Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jahn Ferenc (Dél-pesti)...

Jahn Ferenc (Dél-pesti) kórházban nem rég szült anyukák tapasztalatát/ véleményét várom!?

Figyelt kérdés
Augusztus közepére vagyok kiírva (első baba), orvost szülésznőt nem fogadtam - körzetileg tartozom ide. Leginkább az érdekelne mit kell vinni a babának és mamának a kórházi tartózkodás napjaira, de szívesen olvasom a szüléssel és ott tartózkodással kapcsolatos saját élményeket, tippeket...bármit. Terveztem, hogy elmegyek szülőszoba látogatásra, azonban azt mondták a szülészeten, hogy így is telt házasak a programok.

2013. júl. 11. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én tavaly novemberben szültem ott nem tudom azóta mennyit változott a "rendszer". A babának csak a ruhát adja a kórház,Neked vinni kell pelenkát,popsitörlőt,popsikenőcsöt,textil pelust egy pár darabot,egy vékony kis takarót (bár lehet akkor meleg lesz),kis sapkát,mert a folyosón huzat van.Pelenkából be is kell adni 10-15 db-ot a kórháznak,hogy éjszaka tudják mibe pelenkázni a kicsiket,ezért ezzel is számolj!Majd aznap mikor hazaengednek akkor lehet behozatni a picinek a hazamenős ruháját. Neked hálóing,lehetőleg gombos a szoptatás miatt,de van aki trikóban naciban volt.Tisztálkodószerek,betét,papucs stb. a szokásos korházi "felszerelés".Mellszívót is javasolták,hogy lehet vinni,de ha beindul a tejed akkor nem kell,meg utólag is belehet hozatni Apával. Nekem pozitív élményem van a kórházról,mert fogadott szülésznőm volt és mindenben segített. A csecsemős nővérek is kedvesek van persze egy kettő akikkel meg kell találni a közös hangot,de segítenek mindenben csak szólni kell.Maguktól nem mindig jönnek!A szülőszobák szépek,felszereltek a gyerekágyas részleg már nem annyira :( Látogatók az ablakon keresztül láthatják a picit be senki nem mehet még Apa sem.Reggeli ebéd vacsi van,de jobb ha visznek be finomságokat,mert ettől nem mindig lehet jól lakni :)A babák reggel 7-től 8-ig vannak először nálunk,akkor reggeliztetés van (szopi),majd vizsgálják őket,aztán 10 vagy 11 körül visszahozzák őket és csak este 11-kor viszik el. Addig az egész napot velünk vannak.Persze van lehetőség "leadni" őket a megőrzőbe,ha éppen látogatóid vannak.Hirtelen ezek jutottak eszembe,remélem tudtam segíteni?! Szép szülést kívánok és jó babázást!
2013. júl. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bár én 2009-ben szültem (és majd most októberben fogok) kb úgy van, ahogy az első írta. Az irataidat, terhes kiskönyvet ne hagyd otthon. Mellszívó nagyon kellett volna anno nekem, mert éjjel annyira bedurrant a cicim, hogy kézzel kellett fejnem, hogy a pici be tudja kapni. Én vittem egy rucit a fiamnak, és kellett is, mert tejes lett a rucija, és át kellett öltöztetnem, de amúgy jobb szeretik a kórházi rucit. Sok kis törcsi (magadnak), legalábbis én úgy izzadtam, hogy láthatóan csöpögtem...

Fürdőpapucsot is vigyél, a zuhanyban nem jó mezítláb állni. Már a szülésre is vigyél be enni-inni valót, nagyon kell utána az a pár falat, a víz meg főleg.

Nekem jó emlékeim vannak az ott dolgozókkal, bár mint mindenhol itt is vannak rossz kedvű emberek, de ez nem személy szerint rád irányul. Ha kérsz, sokat segítenek. Ne félj kérdezni, bármilyen butaságnak gondolod is. Ha kint pletyizel a folyosón, a babád meg bent sír, biztos megszólnak érte - ez nem gonoszság.Én voltam szülőszoba látogatáson, szépen a szobák, de úgyis abban fogsz szülni, amelyik épp szabad :) Egyik sem rosszabb a másiknál. Borotválás, beöntés van.Az elsőt jobb otthon megcsinálni magadnak, a második nem olyan rossz, mint ahogy hangzik, utána örültem neki. Az orvosok nagy része szuper, a szülésznők akár maguk is levezethetik a szüléseket, ha nincs komplikáció. Ha van, akkor egy perc alatt tele a szoba (nálunk ez volt)

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, szívesen válaszolok mindenre. :)

2013. júl. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Elméletileg már nincs beöntés csak kúpot adnak ha kérsz! Én szülés napján tudtam otthon...és ott már nem kaptam semmit. Akkor ebben változott a rendszer! A papucs a fürdőbe jó ötlet,mert nem túl higénikus a nélkül!

2013. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Köszi az infót :) anno én is tudtam a szülés reggelén, mégis kaptam, és nem volt baj :)

A kúp ugyanazt a célt szolgálja? Hatásos?

Ha nem, hát akkor most nem apás szülés lesz :(

2013. júl. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg ugyanazt a célt szolgálja csak barátibb :) A hatását nem tudom,mert nem volt benne részem,de nem lett szülés alatt "baleset" :)

Szerintem ettől még lehet apás szülés,előre úgy sem tudni mi fog történni ;)

2013. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz, és köszi a választ :)
2013. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én április elején szültem ott és meg voltam elégedve mindennel. Szerintem még a kaja is jó, pedig én császáros voltam és csak pépeset kaptam egy napig... :D Egy ágyasban voltam, az szuper, oda a párod is bemehet.

10 db pelust kell leadni, ahogy írta az egyik válaszoló + 1 csomag popsitörlőt.

Fontos, hogy ha apás szülést szeretnél, akkor apának kell egy "kispapa" csomag (védőruha), ez kötelező.

Ha lány a pici és ha szeretnéd, akkor kérheted, hogy hazamenetel előtt szúrjanak be neki fülbevalót, 3000 Ft.


Van egy öreg, izzadtság szagú, szemüveges, ősz csecsemős.....hát tőle jobb távol maradni....eléggé b*nkó. De lehet vele bánni... :D


Ja, még a fényképész csajt is határozottan el kell utasítani, ha nem szeretnéd a fotókat, mert rád tukmál mindent! Szerintem nem ér annyit, főleg, hogy végig ugyanúgy fekszik a pici csak más szögből fotózza.....


Hirtelen ennyi jutott eszembe azokon kívül, amit a többiek írtak. De kérdezz nyugodtan bármit!

2013. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!