Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szombathelyi kórházba mit...

Szombathelyi kórházba mit vigyek magammal a kórházba, ha szülök? Magamnak-babának.

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok,de már össze szeretném készíteni a táskámat,mert ugye inkább előbb,mint utóbb..

a baba lehet saját ruciba?


2013. júl. 2. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is 36 hetes vagyok és én is így vagyok ezzel...:) remélem ír valaki :) Mondjuk ma kimostam 2 hálóinget. Főleg azzal vagyok bajba, hogy a babának mit vigyek 40 fokba :)
2013. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szülőszobára amit én vittem: víz, szőlőcukor,
2013. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
jaj bocsi elküldtem idő előtt. tehát: víz, szőlőcukor, papucs, törölköző, tusfürdő. hálóinget adnak. vastag betétet adnak fennt pár db-ot, de a kórházi napokra kell bevinni. babának lehet vinni saját ruhát, sztem egy body+ rugi simán elkel neki. én 7hete szültem ott
2013. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szülőszobára: víz, szőlőcukor, tusfürdő, törölköző, papucs, hálóinget nem érdemes sajátot vinni adnak ott. Amúgy a szülést követő első nap is érdemesebb az ottani hálóinget használni. Betétet adnak ott, de csak pár darabot, érdemes vinni vastag betétet és vékonyabbat is. Esetleg eldobható bugyit, DM-ben lehet kapni. Ezen kívül amire a kórházban szükséged lehet. A babának időjárástól függően vigyél ruhát, de neki is ott adni fognak. Bady és rugi mindenképpen legyen nálad, ha saját ruhát szeretnél. Ja és a babának adnak ott pelenkát, popsi krémet, fürdetőt tehát igazából ilyesmit nem kell vinni.
2013. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,már csomagolok is :))
2013. júl. 4. 11:12
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Mi most kezdtük a 38. hétet, a második babánkat várjuk. Én a szülésre a következőket raktam be a táskába:

Iratok, leletek, kiskönyv (feljegyezve a párom személyi száma), házassági anyakönyvi kivonat, szülési terv (ha van)

Két nagy törölköző (egy, ami könnyen szárad), egy kis törölköző,

2 textilpelus (borogatáshoz - én ezt nem is használtam anno, de azért betettem most is - adnak is ha kell)

papucs (amiben zuhanyozni is lehet, vagy kettő db)

2 zokni, eldobható bugyi, és 2 normál bugyi

szőlőcukor, keksz, ásványvíz (szívószál-lehet, hogy kell, és akkor nagyon jól jön) (víz és ennivaló a párodnak is)

steril ruha és papucs a párodnak

intim törlő, fertőtlenítő kendő, kézfertőtlenítő gél, wc letakaró papír

2 hajgumi

papírzsepi

éééés dezodor (mindkettőtöknek - nekem ez volt a mániám, 10 percenként kérdeztem páromat, hogy nála van e, ha kellene...én erre nem is emlékszem, de több tanú van rá :) )

Szerintem az iratok, kiskönyv fontos, minden más olyan, amit lehet pótolni, vagy adnak ott, vagy ami nélkül el lehet lenni. Persze kényelmesebb, ha minden kézre áll, engem nagyon megnyugtat, legfeljebb nem kerül elő a táskából.

Jó pakolászást, babavárást!

2014. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!