Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon felek 36 hkm vagyok...

Nagyon felek 36 hkm vagyok eddig jol fejlodott, sott, most pedig alig alig a haskorfogat epp par mm-t, es ezzel egyidoben kezdtem diatazni attol lehet? Lennt tobbi

Figyelt kérdés
Tergessegi diabom van, eddig mindig a pocakja nagy volt, ahogY elkezdtem a diatat lelassult, nagyon. A diata kezdeten nagyon sokat eheztem mert elotte joval tobbet ettem, de a cukrom tudom tartani. A vizeletben keton 4+ os. Azt olvastam h retardacio...irjatok kerlek, belebolondulok
2013. aug. 28. 09:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
A keton nagyon nem jó, egyél több szénhidrátot. Valóban okozhat rendellenességet.
2013. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Valami konkrét adat miatt aggódsz, vagy ezt a kifejezést használta a szonográfus is, hogy "retardáció""?

Most mekkora? Mióta látod lelassultnak?

A baba pocakjára gondolsz? Mert az pl. attól is függ, hogy éppen ivott-e a magzatvízből a vizsgálat előtti percekben.:) Nem pontos az uh, nagyon nagyokat tévedhet. % percen belül 2 mérés sem lesz egyforma, egyrészt emberek végzik, nem tudnak mindig ugyanoda kattintani, ha 2mm-rel arrébb viszi a kurzort, már 2 hét lemaradást is saccolhat a gép. A súlybecslés, pedig szinte soha nem pontos, kérdezz itt körbe, olvass utána. Nekem is a mind a 2 gyerekemet jóval kisebbre becsülték, a nagynál 600 gr-ot tévedett a becslés 1 nappal a születése előtt.

De bocs, mivel konkrétumot nem írtál, ezek jutottak eszembe hirtelen. Még 2-4 heted van hátra, rengeteget nőhet.

Én a helyedben nem ezen rágódnék, hanem a saját orvosomat kérdezném, vagy elmennék egy másik uh-vizsgálatra.

2013. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az orvosod mit mondott? Inkább vele beszélj. Mi itt nem látjuk a leleteid, ő tudna téged egyedül megnyugtatni.
2013. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

En olvastam a retardaciot ha az ac nem fejlodik. 32 hetesen 290 volt, 36 hetesen 309, bpd je 85 tegnapi meres 36 h 3 napos vok.

Es retardacio okok kozott a terhessegi diabot,ehezest talaltam.

2013. aug. 28. 09:45
 5/15 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mondott?
2013. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

AC 36 hetes : 325 (+/- 35)

BPD : 90 (+/- 6,0)- mindkettő teljesen határon belül van, és nem arról van szó, hogy nem fejlődött a babád. A fejének ez nem körfogata egyébként, és ez mindig kisebb volt a fiamnak az átlagnál, mert hosszában volt nagyobb.

[link]


A fiamnak mindig (!) kisebb volt a pocakja, az általam korábban leírt okot az orvosom mondta egyébként (éppen nem volt tele a hasa, ha eszel, nagyobb a tiéd is, mintha üres lenne).

2013. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Angliaban vagyok=orvos: a baba boldog....
2013. aug. 28. 10:16
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja, ok. :) De ez akkor sem retardáció, nyugi. A +/- értékekkel korrigálva is kell számolni, meg ott vannak a mérési hibák, és ha növekszik, akkor nincs baj. A tiéd határértéken belül van, és láthatóan fejlődik.
2013. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az éhezés miatt van a keton, erre tényleg figyelni kell. Nekem is terhességi diabéteszem volt, és ez nálam is probléma volt, több ch-t kellett ennem. A dietetikusom eléggé aggódott emiatt, hetente kétszer kellett hozzá bejárnom, és otthon minden reggel ellenőriznem kellett.
2013. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagytok, talán már meg is szültél?
2013. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!