Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha 36 hetesen születik a baba...

Ha 36 hetesen születik a baba az nagyon korai? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
MA leszállt a hasam és majd szétszakad a medencém. Ha a betöltött 37. hét előtt jönne már nem koraszülött? Érdekelnének tapasztalatok ilyen tájt szült kismamáktól, illetve hogy milyeen korai jelei vannak, hogy közel a nagy nap. Köszi! ( nem az első babám lesz, ezért aggódom, hogy ezek a jelek még nem koraiak-e)

2013. szept. 7. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Papíron a betöltött 37. hét a határ, de gyakorlatilag semmi baja nem lesz már korábban sem! :) ne aggódj! amúgy amiket mesélsz, még nem jelenti, hogy nem tart ki pár hétig! :)


Fusd át, szerintem meg fog nyugtatni, hisz már a 34. héttől terminusra született gyermekével azonos életesélyei vannak! :)

[link]

2013. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

36+5 hetre szuletett.4.gyermekem.Surgossegi csaszarral.2550 gr.8/10Apgar.Teljesen egeszseges.


3 eves orokmozgo kisfiu.

2013. szept. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm 36 hétre szült. A baba 2540 gramm és 49 cm-el jött a világra. 3 napot töltöttek kòrházban,semmi bajuk nincs :)
2013. szept. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és neki a nyákdugò ment el,aztán jöttek a fájasai. Repesztés után egy òrával már meg volt a baba.
2013. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első kislányom 36+0 hétre született. 2700g-mal és 48 cm-rel. Egészséges, nemsokára 5 éves lesz.

(Egyébként koraszülöttnek nyilvánították, mivel betöltött 37. hét előtt született.) Semmilyen különleges ellátást nem igényelt, végig velem volt.

A szülésnek semmi előzménye nem volt: délután fél 2-kor elfolyt a magzatvíz, este fél nyolckor pedig megszületett.


Ne aggódj, semmi baja sem lesz, ha 36 hetesen megszületik. Könnyű szülést!

2013. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :-) Azért remélem még bennt marad legalább egy hetet. Majd csak jövő péntekre kaptam időpontot NST-re...addig meg próbálok pihenni. Ma szokatlanul pörgős is voltam,takarítottam, ágyat húztam, pedig napok óta csak feküdni volt kedvem. NEkem már ez is gyanús.
2013. szept. 7. 18:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én aznap szültem meg a fiamat mikor pont betöltöttem a 36 hetet.Semmi baja,már 3 éves.1 hétig voltunk kórházban,nagyon besárgult.
2013. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

36.héten született meg a lányom. Bementem a kórházba mert fájásaim voltak. Visszatartották (nem tudom miért de megtették) 2 napig nyomták belém a magnéziumot. Aztán 3.nap már a lányom nem akart mozogni leálltak a magnéziummal újra el is indult a szülés de akkor már mindjárt tágultam is. Sajnos a szívhangja hirtelen nagyon leromlott azonnal toltak is a műtőbe császárra. A köldökzsinór a nyakára és a mellkasára volt tekeredve, ez okozta a sok bajt. Hála az égnek semmi baja nem lett. Még pont időben jött a világra. Méretei alapján 2700g és 50cm-es baba volt. Igaz utána besárgult de mire letelt az 5 nap amit bent kellett töltenünk sokat javult így haza is engedtek vele. :) Ma már 7 hónapos 8kg és 70cm-es nagylány. Semmi hátránya nem származott abból h kicsit idő előtt jött. :) Ugyanúgy megtanul mindent ahogy azt kell. :) Méreteiben végképp nem kicsi sőt inkább jó húsos baba. :)

Ne aggódj ha most meg is indulna semmi bajotok nem lenne. A kicsi is egészségesen jöhetne már a világra. :)

2013. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fiam 35+4 hétre született. 2600 gramm volt, és 53 cm, 10/10-es apgarral. Semmi probléma nem volt vele, nem került koraszülött osztályra.

Hugival most vagyok 33+5 hetes, remélem ő azért tovább bent marad, mert bár nem volt baja a fiamnak, ijedtség azért volt rendesen mikor szülés előtt egy hónappal szivárogni kezdett a magzatvíz.

Ja és anno semmi előjelét nem vettem észre, hogy hamarabb jön, teljesen jól éreztem magam, hétvégén még leutaztunk vidékre (250 km), hétfőn még dolgoztam, és kedd hajnalban kezdődött a dolog.

2013. szept. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

34 hétre szültem, teljesen egészséges babát 2400 gramm súllyal. Egy hétig inkubátorban volt, de semmi probléma nem volt az egészségével azóta sem. Már a 34 hétre gyakorlatilag már minden szerve fejlett a babának! 36 hét szerintem már nem is igazán számítana koraszülésnek.... Én nem aggódnék egy cseppet sem.


Ma már a 27. hétre született babákat is meg tudják menteni.

2013. szept. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!