Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Harmadik szülésnél ha szeretné...

Harmadik szülésnél ha szeretném hogy elkössenek akkor megcsászároznak?

Figyelt kérdés
Már szültem két gyereket most vagyok a harmadikkal 34 hetes. Gondolkodtunk a férjemmel hogy itt lezárnánk a gyerekprojektet és mivel eddig spirálom volt mert a gyógyszert nem bírtam és az első fiam gyógyszer mellett lett , igy felmerült hogy elköttetem magam. Ha szólók az orvosomnak akkor megcsászároz emiatt?Amúgy is hajlokk a császár felé mert az egyik fiam 4100 gramm volt és 55 cm a másik 4700 gramm és 62 centi és most sem számíthatok kicsi babára de a dokim szerint már bizonyítottam hogy meg tudom szülni így nem indokolja a császárt semmi. De már nem vagyok fiatal (35 éves) és félek hogy a baba elakad vagy egyéb gond lesz.
2013. júl. 4. 08:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen,de szülés elött 6 hónappal kell nyilatkozni.
2013. júl. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem fognak csaszarozni, a pere vezetek el kötést ugyanis laparoszkopiaval csináljak.
2013. júl. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
13%
De,császároznak emiatt.
2013. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem császároznak emiatt. Persze ha az orvos talál "valami indokot" a császárra (pénz fejében lehetséges, ha olyan az orvosod), akkor biztos megcsinálja.

De alapesetben biztonságosabb a hüvelyi szülés, és aztán egy laparoszkópiás beavatkozás, mint már írták.

Az orvosnak elvileg kötelessége lenne azt a megoldást választani, ami a legkevesebb beavatkozást igényel.


Szerintem amit első ír, az arra az esetre vonatkozik, hogy ha valami miatt megcsászároznának, akkor végezzék el ezt is.

2013. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Kedden megyek ctg-re és akkor megbeszélem a doktornőmmel. Kicsit tartok a császártól meg az elkötéstől mert olyan végleges, viszont félek a szüléstől, vagyis a babámat féltem mert a második szülésem elég nehéz volt és azóta eltelt 5 év és én csak öregedtem :( Ha tudnám hogy minden rendben lesz eszembe sem jutna a császár lehetősége!
2013. júl. 4. 08:35
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem.
2013. júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Az orvost kérdezd meg. Valószínűleg császár lesz. De ha mégsem, és szülésnél S.O.S. császár lesz, akkor elkötnek! Csak mindenképp szólj a dokinak.
2013. júl. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom,hogy megcsászároz! Ahogy mondta a doki,meg tudod szülni simán,és csak az elkötés miatt nem fog felvágni!
2013. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
majd írd meg,hogy mit mondott az orvos!
2013. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Az írásban tett nyilatkozat után törvény által előírt várakozási idő van. Ezt a döntést ugyanis nem szabad hirtelen felindulásból, bosszúból, szerelmi csalódásból meghozni. Ha a kérelmező nő 26 év alatti, akkor az első nyilatkozat aláírásától számított hat hónap múlva ismételheti meg újból szándékát.


Ha újabb hat hónap elteltével megjelenik a kórházban, és még mindig igényli a beavatkozást, akkor elvégezhető a műtét. 26 év felettieknek mindez kétszer 3 hónap. A kiírt várakozási időt nem kell kivárni, ha egyéb műtéti beavatkozás (például császármetszés, vakbélműtét) miatt hamarabb elvégezhető.

2013. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!