Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 hónapja szültem, és kb...

3 hónapja szültem, és kb szülés után 1 hónappal rettenetesen elkezdett hullani a hajam. Meddig tart, vagy el sem múlik? Szedjek rá valamit?

Figyelt kérdés
Levágatni nem szeretném mert szép hosszú, de ha minden kötél szakad...rémisztően sok hajat fésülök ki reggelente és a hajmosás kész horror...arról nem is beszélve, hogy gusztustalan, mert hiába takarítok mindenhol ott vannak a hosszú sötét hajszálak. Sajnos most hagytam abba a szoptatást és abban reménykedem, hogy ha már egyszer a babám nem szopizik megáll a hajhullásom, vagy nincs összefüggésben?
2009. okt. 21. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit később kezdett el hullani, olyan 3-4 hónapos volt a kislányom. Elkezdtem szedni újra az Elevit-et vitaminpótlásként, még mindig nem állt meg a hajhullás, pedig 7 hónapos a lányom. Nem biztos hogy csak a szoptatás okozza, hanem a hormonváltozástól is lehet. Terhesség alatt általában nem hullik, viszont szülés után kijön az a mennyiség, ami előtte nem.
2009. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is hullott a hajam, elég rendesen. Aztán amikor a kisfiam 4 hónapos lett, akkor elmúlt, szerencsére.

Azt viszont hallottam,h. a szoptatásnak egy gyakran a "mellékhatása".

2009. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bizony a korábban ki nem hullott haj távozik, illetve a szoptatás is rásegít. Szóval minden remény megvan rá, hogy hamarosan rendeződik nálad.
2009. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, valóban a terhességem alatt nem hullott, sőt az utolsó trimeszterben talán egy szál sem, a fodrász meg is dícsért, hogy milyen szép a hajam...

Remélem, hamarosan nekem is elmúlik a hullás.

2009. okt. 21. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Hááát. a fodrászom már alig vágja, hogy ne világítson a fejem... Pedig jó sűrű hajam volt mindig. Most meg... mintha öntenék a nyakamba a hajamat.

Még szoptatok, 4,5 hónapos a lányom, szülés óta turbózva szedem a vitaminokat és ásványi anyagokat, fújom a hajtövemet Firsttel (a férjemnek kinőtt a haja, ahol kopaszodott), állati egészséges is vagyok, csak a hajam hullik... Még veszek A-Beta-CarE tablettát, de úgy látom, már mintha alábbhagyna.

Tök gáz, mindenhol a hajam teríti be a lakást...

2009. okt. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem sem közvetlen szülés után kezdett el hullani,olyan 2-3hónappal utána.én 9hónapig szoptattam,és a hajhullás kb szülés után 7hónappal állt le.pedig én végig szedtem az elevitet a szoptatás után is.
2009. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 1 hónapig tudtam csak szoptatni, 3 ónapos volt a kisfiam, amikor elkezdett hullani, 1 hónapja tart. A hajam a derekamig ér..
2009. okt. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elkezdett hullani mikor a kislányom 1 hós lett (körülbelül), és ahogy abbahagytam (tej híján) a szoptatást, még sokkal jobban kezdett hullani. Mostmár kifejezetten ritka, és hajmosáskor rengeteg kijön (azon túl hogy egyébként a lakás minden pontján az én hajam van).
2009. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6 hónaps a kisfiam és kb 2 hónapja rettentő mod hullik a hajam !Terhesség alatt sosem hullott még mindig szoptatok és a védőnő szerint ettől hullhat!Én a gravidát szedem megint és semmi változás!
2009. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!