Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki Epidurális érzéstelenítőve...

Aki Epidurális érzéstelenítővel szült, annak milyen élményei vannak? Fájt a beadása? Mellékhatások?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 09:12
1 2
 1/16 anonim válasza:
Nekem nem fájt egyáltalán. Ügyesen adta be a doktornő. Viszont utána hányingerem volt és egyszer hánytam is. Valamint azt mondják, hogy nem szabad emelgetni a fejét az embernek 12 óráig talán. Na ezt szerintem senki sem tudja megtenni, ha a kezébe adnak szülés után szinte rögtön egy 3 kilós gyereket, hogy onnantól a tied. TErmészetesen, emelgeted, nézegeted, ezt pedig nem lehet megtenni fejemelgetés nélkül. Szóval utána jön a fejfájás. Nekem legalábbis utána 2 napig fájt a fejem. De arra meg adnak fájdalomcsillapítót. Nekünk minden reggel hozták és este is.
2013. júl. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én a beadásától félek csak :) Nem szeretnék úgy járni, hogy amikor felajánlják nem kérem,mert még bírom aztán meg amikor kérném már nem lehet... :)
2013. júl. 11. 09:26
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Édesanyámra tukmálták rá 2004-ben, félreszúrták. Érezni a lábujjain kívül mindent érzett, de cserébe lett több hónapig egy hatalmas fekete folt a szúrás helyén... Ezek után a barátnőm is kért (2010). Nála leejtette a szívhangot (ez egyébként egy gyakori mellékhatás, csak elfelejtik közölni), SOS császár lett a vége... Ezek után én nem szeretnék :D
2013. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

nem akartam, mert pont a beadástól féltem én is... aztán kértem, jó döntés volt: észre sem vettem, mikor beadták, utána volt másfél óra pihi, amikor nem fájt semmi :)

mellékhatása nálam nem volt, sem fejfájás, semmi.

2013. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A beadás kicsit sem fáj, max valami hideget érzel, de fájdalmat egyáltalán nem (gondolom lehet fájdalmas is, ha bénán adják be, de én 2x kértem és egyszer sem fájt, pedig én is a szúrástól féltem a legjobban). EDA után nyugodtan lehet mozogni, fejet emelgetni, ülni....nem okoz mellékhatást. A szívhang nálunk is leesett, de gyorsan rendeződött, így mindkét alkalommal természetesen szültem. Elsőnél hatott a tolóknál is, így az igazi fájdalmas szülésélményt a második szülésnél tapasztaltam meg. Viszont a varrásnál is nagyon jól jött, semmit nem éreztem, bár egyszer sem volt nagy vágásom és mivel Dianatalt használtunk, egyáltalán nem repedtem.

Én csak ajánlani tudom!

2013. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A beadas nem fajt es mellekhatas sem volt.Egyébként alairatnak veled egy beleegyezo nyilatkozatot elotte legalabbis itt nalunk,ugyh tajekoztatva vagy a lehetseges negativ kovetkezmenyekrol.Nagyon jo!!
2013. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem fájt a beadás, mellékhatása sem volt.

Először csak csökkentette a fájdalmat, utána meg csak féloldalra hatott. :( Úh nincs jó élményem vele kapcsolatban.

2013. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
ez már a századik ilyen kérdés.
2013. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Lesz még ezredik ilyen kérdés is... :-) Hát köszi a hozzászólásokat,majd meglátjuk mi lesz....nem döntöttem még. Van 2 hónapom a szülésig addig ráérek. Azt nem értem,hogy miért esik le a szívhang ha helyi érzéstelenítés és állítólag a babához nem jut el. Dianatal? az mire való? :-)
2013. júl. 11. 11:28
 10/16 anonim ***** válasza:
én kértem, de semmit se használt, ugyanúgy éreztem a fájásokat, sőt egyre jobban....ráadásul elkezdett zsibogni a bal lábam, de csak a bőröm, és ez még pluszban zavart, nem elég, hogy a fájásokkal bajlódtam, még az is gáz volt. De a beadás nem fájt, mondjuk kb úgy, mint egy vérvétel
2013. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!