Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy is van ez a vákumozás?...

Hogy is van ez a vákumozás? Kinél, miért alkalmazták?

Figyelt kérdés
És az apukákat miért küldik ki olyankor? Tényleg eltorzul a baba fejcsontja?
2009. okt. 20. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámat majdnem két héttel hordtam túl, aztán 12 óra vajúdás után a kitolási szaknál a baba fordítva fordult be a szülőcsatornába, és nekem is orvosi szakszóval élve "fájásgyengeségem" volt. Elakadt a szülőcsatornában, ezért vákuummal segítettek rá. A gyereknek a vákuumtól semmi baja nem lett szerencsére, a feje sem deformálódott el, inkább a túlhordás miatt voltak gondok. De maga a vákuum szerintem nem annyira ijesztő, mint egy laikus gondolná. Persze én is szeretnék legközelebb időben jött, 10-es apgaros, normális, természetes, gyors szülést. :)

Az apákat azért küldik ki szerintem, mert ezt a vákuum dolgot általában akkor alkalmazzák, amikor a baba nagy veszélyben van, de császárra már nincs idő vagy lehetőség (ha a szülőcsatornában van a baba, akkor már hiába a császár). az én babám 4-es apgarral született, gondolhatod. nemhogy az apja, még én se láthattam, amíg rendbe nem rakták...

2009. okt. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Lányom vákuumos rásegítésssel született, mert nehezen jutott át a szülőcsatornán és ezzel segítettek rajta, így a 4. tolófájásra kinn is volt.

A Férjemet nem küldték ki a vákuumozás miatt.

A fején valóban lett egy kis hematoma, de az a születése utáni 5-6. órában el is tűnt!

2009. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.. Az én Lányom a vákuum ellenére is 9-es volt az Apgarja
2009. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a vákuum ellenére is 9-es Apgar-al született...bocsii az előbbiért késő van már:9
2009. okt. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én meg első vagyok. valószínűleg a te esetedben időben észbe kapott a doki. az én fogadott orvosomról ugyanez nem mondható el. kb. ott se volt, csak amikor már nagy volt a gáz.
2009. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Na de mi miatt volt a vákum? Szűk volt a medencétek vagy nagy a baba? A befordulást értem, de annak is oka volt....
2009. okt. 21. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Fogót vagy Vákumot a szülés utolsó fázisában, a kitolási szakban használnak, amikor a császármetszés már nem végezhető el. Javallata csaknem mindig magzati, míg a császármetszést egyaránt végezhetik anyai és magzati okból is. Ha a baba nem tud kiszabadulni a szülőcsatornából, beakad, vagy rossz pozícióba került és más módszer nem segít, akkor folyamodnak a fenti eljárások valamelyikéhez.
2009. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!