Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kétéves kislányomnak hogyan...

Kétéves kislányomnak hogyan mondjuk meg, hogy nem jön haza a kistesója a kórházból (halva született a 37. héten). Milyen szavakat használjunk? Mi legyen a tompított változat?

Figyelt kérdés

Minden nap jön, és kenegeti popsikrémmel a hasamat, emlegeti név szerint a Kicsit, simogatja, puszilgatja, öleli a hasamat, mondogatja, hogy szereti Őt... :(((

Én hiába mondom, hogy nincs itt, most elment egy kicsit, de ha visszajön, azonnal szólok...

Amikor már abbahagynám a sírást, jön a kislányom és mond valami ilyesmit... Ne tudjátok meg soha milyen ez...



2013. aug. 8. 19:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!!!

Szerintem el lehet neki úgy mondani,hogy a kistesója már nincs anya pocijában,mert már kibújt onnan,de nem jöhetett haza,hanem angyalka lett,és fentről a felhők fölül nézi és figyeli őt.

Ne mondd neki azt,hogy elment kicsit,majd jön,mert akkor minden nap várni fogja.Próbáld megértetni vele,hogy angyalka lett,és nem jön soha többé haza.

Nagyon sajnálom ami veletek történt!Sok-sok erőt,és kitartást kívánok nektek!!!

2013. aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%
szerintem maradjatok az angyalos dolognál vagy hoyg egy csillag lett az égen felment a mennybe. lehet majd neki integetni stb. Sajnálom ami veletek történt. Sok erőt kivánok hozzá nektek. Ha nem vagyok indiszkrét mi történt? Ha nem akarsz rá válaszolni nem kell. Anyósom is igy járt a férjem elött. Ö 7 hónapos mult mikor elhalt benne a baba. Volt boncolás is és nem derült ki mi volt a gond. Azt mondták neki hogy nem lehet több gyereke igy ne is reménykedjen, erre rá 2 évre teherbe esett a férjemmel.
2013. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. :( Mindenképpen mond meg, neki,hogy nem megy haza a kistesó,mert így várni fogja minden nap.Az angyalos változat a legjobb szerintem!
2013. aug. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megtekeredett a köldökzsinór... Megvolt a boncolás (Istenem!!!) és makkegészséges volt. Majdnem 4 kg 37 hetesen.

Kipróbáltam az angyalos történetet, de nem tudom kimondani ezeket a szavakat. A fő baj, hogy még én sem tudom hangosan kimondani, hogy SOHA nem jön már haza, akit úgy, de úgy vártunk. A drága szép kisfiúnk a kislányunk után... :'((((

2013. aug. 8. 20:07
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! :(

Ne haragudj, ennél többet nem tudok mondani :(

2013. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ilyenkor keresi az ember a vígasztaló szavakat, de nincsenek. Csak együttérzés.

Azt mondanám neki, hogy elment egy időre az angyalkák közé, de jól van és reméljük hamarosan visszajön.

Kívánok neked sok-sok erőt, kapaszkodj a párodba és mindenekelőtt a kicsi lánykába.

2013. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Először is sajnálom.

Viszont én nem bonyolítanám az angyalkával. Szerintem sokkal jobb az, hogy elment egy kicsit, de szóltok, ha visszajön. Gondolom, szeretnétek neki kistestvért, tehát előbb-utóbb vissza fog jönni - legalábbis számára.

Nekem a 8. héten ment el, és az is borzalmas. El se tudom képzelni, te mit élhetsz át...

2013. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Úristen, nagyon sajnálom, részvétem :(((
2013. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon sajnálom!

2 évesen még pici ahhoz, hogy felfogja, mi történt, én a helyedben nem nagyon mondanék semmit, mivel egy idő után elfelejti.

2013. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm. Én is gondoltam arra, hogy egyszerűen nem emlegetjük Neki többet a a Babát, de annyira emlegeti, hogy már-már alig elviselhető...

Nagyon nehéz...

2013. aug. 8. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!