Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésről kérdeznék....

Császármetszésről kérdeznék. Ti éreztétek? Altatás vagy érzéstelenítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Császárom lesz szeptember közepén. A kérdés az lenne, hogy érzéstelenítéssel vagy altatással csinálják e, de nem tudok dönteni.

Az érzéstelenítés kétesélyes, vagy sikerül vagy nem, mert a gerincferdülésem miatt nem találták el azt a pontot az előző szülésnél sem, tehát végig éreztem mindent.

Az altatás pedig az asztmám miatt veszélyes, de alig van rohamom, max ha meg vagyok fázva. Bár nem tudom,milyen kockázatot jelent az asztma, ezt elfelejtettem megkérdezni a dokitól.

Ti melyiket választanátok?

A másik kérdésem pedig elég fura... szóval az a kérdés, hogy a lábgörcsöt sikeres érzéstelenítés esetén érzi az ember a műtét közben, vagy sem? És altatás alatt? Mit lehet tenni az ellen, hogy közben ne görcsöljön be? Görcsoldó?


2013. aug. 18. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én érzéstelenítéssel kérném. Hallhatom, ahogy felsír, én láthatom először, nem csak akkor kapom meg amikor kábultan felkelek, amikor már fel van öltöztetve, meg van mosdatva... el sem hinném, hogy az enyém. Nem tudom, hogy jön az asztma az altatáshoz, hiszen ez csak felszíni altatás, itt magadtól lélegzel. Lábgörcsöt pedig egyáltalán nem érezhetsz műtét közben, főleg ha altatnak...


Az előző SOS császár volt?

2013. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Gerincembe kaptam érzéstelenítést most hétfőn lesz két hete. Éreztem ahogy elkezdtek vágni akkor kaptam egy maszkot amitől szerintem elaludtam egy kicsit legalább is én így gondolom, mert vannak sötét foltok a szülésemmel kapcsolatban. Arra ébredtem, hogy sír a fiam. Minden képen konzultáj az orvosoddal de szerintem az lenne a legjobb, ha a kórházban lévő aneszteziológussal beszélnél erről.
2013. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekem érzéstelenítésem volt és semmit nem éreztem az ég világon.

Azt viszont nem hiszem el h VÉGIG érezted a császárt mert abba belepusztultál volna úgy fáj. Azt az orvosok nem is engednék mert gondolom szóltál h érzed az egyik a másik ha nem is szóltál üvöltés nélkül nem bírtad volna ki. Így valószínűleg mint aki írta is h az elején érezte bealtatták.

6 hónapja volt sürgős császárom de örülök h ébren voltam. Igaz ami igaz nagyon izgultam meg féltem is mert hirtelen jött a dolog de nem bánom h végig ébren lehettem.

2013. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
3dik válaszoló vagyok. Nem lehet, hogy ilyen rángatás szerűséget éreztél? Mert az olyan mintha cibálnának és azt én is éreztem mind két terhességemnél. Mondta is az anesztes orvos mikor kiértünk a műtőből, hogy nálam valószínűleg később hatott a szúrás mert utána nem voltak fájdalmaim, de amikor elkeztek vágni azt viszont éreztem sajnos és altatott.
2013. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Cibálást mindenki érez. Csodát azért ne várjunk az érzéstelenítéstől, de nekem egyáltalán nem volt fájdalmas.
2013. aug. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Érzéstelenítéssel szültem, nem éreztem műtét közben semmit. A lábadozás is elviselhető volt.
2013. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

3 császárom volt eddig, az első kettővel semmi gond nem volt, csak a 3.-kal. És nem cibálást éreztem, azt mindig érezni, hanem ahogy vágnak, és igen, iszonyú fájdalom volt, üvöltöttem, de nem tudtak mit csinálni. Vagy nem akartak... Előttem műtöttek egy kismamát, és ő is végigélte ezt. Utána nem győztek elnézést kérni, meg azt mondták, nem volt jó a gyógyszer, amit beadtak...meg hasonlók.

Az első volt sürgősségi császár, és onnantól kezdve mind.

A történethez az is hozzátartozik, hogy a 3.-nál elkötöttek...mégis 35 hetes terhes vagyok...

Sokan mindezt a kórház hibájára fogják, mert elég cifra dolgok történtek ott mostanság...úgy az elmúlt 5-10 évben.

Az anesztessel mindenképp beszélek, de akartam pár véleményt hallani a dologról.

Amúgy itt a kicsit nem mutatják meg a császár alatt, hanem leviszik, és akkor láthatom majd először, amikor levittek az őrzőből az osztályra.

2013. aug. 19. 09:24
 8/18 anonim ***** válasza:
Hàt lehet màshol szülnèk, minthogy nehezen hiszem el hogy 15-30percig hallgattàk az üvöltèsed, egy bocsi kìséretében...
2013. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Direkt azért van a kismamák kezében a branül, hogy ha gond adódik az érzéstelenítés során, akkor rögtön tudjanak altatni. De simán elhiszem, hogy mulasztottak az orvosok, szégyen, de ott spórolnak a gyógyszerekkel, ahol tudnak. Viszont ha ilyen szörnyű élményem lenne az érzéstelenítéssel kapcsolatban, akkor meg sem fordulna a fejemben, hogy még egyszer belemenjek. Ha oda se adják a babát rögtön (nálunk odaadják mondjuk), akkor kérd inkább az altatást, az a biztos. Azt nem lehet elcseszni.
2013. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az általános protokoll szerint programozott császárnál minden esetben spinális (gerincbe adott) érzéstelenítéssel műtenek, mert annak kevesebb a kockázata, mint az altatásnak. Csak különösen indokolt, vmint sürgősségi esetben alkalmaznak altatást. A Te esetedben ezért több mint valószínű, nem is szívesen altatnának, csak ha nagyon muszáj (sürgős). A másik kérdésedre: gerincbe adott érzéstelenítés esetén deréktól lefelé teljesen "lebénulsz", nem érzel semmit a lábujjaid végéig!:)
2013. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!