Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Közeli hozzátartozókat beenged...

Közeli hozzátartozókat beengednek a szülés után megnézni az anyukát? Éjszaka is vagy este?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Apuka ott van, de a nagyszülők és tesók és azok családtagjai jobb, ha hagyják pihenni anyukát. Én mondtam nekik, hogy a szüléskor sem kell ott a kórházi folyosón járni a törzsi táncot, mert attól én csak ideges leszek. Másnap reggel jöttek. Jó volt így. Anyukán nem sok néznivaló van akkor szerintem, nagyon megviselt akkor az ember testileg és lelkileg is. Én nem láttam, hogy rokonok nyomultak volna rá szegény anyukára. Hogy a kórház mit enged, azt ott kell megkérdezni, de én még mindig a telefonos örömködés híve lennék akkor, azt is óvatosan.
2009. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja.

Pécsen pl nem lehet bemenni az osztályra senkinek, a babát is csak üvegen keresztül lehet megnézni, de anya kijöhet.

Győrben bárki, szinte bármikor bejöhet, de kimenni bármikor lehet-babástól is.

2009. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kórháza válogatja. Az elsővel olyan helyen voltam, ahol nem lehetett bemenni, csak a folyosóra, anyuka kimehetett, ha randizgatni akart a látogatókkal, akár éjjel is, de a babát csak az üvegfalon keresztül nézhették, ha anyuka odatolta és a szoba tabu volt. Jobb volt így. A másodiknál fű-fa-virág bejöhetett bármikor a szobába, apukák éjjeli műszak előtt és után, influenzás nagypapák sáros csizmában, nagyhangú barátnők és kolleganők plüssállatkerttel, mondanom sem kell, irtó klassz, amikor a szoptatással bajlódsz, aludni, pihenni akarsz, dől belőled a vér, feszül a cici, folyik a tej, ott vagy egy szál hálóingben, és vidéki rokonok hada csülkös pikniket rendez a szomszéd ágynál... Én megkértem a rokonokat, hogy bírják ki azt a nyavalyás négy napot a fényképekkel, és csak a férjem jöjjön be meg egyszer a nagytesó, mert neki azért ez jár. De akkor is leadtam a babát pár perc után a csecsemőosztályra és illedelmesen kimentem a szobából az udvarra családi életet élni. A nagymamák meg amikor hazamentünk, ott várták az unokát, így otthon ők voltak az elsők. Mindenkinek megfelelt. A doki megmondja, náluk mi a szokás, de a rokonjárás elég terhes tud ám lenni egy kórházban, majd meglátod.
2009. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A bp.-i Szent István khzban igen.Én este 7-kor szültem,2 órát még a szülőszobán maradtam a babával és a férjemmel.A szülés után kb.1 órával bejött anyukám,a nagy fiam és a sógornőm.A baba is velem volt.Kb. fél órát dumáltunk,fényképeket készítettek.Engem 9-kor vittek le az osztályra-a babát is,csak őt külön-jött a férjem is.Aztán elmentünk a csecsemősökhöz a piciért,és a férjem még kb.11-ig ott maradt velünk.
2009. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.A szülőszobába,és a kórtermekbe is bejöhetnek non-stop.
2009. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez meg sem fordult a fejemben. Igaz, én pont éjfélre végeztem, kicsit babáztunk a férjemmel, és örültem, hogy mehetek aludni. Az én rokonaim nem voltak olyan kitartók, hogy a folyosón várják meg a végét, pedig anyukám vitt be.

Székesfehérváron kizárólag látogatási időben jöhettek be a látogatók. Elvileg akkor is csak a folyosóra, a kórtermekbe nem, mert rooming-in van. A babákat elvileg a babamegőrző üvegén keresztül lehetett csak megnézni. Gyakorlatilag ez senkit sem érdekelt, ki-be mászkáltak a látogatók a szobákban. Pedig a nővérkék többször szóltak, hogy nem szabad, de a szobatársaim rokonai elég pofátlanok voltak. Ha kiment a nővérke bejöttek újra.

Egyébként nekem nem hiányoztak a látogatók. Hozzám 3 órán keresztül jöttek 1. nap, a végére a férjem. A folyosón kevés volt a szék, leülni nem lehetett, ő nem jött be a szobába. Így mondtam is neki, hogy bocsi, de inkább menjen haza, mert 3 órája állok, én ezt már nem bírom. Szerintem meg is sértődött egy kicsit. A telefont 1. nap kikapcsoltam, mert folyton hívogattak a rokonok gratulálni, még szoptatni sem tudtam tőlük.

Szóval szerintem egy kis nyugalom nem árt ilyenkor az anyukának.

2009. okt. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
SOTE II-n szültem délelőtt, császár volt. Este 5-6 között jöhettek hozzám látogatni az örzőbe, de mindenki csak pár percre. Természetesen a baba nem volt fent, hanem az újszülött osztályon.
2009. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
melyik anyuka mire vágyik!Mert minket kifejezetten kért hogy legyünk ott,megnyugtatta!Szóval a kérdés nem az volt hogy helyes-e,hanem ,hogy lehet-e:) De azért köszönöm a válaszokat,tapasztalatokat!Fehérváron voltunk éjjel.Amikor megszületett a pici akkor a nővérke 1 percre megmutatta,lefényképezhettük,nem az üvegen áőt.Az anyukát is láthattuk!
2009. okt. 27. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!