Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelem masszázs segítségév...

Gátvédelem masszázs segítségével vagy intim torna?

Figyelt kérdés

Most olvastam ezt a cikket. Érdekelne, ki mit gondol erről, aki már szült. Én is , ahogy sokan mások, szeretném megóvni a gát épségét, amennyire lehet. Felesleges lenne a masszírozás? Tényleg annyit ér, mint spárgázás előtt a testápoló? Mit gondoltok?


[link]



2013. júl. 2. 12:46
 1/5 A kérdező kommentje:

Konkrétan erre a részre gondolok, ha valakinek nincs türelme végigolvasni az egész cikket:


"A tudatlanság sajnos nagymértékben jelen van ezen a területen. Amikor a nők bíznak olyanokban, mint a gátmasszírozás, mert itt-ott hallanak róla. Ez egy olyan izom, ami a pillanatnyi állapotra reagál. Semmit nem segít, ha otthon, szülés előtt masszírozgatjuk. Ez olyan, mintha ahhoz, hogy jó hajlékonyak legyünk, terpeszülésben jó mélyre tudjunk hajolni, nem gyakorolnánk, hanem bekrémeznénk valamivel."

2013. júl. 2. 12:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne :)
2013. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én a 34. héttől rendszeresen csináltam a gátmasszázst, és aztán a szülésnél semmi baja nem is lett a gátamnak. nem kaptam gátmetszést és nem is repedtem, össze sem kellett varrni, és az orvos és a szülésznő szerint kb fél órával a szülés után úgy nézett ki, mintha nem is szültem volna. :)

viszont a szobatársam mesélte, hogy az első babájánál ő is gátmasszázsolt és annak ellenére durván szétszakadt szegény, most meg eleve kért inkább gátmetszést.

szóval nem tudom, hogy nekem a gátmasszázs használt-e, de azért majd mindenképp csinálom a következő babámnál is.

2013. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem masszíroztam és nem lett semmi bajom. A szülésvezetés módja számít szerintem a legtöbbet.
2013. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A cikk az intimtornát hangsúlyozza, lényegileg a gátizom és környéki izmok lazaságát, amit akkor és ott kell ellazítani, a szülés közben, hogy jelentősen lehessen csökkenteni a gátszakadást.


Arról ír, hogy A PILLANATNYI érzelmi állapot hat ki a gátizomra.


Tehát bár nem árt a gátmasszás, de nem ezen múlik szerinte a dolog.


Ezen felül utal arra, hogy meg is lehet tanulni tudatosan feszíteni-ellazítani a gátizmokat, ami meg a rugalmasságára hat, ezen keresztül meg a majdani szülési sérülések elkerülésének esélyét növeli, de akkor és ott alkalmazni is hasznos a gátizmok tudatos ellazítását, mivel a baba nagyobb erőt fejt ki egy feszesebb izomra, az viszont a szakadás esélyét növeli.


Tehát előzetesen az gátizom tudatos feszítése-lazítása, szülés alatt a tudatos lazítása segít, a riportalany szerint, aki a női intim torna feltalálója.

2014. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!