiben...
2010. máj. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Bocs!Szerintem nála bunkóbb orvos nincs a megyeiben...
2010. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az orvost nem ismerem, e a kórházról leírom, amit tudok.

2009. júniusi tapasztalataim, akkor szültem.


Szülőszoba:

Tiszta volt és régi. Talán fehér csempékkel. A szülőágyak lábon álló, rögzített paravánokkal (inkább vékony fal) vannak elválasztva, nem látni át egymáshoz.

Van ctg, meg odatolják a gázt, ha kell. Van egy szék is. Két ajtaja van, de mivel én a legelső ágyon szültem, hátrébb nem láttam. Van papás szoba is, de az foglalt volt éppen, így azt nem tudom, ez hogy' néz ki.

Azt hiszem 4 szülőágy van bent. Kicsit paráztam, hogy majd zavarni fog, hogy mások szülnek, de állítólag az utolsó 2 órában 4en szültek meg mellettem és én nem emlékszem, nem hallottam.

Az előkészítő is régi, de azért tiszta, zuhany, mellette wc, meg egy asztal, ahol a beöntést adják gondolom (nekem nem volt).

Nem riasztó és marhára nem foglalkozik akkor ezzel az ember. Mondjuk én nem töltöttem sok időt a szülőszobában, lehet, ezért is gondolom így.

A szülőszobára érdemes az oda való cuccokat egy kisebb táskába tenni, hogy az ágy mellett elférjen. Én ezeket vittem és ezek bizonyultak hasznosnak: törölköző, wc papír, papír wc ülőke, papucs (amiben zuhanyozni is lehet), ásványvíz (mentes!!!), telefon és töltő, meg nekünk kellett egy ezres apa steril ruhájára. Mostanában úgy hallom, hogy van tanfolyam, abban benne van a ruha ára is állítólag.


Szülés:

Bementünk a dokival (már osztályon voltam), felvették az adataimat, kórlapot ellenőriztek és tettek is a doki utasítására azonnal ctg-re. Alapból mindenkinél van borotválás s beöntés, nálam egyik sem volt, a dokim nem engedte. Szerintem jobban jártam így, nem kellett hashajtó később.

Az ügyeletes doki is bejött néha, a szülésznő is jött elég gyakran, meg a dokim is ott volt. Egy fő - bárki - bent lehet a mamával.

Csak kórházi hálóingben lehetsz a szülőszobán és az osztályon is. Ha gázt adnak szülés közbe, annak van egy trükkje: folyamatosan kell szívni, nem csak fájások alatt, mert úgy nem hat. Akkor jó, ha himbálódzik a mennyezet :-) De tényleg!

Ha már erősek a fájások, akkor aki bent lesz veled, nyugodtan eléd tarthatja a maszkot. Másnap lehet kis émelygésed a gáztól, de más hatását a fájdalomcsillapításon (vagy inkább tudatállapot módosításról)nem tapasztaltam.

EDA-t én nem kértem, de amúgy is csak akkor adnak, ha előrte meg van beszélve, mert altatóorvos kell hozzá.

2-3 óra múlva viszik fel osztályra a mamákat szülés után. A gyereket megszületése után az anyuka hasára teszik, nem mosdatnak, csak megtörlik kicsit. Ezután mérik és öltöztetik, majd visszaadják az anyának vagy apának, varrás alatt is.


Gyermekágyas osztály:

A gyereket kiadják, amikor felkerülsz az osztályra, és igazán csak az első éjjel adhatod be, ha nagyon rosszul vagy, amúgy csak rövid időre veszik be, de ha nem boldogulsz kérj segítséget, mert sok a gyerek és kevés a csecsemős. Kérd meg, hogy tanítsanak meg fejni, nézzék meg, hogy rendben van-e a szoptatás, jól harap-e rá a cicire a baba és ha bármi nem megy, vagy kérdéses neked, kérdezz!!! Ha nem szólsz, nem jönnek segíteni, de ha kéred őket, akkor igen.

Reggel 5-6 körül elviszik a babákat, addig adnak tiszta hálóinget, ha kell ágyneműt, meg el tudsz menni zuhanyozni, enni, ki tudod szellőztetni a szobát.

Normál szülésnél 4.napon van a varratszedés sima szülésnél, másnap hazamehetsz. A császárosok 6-7 napig voltak bent.


Magadnak vigyél az osztályra: evőeszköz, hálóing, papír wc ülőke, betét, fehérnemű, törölköző, köntös, papucs, mellszívó, pohár, ásványvíz, én vittem fertőtlenítő törlőkendőt, mert hétvégén nincsenek tanulók, így nem törlik le a kiságyakat és a pelenkázót.

Babának: én vittem kisplédet (így az egyiket betekertem a háta mögé, amikor oldalra fektettem), gézt, hintőport, vattát és popsikrémet adnak, de krémet vittem a gyógyszertárit is, amit a gyerekorvosunk felírt. Pelust vigyél, mert napi 3-at adnak és az kevés lesz.

Popsitörlő nekem kellett végül, a babának nem, neki jobb volt a vizes vatta. Én vittem cumit és cumisüveget babavízzel, de meg ne lássák, mert kikapsz. Nekem végül nem kellett, de így voltam nyugodt. Ruha nem kell a babára, csak majd a hazamenéshez. Rád nem kell hálóing, minden nap adnak tisztát, ha nagy a baleset, akkor szerintem

kérhetsz napközben is. Lepedőt minden reggel cseréltesd le, a hálóinggel együtt azt is húznak tisztát hajnalban.


Pelenkát csak napi 4 darabot adnak. Bimbóvédő - ez már csak ott derül ki, kell-e, de nekem azt is adtak, amíg a párom be nem hozta a sajátomat. Viszont a sajáthoz nem adnak sterilizálót. Betétet csak gátmosás után kapsz, amúgy nem. Azzal sem érsz sokat, a Tena jobb.

Evőeszközök - pohár, esetleg tányér, meg bögre. Ásványvíz! - Tea van a folyosón, de víz legyen bent neked. Papucs, köntös.

Minden mást adtak. Még hálóinget is. Cumisüveg, cumi, babavíz feketelistás, mivel baba-barát a kórház, de én eldugtam bent, mert az én babám szomjas volt, mai napig igényli a vizet.


Ja, gátsebre ápoló szert vigyél!!! Mindenki másra esküszik, nekem az Aloe First+Gelly+jégakku kombináció vált be, 1 hét múlva olyan voltam, mintha sosem szültem volna. Jeget amúgy adnak.


Látogatás 15-17 óra között van/volt minden nap, ablakon keresztül lehet megmutatni a picit, a szobába nem mehet be senki.


A csecsemősök közül ki kell fogni a rendeseket, van pár. A többi nem túl segítőkész sajna. De az a tapasztalatom, ha tisztességesen beszélsz velük, akkor minden nővér viszonozza.


Remélem segítettem! Ha van valami kérdésed van, szívesen segítek.

Boldog babavárást és szép szülést kívánok!

2010. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 5 hete szültem nála...látom nem mostani a kérdés, de mindenképp a védelmére kelnék...mikor kiderült, hogy terhes vagyok Londonban voltam, ott vérezgettem elmentem kórházba, ahol megnyugtattak, hogy minden rendben én mégis inkább hazajöttem, de Londonban a reptéren nagyot véreztem, hazaérve egyből be a II.számú nő klinikára (pont az a doki volt ügyeletben , akihez 9 évig jártam, míg Pesten laktam) na ez a doki közölte velem UH után 6 hétben, hogy ikreket vártam, az egyik elment, és a másik sem fog megmaradni, teljesen elkenődtem... de 2 nap múlva hazajöttem Miskolcra és jelentkeztem Zsoltinál...ő egyből megnyugtatott, hogy nem mondunk le a piciről, és nézzem már van szívhangja...egyből kaptam hormont a megtapadáshoz, tehát akiről más már lemondott volna, Zsolti küzdött érte...a stílusa tény és való hogy ingadozó, van mikor tök jó kedve van humorkodik, meg még esetleg le is tegez, de van mikor kimértebb, alapvetően nagyon jó szakembernek tartom, ez szerintem mindennél fontosabb... a magánrendelésére havonta kell járni, és 5.000 Ft alkalmanként, ami tűrhető szerintem, ált. a magánrendelés 10x-ét szoktáék adni a szülésért, ő azt mondta 40.000-70.000Ft között szokott kapni, én 40.000 Ft -ot adtam, mert egy részről nem nagyon volt több, más részről komplikációmentes , gyors szülésem volt, este 7kor jött be, és 10kor végeztünk, tehát 3 óráért, amiben 3x megvizsgált , gátat metszett és varrt, elegendő 40.000 ft, a nagy részét a szülésznőm csinálta a szülés levezetésének...
2011. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,föleg az utolsonak bocsi de csak most olvastam mert elég réf nem léptem be.
2011. dec. 30. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!