Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés érzéstelenítés nélkül?

Gátmetszés érzéstelenítés nélkül?

Figyelt kérdés
Több helyről hallom mostanában vissza, hogy a vágáshoz nem adnak érzéstelenítőt, hanem inkább fájás alatt csinálják, így kevésbé érezhető. Vagyis megspórolják az érzéstelenítést?

2013. jún. 6. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Kitől hallottad ezt, orvosoktól vagy kismamától?


Nekem egyik szülésemnél sürgősségi gátmetszést kellett végeznie az orvosnak, én csak a férjemtől tudtam meg utólag, hogy kaptam hozzá érzéstelenítőt, annyira gyorsan ment minden. Nem lehet hogy mások is kaptak, csak nem vették észre?

Amúgy meg csak az olló csattanását hallottam (az egy életre a fülemben marad, borzalmas volt a hangja).

2013. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem adtak érzéstelenítőt! Fájás/ nyomás közben vágtak,szóval nem éreztem semmit akkora fájásaim voltak!
2013. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Kiki01 ***** válasza:
80%
Nem érzed egyébként sem, mással vagy elfoglalva, én csak azt hallottam hogy nyiszatol ott lenn valamit. A varráshoz már adnak érzéstelenítőt, de az meg még úgy is fáj.
2013. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Nekem bizony nem adtak, de semmit nem éreztem belőle, már nyomta a baba feje, ahogy vágott már csúszott is ki és megkönnyebbültem...
2013. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem adtak érzéstelenítőt,fájások között,és mire nyomnom kellett hatott és akkor vágott.Hatalmas megkönnyebbülés volt!A feje azonnal ki is csusszant!

De szerintem nem éreztem volna akkor sem ha nem ad,ha tolás közben vág.Egyébként az olló hangja nekem is mély nyomokat hagyott...

2013. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Szia én 3x szültem egyszer sem kaptam érzéstelenítőt gátmetszés előtt.

Igaz nem is éreztem,mert fájás alatt csinálják,én is csak a hangját hallottam.

2013. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Fura, én azt hittem, hogy kaptam, mert semmit nem éreztem, szerencsére az olló hangját sem hallottam, viszont láttam, hogy készülődnek vmivel, gyorsan be is csuktam a szemem. A párom mondta hogy érzéstelenítőt nem adtak. Egy ismerősöm szintén mondta, hogy az ő felesége sem kapott.
2013. jún. 6. 14:43
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Én sem kaptam érzéstelenítőt, viszont valamit nagyon elnézhetett az orvos, mert teljesen jól kivehetően éreztem a vágás fájdalmát, tehát nem nyomta el a tolófájás. Persze ekkor nem ez volt a legnagyobb bajom, és később sem törte derékba a lelkemet, de azért khm.. nem esett jól.
2013. jún. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

az utolsó tolófájás alatt vágott a doki,teljesen éreztem de abban a pillanatban már kint is volt a baba.

eléggé rosszul esett,de kibírtam a gátmetszés volt a legenyhébb a többi fájdalmamhoz képest.

2013. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem adtak, pedig mindkét szülésemnél vágtak! Ha ügyes a doki( és ügyes volt), akkor nem érzed, mert jókor vág!
2013. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!