Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE I. Klinikán vannak 1-2...

SOTE I. Klinikán vannak 1-2 ágyas szobák szülés után, ha nem szeretnék többágyas kórteremben lenni? Ha igen mennyibe kerül? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Vannak, előre fel kell iratkozni (szülés előtt kb. egy hónappal a főnővérnél), de az lutri, hogy kapsz-e? (csak akkor, ha épp üres). Amúgy nem kell érte fizetni. Én is feliratkoztam rá, de nem sikerült. 8 nappal előbb szültem, és nem volt üres 2 ágyas, és hely sem volt bennük.
2009. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm az infót, ilyesmire számítottam:-((


Ha esetleg volt valaki akinek mégis sikerült bekerülnie a külön szobába, megosztaná a tapasztalatait?

2009. okt. 21. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy éve szültem ott és akkor még az orvos rangjától függött, hogy milyen szobába kerül vki, ill hogy esetleg rokoni vagy közeli baráti kapcsolat fűzte-e ott dolgozó dokihoz. Nem vádaskodásból írom, hanem mert akikkel együtt szültünk mindhárom kategóriából volt anyuka és ők mind jó szobákba kerültek. Akinek meg nem befutott orvosa volt, az még rooming-in szobát sem kapott, hanem a helyhiány miatt más osztályon helyezték el és csak szoptatni mehetett. Bár amilyen állapotok a csecsemősön vannak, lehet hogy ők jártak jobban, a babát is beleértve :(( Az is tény, hogy a kb 30 férőhelyre a csecsemősön volt 60 frissen szült anyuka... Pénzt nem fogadott el senki, de átlagember sztem nem is kerül be egy v kétágyasba sajnos.
2009. okt. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Én 1 hónapja szültem ott, így talán tudok segíteni. Valóban még mindig úgy van, hogy a főnövérnél kell jelentkeznek és feliratkoznod. Nyilván az is tény, hogy sok függ attól, hogy milyen a dokid. Nekem ismerős volt a szülésznőm és a csecsemősöknél is volt ismerősöm, ezért biztos ez is segítség, de csak akkor, ha üres a szoba, mert ha sokan szülnek, akkor nem tudnak mit csinálni ha foglalt. Nekem szerencsém volt. Én az 1 ágyasban voltam és nagyon jó volt. Nem irigyeltem azokat akik a 4 ágyasban voltak, mert olyan nem volt, hogy a 4 gyerekből 1 ne sírt volna. Sok anyuka szegénykék, inkább éjjel a folyóson sétáltak a babáikkal, hogy a többiek aludni tudjanak.


A csecsemősök nagyon túl vannak terhelve, 2 emberre jut az osztály, gondolhatod, mikor közel 50 kismami van, akkor mire jut idejük?


Fontos, hogy vigyél majd magaddal a kórházba a babcinak pelust, popsikrémet és törlőkendőt, badyt, és ha rám hallgatsz cumisüveget is vigyél, mert ott ez a régi gyógyszertári cumit használják, amin akkora luk van, hogy a gyerek állandóan öklendezni fog mert hitelen sokat fog benyelni.


Összefoglalva: Én már nem szülök többet, mert nekem a 4. babucim volt, de az tény, hogy nem a legjobb kórház, (van összehasonlítási alapom) ilyen szempontból, de az orvosom miatt csak is oda mennék ha még egyszer szülnék, mert az orvosi ellátás itt a legmagasabb szintű, ha baj van, itt vagy a legnagyobb biztonságban. Azt a 3 napot meg ki lehet bírni.


Könnyű szülést kívánok.

2009. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia,


Köszönöm szépen!

Közben feliratkoztam a két ágyas szobára, és remélem a legjobbakat...mást sajnos nem tudok tenni:-)

2009. okt. 24. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!