Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem korai még? Minden vágyam...

Nem korai még? Minden vágyam egy baba.

Figyelt kérdés
Tudom,h mindenkinél más időpontban jön el a gyermek utáni vágyakozás,de 21 évesen nem korai még?Annyira vágyom egy babára,pedig még nem lehet,mert nem megfelelőek a körülmények,és egyenlőre még csak az idejét sem tudom,h mikor lesznek azok...Szükség van rám itthon,nem költözhetek el,és a párom sem ide,szóval még külön élünk.Ez talán azért van,mert úgy érzem a párom az igazi?
2008. dec. 1. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ideális a körülmények akkor még várj. Nincs még veszve semmi. Amúgy ennyi idősen már én is szerettem volna. De nem volt még házunk és az anyósékhoz nem akartam szülni. Meg valamennyit dolgozni is kellett, hogy megfelelő gyes-t és gyed-et kapjak.
2008. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korai még az általad elmondottak alapján. Először mindenképpen lakjatok együtt legalább egy kisideig, mert akármennyire is szeretitek egymást, lakva ismeritek meg egymást. A másik, hogy sajnos részben az anyagiaknak is van jelentőségük. Egyébként azért nem olyan vészes költségű egy baba, mert lehet venni használtan is dolgokat, és nem is kell mindent megvenni, amit reklámoznak, kínálnak, de azért az alapvető dolgokat biztosítani kell. Valóban fontos, hogy viszonyag jó béren bejelentve dolgozz, hogy elfogadható mértékű gyedet, gyest, tgyást kapj. Én is így voltam egyébként ebben a korban. Szerelmes voltam, és úgy éreztem, ebbe már belefér a baba. Aztán 13 éves kapcsolat után (amelyből 3 maga volt a pokol) végre kiléptem. Végül 33 évesen született az első babám, most várom a másodikat 34 évesen. És most így utólag jó, hogy vártam. Igaz kis házban lakunk, bővítenünk kellene valahogy, ha azt szeretnénk, hogy előbb utóbb mindkét gyermekünknek legyen különálló szobája, de legalább van fedél a fejünk felett, és minden alapvető dolgot biztosítani tudunk nekik. Legalábbis eddig így néz ki. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy van külső segítség is. Szóval csak arra akarok utalni, hogy nagyon sok körülményt kell mérlegelned ahhoz, hogy eldönthesd, hogy korai-e vagy sem a babavállalás a Te esetedben. Amiket leírtál néhány dolgot, az alapján szerintem még várj, bár tudom, hogy nagyon nehéz, ha az embert elfogja a babázhatnék :-)
2008. dec. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen szültem. Nem mondom, várhattam volna, de meg nem bántam. Viszont azt érdemes fontolóra venni, hogy egy gyereknek arra van szüksége, hogy az anyjával ÉS az apjával éljen. Ha nem tudtok összeköltözni, akkor mindenképp várjatok vele. Én azt se helyeslem, ha egy pár a szülőknél lakik és úgy vállalnak babát, mert ez csak esélyt ad a konfliktusoknak és szerintem mindenképp jobb az önálló élet. Én sem csináltam mindent mintaszerűen, de épp ezért tudom, hogy várhattam volna még.
2008. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze,tudom,h még nem lehet,ezért nem is tervezzük.Csak arra voltam kíváncsi,normális-e ha ilyen fiatalon vágyom már rá.Nem mondtam a páromnak se,meg nem is fogom,csak ha már aktuális lehet a baba.

Csak olyan sokat eszembe jut..Főleg mióta elmentem egy jósnőhöz és ikreket jósolt nekem 1éven belülre...

Tehát akkor a válaszokból ítélve,egyáltalán nem baj,h olyan sokat eszembe jut..

Köszike

2008. dec. 1. 19:35
 5/8 anonim ***** válasza:

hú, ezzel a jósnős dologgal vigyázni kell...magyarán hazudnak, de te tudod...A nővérem majdnem elvált egy jósnő miatt, és mára boldog, és tök az ellenkezője történt.

Ha már önmegismerésre vágysz valamilyen formában, akkor a kineziológiát ajánlom... De nem ez a téma. :-)

egyébként normális, h előjött az anyai ösztön.

Én 18 éveskorom óta készülök rá,és most 1 éve próbálkozunk, azóta meg vannak a körülmények,h jöhet, most vagyok 24, de sajna még nem sikerült...

2008. dec. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én 21és fél éves vagyok és egy 3hónapos kislány anyukája!sztem teljesen normális.
2008. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia megvannak az ikrek?ű
2011. jún. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:) Ari vagy h érdeklődsz,pedig már milyen rég tettem fel a kérdést...Nincsenek még... :( sajna.Vendéglátós vagyok,úh akkorra tervezünk a babákat mikor már nem lehet bent dohányozni,hogy tudjak dolgozni terhesség alatt is:)

Megírom ha lesznek... :)

2011. júl. 15. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!