Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg nem kapok érzéstelenít...

Tényleg nem kapok érzéstelenítőt spontán szülésnél?

Figyelt kérdés

1 hónapom van hátra az első babánkig,és most közölték velem,hogy nincs érzéstelenítés.Az hogy lehet??Ez a 21.század,és úgy szülünk,mint az őskorban??Ne értsétek félre,nem hisztinek szánom,de azt hittem,hogy a fájdalomcsillapítás természetes dolog szüléskor.nagyon kicsi a fájdalomküszöböm,és nagyon félek tőle,de gondolom nem fogok belehalni,nagyon rég óta vártam ezt a kisbabát,érte bármilyen fájdalmat elviselnék...

De ha kérek,se kapok??:)Mert valljuk be,azért nem árt:)


2013. jún. 26. 15:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Sajnos nem minden kórházban van erre lehetőség! Én megyei kórházban szültem (Veszprém) és itt bizony ilyen nincs csak gáz! Elég rossz volt így... :( Ez volt 4 éve, most ismét terhes vagyok és még mindig nincs EDA...
2013. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy nincs érzéstelenítés? A dokid?

Nekem mondták, hogy van lehetőség eda-ra, ha épp nem fogyott el a kórházban, de én nem kértem. Attól jobban féltem, mint a szüléstől. Esetleg még van kéjgáz vagy kúp.

2013. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mi az az EDA???A gerincbe érzéstelenítés??Amúgy a védőnőmtől kérdeztem rá,és azt mondta,hogy nem kapok,meg minek???Hát köszönöm....Hogy érti,hogy minek??
2013. jún. 26. 16:04
 4/20 anonim ***** válasza:

A legtöbb kórházban (főleg vidéken) inkább csak gáz van, ha EDA is, az már nagy szó. De sokszor nem adnak semmit. (főleg, ha jól halad a szülés) A gázzal túl sokat nem érsz, EDA-ra meg akkor van lehetőség, ha van anesztes, aki be tudja adni, ha nincs ilyen a kórházban, akkor bukta. Van, ahol engednek vízben vajúdni, ez izomlazító, fájdalomcsillapító hatású. A varráshoz szoktak lidokaint adni.

Ne ijedj meg, hidd el, túl lehet élni fájdalomcsillapító nélkül is. Mire én kértem volna, addigra már nem lehetett volna semmit bekötni.

2013. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs rá lehetőség,még gáz sincs. Én így vajúdtam több mint 50 órát!
2013. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha van saját orvosod, kérdezz rá nála. Vagy szülésznőnél. Vagy amint beérsz a kórházba, szögezd le, hogy neked fájdalomcsillapítás KELL. Ha megoldható.
2013. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Én megértelek, én is rettegtem a szüléstől, mert nekem is alacsony a fájdalomküszöböm.

Alapból nem adnak fájdalomcsillapítást, az EDÁt is csak vajúdáskor lehet kérni, kitolásnál már nem lehet tompítani, mert a tolófájásokat mindenképpen érezni kell.

Én is fájdalomcsillapítás nélkül szültem, (kicsit felgyorsultak az események, és nem volt már rá idő),és lám, itt vagyok, túléltem.

Természetes, hogy félsz! Nem is próbálok hazudni, mert igenis veszettül fájdalmas, de túl fogod élni, és minden kínért kárpótolni fog a picurkád!!!


2 hós fiú anyukája

2013. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak ugye lehet,hogy rosszul tettem ,de megnézegettem pár szüléses videót. Csak attól félek,hogy nagy lesz a baba,és nem tudom kinyomni,vagy elfáradok,és kinyomják belőlem,mert volt ismerősömmel ilyen,34 hetes vagyok,de a kislányom már 2390 gramm.6 hét alatt még nagyon sokat nőhet??1 hónap alatt a fejkörfogata 5cm-t nőtt,gondoltam te jó ég!Mi lesz,ha bentragad a szülőcsatornába??
2013. jún. 26. 16:32
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja, nem nagy a súlyom,terhesség előtt 46 kg voltam,most 63:)
2013. jún. 26. 16:33
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Őskor...

jó hogy már le nem nézed azt, aki képes megszülni úgy, hogy nem kér semmit, hanem képes úgy uralni a testét, hogy meg tudja élni a fájdalmat és átérzi a gyermeke világra jöttét. Jó hogy már nem azzal jössz, hogy ilyet csak a tanulatlan parasztok csinálnak.

2013. jún. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!