Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagy baj ha rettenetesen...

Nagy baj ha rettenetesen félek a szüléstől? De már rémálmom is volt hogy vajúdtam sírtam és kétségbe voltam esve az ágyon vergődve. és ha eljön ez a nap nem tudom hogy viselem vagy mit kell tennem?!

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugi ne stresszelj ezen gondolj arra hogy más is át esett már rajta és semmibaj nem lett. Amugy én sem vagyok különb mert nekem még halálfélelmem is van. Csak azzal a különbséggel hogy nekem már van egy 3 éves lányom, és most sokkal jobban félek mint 3 éve. 39 hkm
2013. júl. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is normális,ha az ember fél a szüléstől.Persze...nem egy leányálom,se a hüvelyi sem a császár,de gondolj arra, a világ legcsodásabb dolgát fogod átélni,ami nem mindenkinek adatik meg sajnos.Úgy vagyunk nők kitalálva,hogy bizony nagy fájdalmakat is ki kell bírnunk.És ki fogod bírni Te is,mint sokan mások,nem lesz semmi baj! ;)

További szép babavárást,könnyű,gyors szülést kívánok!

2013. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a rémálmok sok terhes nőnél megjelennek, én is többször álmodtam már a szüléssel kapcsolatban. Most vagyok a 35.hétben. A párom is kelt már fel úgy hogy azt mondta hogy álmában szülni vitt engem és nagy földrengés volt, mint valami természeti katasztrófafilmben :) amúgy én is félek tőle kicsit, első baba lesz. De te ne aggódj, nemsokára túlleszel rajta, könnyű szülést kivánok!
2013. júl. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a negyediket várom, de valahogy sokkal jobban félek mint az első háromnál. Akkor minden valahogy egyértelműnek tünt. Lehet, hagy öregszem. :-/ Mindenesetre csak túl leszünk rajta...muszáj.:-) Az biztos, hogy nem kellemes dolog, de legalább a végeredmény kárpótol és tényleg elfeledteti a kellemetlenségeket. Ennek a fájdalomnak célja van, nem úgy mint más fájdalomnak és ha ez a cél lebeg közben a szemed előtt, hidd el könnyebben fogod viselni.
2013. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is rettegtem a szüléstől már onnantól kezdve mikor kiderült, hogy babát várok. Attól féltem hogy órákig vajúdok majd, és a végén nem tudom simán megszülni csak császárral. Aztán eljött a szülés, és minden olyan gyorsan pörgött hogy azt álmodni sem mertem volna. Este fél 10-kor elfolyt a magzatvízem, irány a kórház, és másfél óra múlva már meg is volt a kislányom, pedig első baba volt. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire gyorsan megszületik.
2013. júl. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Legalább olyan könnyű szülést kívánok neked mint az enyém volt! Kitartás :)
2013. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a szülés a legrosszabb szerintem. Évekig nem mertem teherbe esni, úgy féltem a szüléstől. Aztán rájöttem, hogy bazi öreg vagyok (legalábbis első gyerekes kismamának). Teherbe estem és missed ab lett. Na ez a legrosszabb, meg a több hétig tartó egész napos rettegés, hogy ha legközelebb wc-re mész, lesz-e vér a papíron, elvetélsz-e, ehhez képest a szülés max. 1 nap alatt megvan...

Hidd el, tudom, mit érzel, és tudom, hogy nem vigasztal az sem, hogy van rosszabb...

2013. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondolkodtál már kineziológuson, esetleg hipnózison?

Tudom, hülyeségnek hangzik, de a legrosszabb az lehet, hogy nem használ. A szülésnél egyáltalán nem segít, ha rettegsz. Feszült leszel, nem tudod magad elengedni, így nehezebben mehetnek a dolgok. Szerintem legalább egy pszichológust keress fel.

2013. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!