Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha már pár hete érzek joslófáj...

Ha már pár hete érzek joslófájásokat de ma voltam orvosnál és teljesen zárt a méhszáj akkor az azt jelenti hogy nehezen tágulok és a szűlés is sokáig fog tartani?

Figyelt kérdés
Vagy nincs összefüggés a kettő között?
2008. jún. 27. 14:26
 1/7 anonim válasza:
Nem akarlak felidegesíteni de sajnos egy hossszú vajudás lesz a vége.Nekem is úgyan ezek a "tünetek voltak"Éjjel félkettőtől másnap reggel tízenegyóráig tartot a szülés de megérte .Ráadásul még a fájás is megált reggelre és gyorsitot kaptam.
2008. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de én is ettől tartottam. De az mitől van hogy valaki 2 óra megszüli az első babáját van aki meg napokig szenved? Hülye kérdés mi?
2008. jún. 27. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:

a Jóslófájások még nem igazi fájások!

semmi köze nincsen ahhoz, hogy milyen szülésed lesz!

a méhed most csak "gyakorol".


Hallgass a dokidra! ha még teljesen zárt a méhszáj, akkor még nincs itt a szülés ideje.

a valódi fájásokat fel fogod ismerni, sokkal erőteljesebbek és intezívebbek lesznek, és persze észre fogd venni: ciklusosan ismétlődnek majd, 10 percenként majd egyre sűrübben, és egyere intezívebben.


Ilyen melegben még én is erősen érzem a méh összehúzódásaim, pedig én még csak a 25. héten vagyok, és remélem elég messze még a szüléstől :)


ha már az igazi fájások jönnek, akkor csak nyugi! MINDEN nő képes természetes úton szülni! ha nyugodt vagy, és nem félsz, (fogsz izgulni az biztos, de hidd el a legjobb kezekben leszel, egy szóval biztonságban, és nincs is mitől félni) akkor minden rendben fog menni.


Első szülésnél (nem akrlak megijeszteni) 10-12 óra vajúdás teljesen normális.

Talán az a legkellemetlenebb az egészben, ahogy elindulsz egy úton, és nem tudod hol tartasz, mennyi van még hátra. De ne az időre gondolj, hanem a babádra koncentrálj, és gyorsan fog menni az idő.

Nekem szerencsém volt, mert körülöttem mindenki tartotta bennem a lelket és az idő legangyobb részében jókedvem volt. Biztosra veszem, hogy sokat számít a jó "társaság"/környezet a "könny" szüléshez.

(13 órát vajúdtam, hosszú volt, az biztos, de nem volt komplikált szülés)


Csak ügyesen! :-)

2008. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem aki két óra alatt szült első gyereket, az hazudik vagy festi magát :)

kérdés, hogy honnan számítja a szülést!? ha az első fájástól, akkor biztos nem volt meg 2 óra alatt :-) ha csak nem császárral szült, de azt meg nem ajánlom senkinek....

2008. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Valószínű, hogy nem lesz rövid szülésed. Én este 8-tól másnap este 18.53- kor szültem meg. Aznap reggel kellett volna befeküdnöm egy hét túlhordás után és zéró tágulással. Nekem még jósló fájásaim sem voltak, és császár lett a vége, mert bekakilt a vízbe, én meg belázasodtam. Remélem neked egyszerűbb lesz a szülésed, sok sikert hozzá!
2008. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én a második válaszoló vagyok,

én éjjel fél egytől vajúdtam, és csak másnap délután negyed háromra szültem meg, igazából minden komlikáció nélkül. Igaz én nem kaptam gyorsítót, de persze más beavatkozást sem csináltak.

De hát az idő tényleg relatív, mert úgy néz ki van akinek a 10 óra is nagyon sok, én meg a 13 órát tartottam akkor annak, pedig csak benne lenni a folyamatban volt sok, így utólag (pláne ismerve más szülések történetét) igen jól jártam. és igazából egész jól telet az idő :) komolyan.

Szóval csak semmi pánik!

2008. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínű tovább fogsz egy picit vajúdni,mint aki már nyitva van,de ez nem törvényszerű.Amúgy igenis létezik olyan,hogy 2-3 óra alatt megszűlni az első gyereket.Tesóm este 9 után kezdett érezni valamit.Összekészültek és bementek a kórházba.Még ott is úgy gondolta,ez még tuti nem a szülés,mert annyira nem fáj.Éjfél elött meglett az első lánya.Anyám szintén 3 óra alatt szülte az elsőt,engem meg nem egészen 2 óra alatt.A fájások kezdetétől számítva persze.Én bízom benne,hogy nekem is gyorsan fog menni.Persze azért próbálok felkészülni a sok-sok órás vajúdásra is,de talán gyorsan meglesz.
2008. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!