Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem lehet gond a tanga hordásá...

Nem lehet gond a tanga hordásából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szülés után első héten már tangát hordtam a betéttel, mert nekem abban is kényelmes volt. Most elgondolkodtam rajta, hogy vajon ez nem befolyásolja e a gyógyulást, vagy nem okoz e valami gondot? Volt valaki aki szintén tangát hordott vagy hord szülés után és nem várta ki a 6hetet?


2013. aug. 1. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Alapból a tajga rendkívül egészségtelen. Azt meg végképp nem értem, hogy hogy sikerült betettel hordani, pláne szules utan....
2013. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még most is úgy hordom. Most telt le 4 hét és még kell a betét. Vannak tangába való betétek, de a rendes betét végét, ha fenéknél összehajtod a tangára és összetapasztod alul, akkor felveszi a tanga alakját. Egyébként miért lenne egészségtelen a tanga? 13 éves korom óta hordom és full egészséges vagyok. Csak arra lennék kíváncsi, hogy a gátmetszést befolyásolja e. (Bár gyógyult varratokkal jöttem már haza a kórházból.)
2013. aug. 1. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a vegbel es a hüvely közötti területen azon a kis anyagdarabon elszaporodtak a baktériumok es fertőzést okoznak.

Sok nőgyógyász szerint azonban a tanga nem kimondottan egészséges. Egyfelől a vékony pántok kényelmetlenek lehetnek, bevágnak, másfelől a súrlódás miatt könnyen alakulhat ki bőrpír, rosszabb esetben gyulladás is a nemi szervek környékén.


A harmadik veszély pedig abban rejlik, hogy a bugyi mozgás közben a végbél irányából a hüvely felé viszi a baktériumokat - így gyakorivá válhatnak a különféle nőgyógyászati fertőzések.

2013. aug. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig még soha sem volt, még csak egyszerű hüvelygombám sem, a varratok meg már gyógyultak voltak a doki szerint, amikor hazaengedtek. A varratszedés sem vérzett meg semmi.
2013. aug. 1. 09:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem fertőzésekre gondoltam, amikor feltettem a kérdést.... Hanem, mint feltettem a kérdést "befolyásolhatja e a gyógyulást?"
2013. aug. 1. 09:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg te kényelmesnek érzed, nem befolyásol semmit.


Én is kb 12-13 éves korom óta tangát hordok, egészséges vagyok. A tanga akkor egészségtelen amikor érzi is az ember hogy kényelmetlen.

Nekem volt szatén tangám, azt le kellett cserélnem, éreztem is hogy erősebb a folyásom, csúszkál alattam az anyag miatt. De a jó anyagú, és megfelelő méretű tangák, megfelelő intim higiénia mellett nem fognak gondot okozni.


Nem hiszem hogy minden szülő nő pamut nagyfenekű bugyit hord.

2013. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát én még a kórházban nagyfenekűt viseltem, meg azt az Avent eldobhatót. Még itthon 4 napig is, aztán berágtam, mert folyton elcsúszott rólam, ezáltal félre folyt minden és a nadrágot meg a szoknyát sem tudtam kényelmesen felvenni azokra a bugyikra, mert nekem dörzsöli a bőröm ha ráöltözök. Sétálni mentünk már az első héten és nagyon kényelmetlen volt a ruha alá a rendes bugyi. Ezért felvettem a tangát és megkönnyebbülés volt konkrétan. :D
2013. aug. 1. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kövezzetek meg, de én is így tetten. Azt nem tudom, hogy mikortól, de nem nagyon vagyok hajlandó utcára mamabugyit felvenni. Nem hátráltatta a gyógyulást, nagyon hamar, szépen rendbejött minden. Szerintem ha ügyelsz a gyakori cserére, nem lehet gond.
2013. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tangát hordok/hordtam. Sőt doki engedélyével 4 hét gyenge vérzésnél már tampont használtam.
2013. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!