Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik gátmasszázst alkalmaztak...

Akik gátmasszázst alkalmaztak szülés előtt hetekkel, repedtetek vagy tényleg volt értelme?

Figyelt kérdés
Ahol szülni fogok se beöntés se gátmetszés nincs. Már a 35. héttől ajánlják a gátmasszázst, na én elkezdtem, de nincsenek nagy reményeim és akkor meg hagynak repedni :-(((
2009. okt. 16. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne szomorodj el már előre, hátha jól sül el minden! Ha már most esélyt sem adsz, hogy nem fogsz elrepedni, akkor mi lesz a szülésnél? :)
2009. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt masszázs sem előtte, sem szülés közben, mégis megúsztam sérülésmentesen! 4550 grammal született az első kicsi lányom :)

Pozitívan!!! Akkor kell nyomni csak, mikor szabad, és persze nem árt jól tágulni: lépcsőzni, és ameddig csak lehet, állva, függőlegesen maradni, hagy segítsen a gravitáció.

Könnyű és gyors szülést kívánok Neked, gátseb nélkül! :)

2009. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, de ügyes voltál!

Én nem bírtam állva maradni, labda után feküdtem és vágtak is.

Kérdező tényleg légy pozitív és sok sikert!

2009. okt. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme! ÉN használtam gátmasszázst, nekem sem alkalmaztak gátmetszést, és gyakorlatilag nem repedtem. Pedig a baba nagy volt (4310 gramm), elhúzódó szülés és elsö gyerek. Szóval én elsösorban a gátmasszázsnak tulajdonítom, hogy gátrepedés nélkül megúsztam, de persze a szülésznö is biztos ügyes volt.
2009. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Húú csajok, gratula a nagy babákhoz metszés nélkül is :-)! Na jó ilyen pozitív dolgokat hallani, mert pl, nem szeretm azt amikor arról írnak sokan, hoyg kenhetem bármivel a hasam ugyis csíkos lesz.Ez egy hülyeség, tinikoromban tiszta csík lett a fenekm, most meg 32 évesen 104-es pocakkal és napi rendszeres bőrápolással még egy csíkom sincs. Igazatok van, csak pozitívan és nagyon köszi a válaszokat.
2009. okt. 17. 15:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon készültem a gátvédelemre, külföldön élek és itt alapban ezt próbálják meg, csak kevés esetben érzik szükségesnek a gátmetszést. Nekem ez a szemlélet egyébként nagyon tetszett.

Csináltam gátmasszázst a 36. héttől, mert ajánlották, nem tartott sokáig, az olaj sem volt drága, ráértünk (a férjemet bíztam meg, minden este 5-10 perces megbízatást kapott).

A szülésznő is olajozott szülés közben, túl sok előkészítésre nem volt idő, mert összesen három órát vajúdtam (egyébként én is végig állva, ülve, térdelve vajúdtam), mire beértünk a kórházba már ki tudták tapintani a babám fejét. Közel 4 kg-mal, 36-os fejkörfogattal született, sem metszésem, sem repedésem nem volt. Első baba.


A legfontosabb: ne parázz tőle előre, mert semmi értelme. Ha menni fog, akkor tök jó lesz, ha nem fog menni, akkor a szülész azt látja, nem hagyja, hogy köldökig repedj, hanem vágni fog. Szerintem sehol sem hagynak direkt nagyot repedni (picit hagyhatnak, ez alatt olyan repedést értek, amihez egy-két öltés kellene, ezzel itt nem is csinálnak semmit, mert azt mondják, hogy ilyen pici repedés jobban gyógyul magától, mint öltéssel).

Másik: hallgass a szülésre. Ha azt mondja, hogy nyomj, akkor tényleg nyomj, száj becsuk, szem lecsuk, bent tartod a levegőt és nyomsz, mint a gőzmozdony lefelé. Ha azt mondja, hogy állj meg, akkor abban a másodpercben kezdj el hihegni, fújd ki a levegőt és ne nyomj, bármilyen nagy a késztetés.

A gátvédelemnek a legfontosabb eleme az, hogy hagynak időt a szöveteknek tágulni, nem szabad két tolófájással, nyomással kirobbantani a babát másodpercek alatt, hanem kicsit előre engedik, majd pihenő van, hogy a hüvely és a gát felvegye a formát, majd ismét picit előre, ismét pihenő.

Ezt nem te fogod érezni, hanem a szülésznő diktálja a tempót.

Sok sikert!

2009. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked is a választ, én még ilyen kielégítő, alapos választ sose kaptam semmire. Természetesen folytatom amit elkezdtem, és köszi mindenkinek a biztatást!
2009. okt. 17. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos a gátmasszázs, és a gátizomtorna ellenére is repedtem, viszont csak pár öltéssel kellett összevarni. Mondjuk nagyon gyorsan szültem, és a babám feje is nagy volt.
2009. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ! Engem nagyon zavar az, hogy majd azért félek nyomni mert tudom, hogy esetleg repedek... már nagyon kíváncsi vagyok, de őszintén szeretnék már túl lenni rajta :-)
2009. okt. 20. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!