Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha beindulnak a szulesi...

Ha beindulnak a szulesi fajasok meg szabad gyorsan lezuhanyozni borotvalkozni ilyesmi? Honnan tudom hogy meg van idom ezekre? Vagy ha elfolyik a magzatviz akkor meg szabad zuhanyozni borotvalkozni? Vagy ha a nyakdugo tavozik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 13:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja es enni inni lehet szules elott?
2013. jún. 25. 13:43
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha beindulnak a fájások, akkor még akár bőven lehet időd a szülésig. Amikor 5 percenként jelentkeznek és tartanak 30-40 mp-ig, akkor érdemes bemenni a kórházba. Jó is, ha beállsz a zuhany alá, mert ha elmúlik, akkor csak jóslók voltak. Nekem este 10-kor kezdődtek, reggel 7-kor mentünk be a kórházba és csak este 7-re lett baba. A kórházban is a zuhany alatt ültem labdán kb 5-6 órát :) Mielőtt indultunk a kórházba, akkor borotválkoztam.

Ha elfolyik a víz, akkor is zuhanyozz le nyugodtan, borotválkozz, akkor sem kell kapkodni.

Ha a nyákdugó távozik, akkor már nyílik a méhszáj, ez akár szülés előtt napokkal is lehet. Nekem a nyákdugó után 12 órával született meg a kislányom.


Szóval tussolni bőven van idő, ne aggódj! Persze, ha első gyerek :)

2013. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Lehet enni és inni is. Persze csak könnyűt lehet enni és inni pedig vizet ihatsz. Nekem a vajúdóba meggylevest és sült csirkecombot hoztak rizzsel.

Ha homeopátiás bogyókat szedsz vajúdás alatt, akkor elvileg nem szabad enni. De szerintem kell a kalória, nehogy legyengülj a szülésre.

2013. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gabszem ***** válasza:
nálunk vajúdáskor már nem lehetett enni-inni. De ez mindenhol máshogy van. Egyébként úgy van ahogy az első válaszoló írta, ha 5 perces fájásaid vannak akkor irány a kórház, elötte zuhanyozz le, ilyesmi. Ha a kórház messze van akkor lehet hogy jobb ha elöbb elindulsz. A nyákdugó akár két héttel a szülés elött is távozhat. Ez nem mérvadó. Nekem 1 héttel szülés elött távozott.
2013. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan el tudod még magad intézni, 5 perces fájásokkal kell bemenni a kórházba persze ha elfolyik a magzatvíz akkor már nem szabad hanem azonnal menni kell.

Nálunk vajjúdás alatt már nem lehet enni csak szőlőcukrot de az sokat segít és inni bőven kell, nekem az első szülésemnél elfogyott 29 óra alatt majdnem 6 liter víz :D

2013. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!