Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszarmetszes utan hason...

Csaszarmetszes utan hason feküdni mikortol lehet? Ti erzitek, amikor csinaltok valamit, hogy hol kell abbahagyni?

Figyelt kérdés

Az elsö 6 hetben neha erösödött a verzes es a szüles utani fajdalmak a szüles utani elsö napokhoz hasonlo szintre, de a kontrollvizsgalaton mar rendben volt minden. A nögyogyasz azt mondta, csak fokozatosan lehet mostantol mindent, nem hirtelen. Allitolag kellene ereznem, ha huzodik vagy "sok" valamilyen mozdulat. Ti erzitek? Mert en csak a következmenyeket ereztem, tevekenyseg közben semmit, emiatt esett vissza az allapotom többször az elsö napokhoz hasonloera az elsö 6 hetben.

Hason fevest nem kerdeztem, pedig alapbol a kedvenc alvohelyzetem, de most kiprobalva bar nem fajdalmas, de eleg kellemetlen meg. Mikortol lehet?



2013. jún. 30. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Hason feküdni akkortól lehet ha neked már jó és kényelmes esetleg nem okoz fájdalmat. :) Én már a kórházba hasra fordultam igaz kitámasztottam magam a takaróval de másképp nem tudtam aludni. :)

Sokszor én is már csak akkor éreztem h sok volt miután megpihentem. Aztán rájöttem h nem szabad egyszerre mindent. Csak beosztva fokozatosan. Mai napig érzem ezt a hasamon ha "túldolgozom" magamat itthon. Vannak mozdulatok ami után eléggé kellemetlen. Csak módjával mindent.

5 hónapja szültem

2013. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mit erzel a hasadon, amikor eppen tuldolgozod magadat? En nem ereztem soha semmit, huzodo erzest plane nem, ezert fogalmam sincs, mikor kell abbahagyni. :( Csak utana, amikor mar kesö, es visszajöttek a fajdalmak, köhögni csak oldalra fordulva tudtam, ill. alig tudtam egyenesen jarni...stb.

Mit kell erezni?

Ha egy kicsit elfaradok, emiatt abbahagyni? Akkor ki latja el a haztartast, gyerekek...stb? Mert ezen kivül nem erzek semmit. De ha elfaradok, attol meg nem mindig jöttek vissza a szüles utani tünetek, tehat sztem emiatt nem.


(Hozzateszem, eredetileg magzatburokrepedessel Indult a szülesem, es az 5 perces kontrakciokat sem ereztem.)

2013. jún. 30. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:

NEkem feszül olyankor nagyon néha olyan érzés mintha újra vágnának ha kicsit túlzásba viszem.

Én nem azt mondom h ne végezd el a házimunkát persze el kell, elvégzem én is. De nem egyszerre. Csak apránként. Mindig csinálok vmit de nem egyszerre mindent. A nagyobb dolgokat meg olyankor mikor a férjem is itthon van. Muszáj vigyáznod mert a későbbiekben ebből komolyabb gondok is lehetnek.

Sokáig egyenesen én sem tudtam járni. Eleinte segítség nélkül a kádba se tudtam belépni. Rossz volt a pelenkázónál állni is mert húzódott a hasam. Egyedül nagyon sokáig nem tudtam felülni csak oldalt fekvésből toltam fel magamat.

De ha nem vagy biztos benne h normális az amit érzel akkor fordulj orvoshoz.

AM meg úgy tudsz rájönni h sok-e amit csinálsz h ha egyszer a végén azt érzed sok volt legközelebb kevesebbet csinálj ha akkor is ezt érzed megint csökkentsd.

Sajnos ez ezzel jár. Gondolj csak bele ez azért egy igen komoly hasi műtét volt. Szóval csak óvatosan. :)

Mikor szültél?

2013. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!