Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magzatvíz elfolyás után, ha...

Magzatvíz elfolyás után, ha 12 órán belül nem születik meg a baba megcsászároznak?

Figyelt kérdés
Utána olvastam az interneten.Ez igaz,nem?
2012. júl. 21. 10:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Pontosan nem tudom hogy mennyi időn belül, de nem feltétlen császároznak meg, csak fájdalmasabb lesz szárazon szülni.

Egy ismerősöm mire kórházba ért már elfolyt a magzatvize, de csak 6 óra múlva szült meg spontán, és mondta hogy nagyon fájt mert száraz volt.

2012. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha jó a szívhangja akkor nem! nekem mind a 2x elfolyt a vizem és onnantól 9 és fél órára születtek meg. szerintem a szívhangtól függ minden!!
2012. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Úgy tudom 12 órán belül meg kell születnie,különben császár fertőzésveszély miatt,de ha zöld/fertőzött a magzatvíz/akkor egyből császár.
2012. júl. 21. 10:28
 4/17 nihilistahedonista ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!


Ezt kórház, és kórházon belül osztályvezető főorvos válogatja. Például a Szent Imre kórházban amíg az előző professzor volt, ő 12 órát engedett, az orvos, Sziller tanár úr 8 órát.

Ha elfolyt a magzatvíz, mindenféle praktikát be fognak vetni, hogy a fájástevékenység ütemes és állandó legyen, (többek közt akár homeopátiás szereket, akár oxitocin infúziót) és megtesznek mindent, hogy a vajódásod során egyre lejjebb kerüljön a babácskád. A legvégső esetben császároznak meg, illetve akkor, ha baj van közben. Hiszen mindennél fontosabb az anya és a baba állapota.

Ha nincs baj, akkor is csak azért császároznak meg a végén, mert a baba már túl sokáig volt feszült állapotban, megszorongatva, túl sok ideje éli át a születés kálváriáját. De soha nem azért, mert "szárazon marad". A magzatvíz egészen a megszületés pillanatáig újra és újra termelődik, 3 óránként teljesen kicserélődik, tehát van odabenn víz. Tény, hogy kevés, és, hogy szerencsére ez is segíti a vajúdás menetét, de sose vagy száraz!

Egyébként mint magánszemély, azt gondolom 12 óra vajúdás után az ember már epekedhet egy császárért...fene tudja.

2012. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ezt így nem tudom, de nekem 10 órával utána császároztak meg, mert addigra előre esett a köldökzsinórja a feje alá és fogyott az oxigénje.
2012. júl. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szülésindításom volt burokrepesztéssel délelött 9-kor, délután 4-kor kaptam oxit, mert nem volt egy deka fájásom sem. 6,15-kor született meg a lányom a császár nem merült fel. A magától induló szülésemnél a magzatvíz hajnali 3-kor folyt el este 7,13-kor lett meg a fiam, császárról akkor sem esett szó.

Nincs olyan, hogy száraz szülés, folyamatosan van magzatvíz. Az indított szülésemnél feküdnöm kellett, de ki kellett mennem a mosdóba és oda vissza folyt a víz! Éreztem! Igaz nem tudtam a dolgom elvégezni, de még szerencse, mert az az érzés nem az volt amire gondoltam, hanem a kislányom. :))

2012. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Szárazon szülni.... :)))) Ne haragudj, de ezen nagyot kacagtam.


Igen, igaz, ez az általános protokoll a fertőzésveszély miatt.

2012. júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem 14 órára rá lett meg a baba, császár szóba sem került, lassan tágultam. Egyedül valami marha erős antibiotikumot adtak vénásan a fertőzésveszély miatt.
2012. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
kórházi protokolltól függ, általában 12 óra után antibiotikumot kap a kismama (hacsak nem jutott már kitolási szakaszba), és ha 24 óra után sem lett meg, császár.
2012. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Érdekesség: Svédo.-ban élő ismerőst hazaküldtek a Stockholmi Klinikáról, ott ugyanis várnak addig, míg nem jönnek a fájások. Másnap voltak hajlandóak fogadni, akkorra 40 fokos láza volt, a kicsi szívhangjai hol 30 körül, hol 200 fölött mozogtak, azonnal vitték a műtőbe. 24 órát az én perspektívámból nézve semmiképpen nem érdemes várni.


(De 24 órás vajúdást egyébként kevés orvos néz tétlenül, értelmetlen.)

2012. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!