Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésszel kell beszélni...

Szülésszel kell beszélni szülés előtt?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit fura a kérdésem, de még nincs tapasztalatom.


Sokszor olvasom itt a kérdések között, hogy ezt és ezt mondta, tanácsolta a szülésznő szülés előtt, közben, vagy utána stb.

Ez azt jelenti, hogy akik ilyet írnak, azoknak van fogadott szülésznőjük?

Vagy terhesség végén beszélni kell egy szülésszel? Én most vagyok a 31. héten, de ha a szülésről kérdeztem a védőnőmet, akkor csak annyit mondott, hogy "igen, erről majd később fogunk beszélni", és kitért, vagy csak egy mondattal válaszolt.


Szülés közben, vagy inkább vajúdás alatt ad tanácsot a szülész?

Voltak akik írták, hogy vajúdás alatt kaptak homeos bogyókat. De ezt a szülész javasolja, és ha én viszek, akkor használhatom, vagy hogy van ez:S? Akkor is foglalkozik velem vajúdás alatt, szülés közben, és utána, ha nincs megfogadva?


Köszönöm a válaszokat:)!


2009. nov. 2. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

A védőnőnek mond meg, hlegyen szíves mst válaszolni arra amit kérdezel. Szar, mikor az ember nem kap választ és kíváncsi.


Ha nincs az embernek fogadott szülésznője akkor a kórházban épp ügyeletes szülésznő megy be, akit nem tudni éppen ki lesz akkor és így csak közben tudsz már vele beszélni.


Nekem fogadott szülésznőm volt és mi össze ültünk szülés előtt és elmondtam, hogy én hogyan és mit szeretnék a szülésnél és ő így ezeket előre tudta.(én csendes szüléssel szültem)

Illetve sok hasznos dolgot megtudtam előre tőle.

Mivan, ha.... vagy ha.... és mi lenne, ha....

Felkészültebbek voltunk így.

2009. nov. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

1 vagyok.

HA nem fogadott szülésznő, attól még lehet nagyon kedves és kompetens és foglalkozik veled, de ez ebben az esetben sajnos nem garantált szerintem.

2009. nov. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint a szülésfelkészítőn tudsz beszélni szülésznővel, illetve ha fogadsz szülésznőt. Egyébként csak akkor fogsz beszélni vele amikor bekerülsz a kórházba. Addig lesz veled a szülésznő ameddig vajúdsz és szülsz, ha hosszabb lesz a vajúdásod akkor az is előfordulhat, hogy éppen váltás lesz és a szülés végét már egy másik szülésznő végzi. Ha jól tudom 12 órás műszakban dolgoznak. A szülésfelkészítőkön általánosságban mondják el, hogy mik a lehetőségek a szülőszobán. Ha van fogadott szülésznőd vele mindent megtudsz beszélni. Természetesen, ha nincs akkor is használhatsz homeopátiát vagy amit szeretnél ez nem szülésznő kérdése, inkább annak, hogy a kórházban mit engedélyeznek vajúdás és szülés alatt. Amit meg egy fogadott szülésznő mond az is csak ajánlott, senkise fogja számonkérni rajtad. Minden kórház eltérő! Mert ugye van ahol nem lehet pl. inni, se szőlőcukrot enni van ahol pedig igen.

Ettől függetlenül szerintem szülés elött (34-36 hét között) mindenképpen érdemes becsöngetni a szülőszobára, hogy lásd milyen körülmények és lehetőségek adottak. Ha van szabad 5 percük biztosan segítőkészek lesznek. Legalábbis nálunk azok voltak!

2009. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én akkor találkoztam a szülésznővel, amikor bementem a kórházba (Kútvölgyi), hogy megnézzem, milyenek a körülmények, erre ott legalábbis van lehetőség. A szülésznő, aki pont ott volt, nagyon kedves volt, mindent elmondott, és akkor megkérdeztem, hogy van-e lehetőség, hogy ő legyen bent, és persze, igent mondott. Utána már hozzá mentem CTG-re is. Az utolsó héten derült ki, hogy sajnos mégiscsak császárszülés lesz, de a szülésznő készített elő a császárra is.
2009. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt:)!

Én Dunaújvárosban fogok szülni, nem tudom, hogy ott mennyire segítőkészek.

A szülésfelkészítő tanfolyam kötelező? Ha nem, akkor hányadik héttől lehet, ajánlott menni? Ott miről van szó? Szüléseket nézünk?

Elnézést ha hülyeségeket kérdezek:o!

2009. nov. 2. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott szülésznőm, orvosom és csecsemős nővérem is volt. A szülésznőnél voltam felkészítésen 2 alkalommal (5000Ft volt), őt kellett hívnom mikor elfolyt a magzatvíz, ő értesítette az orvosom.

A kórházba egyszerre érkeztünk meg és mivel sokáig vajúdtam végig ott volt velem. Az orvos csak az utolsó 2 órára jött be. A gyermekem a szülésznő karjába érkezett, ő segített gátvédelemmel szülnöm. Én nagyon sokat köszönhetek neki.

Akkor is van szülésznő, ha nem fogadsz, de nem biztos, hogy olyan élményben lesz részed, mint nekem. Ráadásul ha lejár a munkaideje hazamegy és jön a következő.

Én mindenkinek javaslom, hogy fogadjon.

Ja és a kórházakban is szokott lenni szülésfelkészítő tanfolyam, ahol megismerkedhetsz a szülésznőkkel is. Csak válaszd ki a legszimpatikusabbat :)

2009. nov. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!