Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tegnap voltam a védőnőnél....

Tegnap voltam a védőnőnél. Mondtam neki, hogy rettenetesen félek a szüléstől. Ő azt válaszolta, hogy hívjam fel a lelkisegély szolgálatot. Most mit tegyek? Ez normális válasz egy védőnőtől?

Figyelt kérdés
2008. máj. 6. 05:23
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Aranyos védőnőd van nem mondom!

Próbálj meg olyan kismamákkal beszélgetni,aki veled egy terhességi korban járnak.Vagy olyan anyukákkal,akik éppen most szültek.

A szüléstől meg ne félj!Nem olyan rettenetes az,csak sok helyen felfújják,hogy rettenetesen fáj.Nem zudom,hogy hanyadik hétben jársz,de így a várandósság vége felé én nagyon szeretnék két darabban lenni és,nagyon várom már,hogy megláthassam azt,akivel lassan 9hónapja egy testben élek.Próbálj így gondolni a szülésre,és ne valami a fájdalmat várd,és csak az legen benned,mert akkor tényleg meg fogod szenvedni.Pedig ben fog jobban fájni,csak fejben dől el,hogy te ebből mennyit fogsz fel...

2008. máj. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban segíthet, ha beszélgetsz már szült nőkkel, esetleg olvass a neten szüléstörténeteket. Ha beírod a google.ba, hogy "szüléstörténetek", saok oldalt ad ki, bőven lesz mit olvasnod. Ha nem enyhül a félelmed, érdemes lehet erről szakemberrel beszélni, mert a folyamatos stressz nem jó a babának sem. A védőnőd nem való védőnőnek... :(

Esetleg keress meg egy szülésznőt a kórházból, ahol szülni fogsz, mondd el neki a problémádat és kérd a segítségét. Ha ő nem tud segíteni (amit kétlek), kérdezd meg, tud-e valakit, aki segíthet.

2008. máj. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A védőnőd nem normális, sajnos sokann vannak ilyenek... Szerintem nem kóros az, hogy félsz a szüléstől. Az elsőnél én sem féltem, gondoltam, az elég, hogy várom, hogy imádom, és nem fog fájni olyan nagyon. Hát pokolian fájt, azt hittem, megdöglök. De 5 év kellett, hogy újból belevágjak. Most megint kismama vagyok, és nagyon jól tudom, mitől félek...de tudom, hogy túl leszek rajta, és csak a bébi számít, aki nagyon várok.

Próbálj szüléstörténeteket olvasgatni, és nyugtasd magad, nehogy a baba érezze, hogy félsz.

2008. máj. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az a baj hogy a félelmemhez pánikbetegség társul.Nekem a 3.szülésem lesz így tudom mitől félek.
2008. máj. 6. 07:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy pánikbeteg is vagy? És az idióta védőnő tud erről? Mert akkor aztán tényleg nem nomális! Mindenképp keress fel szakorvost (pszcihiátert), mert a te esetedben az is fontos, hogy a fejedben hogyan kezeled a nagy eseményt, nem csak a fizikai részére kell felkészülnöd.
2008. máj. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze,hogy tudja.Már annyit keresgettem ilyen jellegű témára de még érdemlegeset nem találtam.:((
2008. máj. 6. 08:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Ezeket olvasgasd és szerintem jobban leszel:


[link]


Hál'istennek én cseppet sem félek a szüléstől, bár tudom, hogy fájni fog, de hogyha ez szükséges ahhoz, hogy életem értelmét a kezemben tarthassam...hát legyen :o)

2008. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbálj fórumozók között hasonló gondokkal küzdő kismamákat találni, sok ilyen van, én a babanet.hu oldalon levelezek, sokat segíthet, ha ott kiöntöd a szíved és segítenek, akik hasonló cipőben járnak!
2008. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a védőnődtől kellene félned jobban, nem a szüléstől.


Amúgy agyban dől el minden.

Azt próbáld helyrerakni magadban, hogy NEM TE SZÜLSZ, HANEM Ő SZÜLETIK!!!

Óriási különbség!!!


Minden jót Nektek, egy néggyermekes anyuka. :)))

2008. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!