Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom, hogy nem-e a...

Honnan tudom, hogy nem-e a méhlepény darabjai maradtak bennem?

Figyelt kérdés
15 napja szültem. Azóta is elég erős erős a vérzésem, ami normálisnak mondható 6hétig. Viszont tegnap és ma is a pisiléskor egy kocsonyás anyag távozott belőlem. Anyukám azt mondta, hogy csak alvadt vér és csak tisztulok.
2009. nov. 3. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak igaza van: ami távozik, az csak alvadt vér. A szüléskor a megszületett méhlepényt megvizsgálják, hogy komplett-e, ha nem, akkor még szülés után megkeresik a hiányzó darabot. Ezért is biztos, hogy nem maradt benned semmi.
2009. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. Semmi baj!
2009. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 10 azaz tíz hétig véreztem, és olyan dolgok jöttek belőlem, hogy sírva fakadtam. Volt olyan, hogy a tükröt magam alá tartva bámultam, mert azt hittem, kifordul belőlem a hüvelyem,méhem, pedig csak egy brutális nagy alvadt vérdarab volt. Ne aggódj, ez normális.

egy 13 hónapos kislány anyukája

2009. nov. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a megnyugtató válaszokat! Itt írta fent valaki, hogy az méhlepény és el kell menni kaparásra:( Egy percre sem tudnám a kislányomat magára hagyni, mert annyira hiányozna.
2009. nov. 4. 09:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, nem ijesztgetésből írok!

De:Igenis menj el a dokihoz!

Pont a 15. nap körül szokott távozni a méhlepény maradvány, ha benn szakadt valami.

Tudom, én majdnem szepszist kaptam Tóle!

2 héttel a szülés után egy csirkemájra emlékeztető valami jött ki belőlem.

Aztán több-kevesebb vérzésem volt.

elmentem a dokihoz, ultrahangot csináltak, győgyszert szedettek Velem 2 hétíg, majd az utolsó előtti pillanarban végre kikapartak, mikor a fiam pont 1 hónapos volt!

Jobb, ha fél napot távol vagy, mintha rámennél, nem?

Ezzel nem lehet játszani!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


ORVOS!

Szorítok!

Írj, mi van veled!

Üdv.

2009. nov. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne haragujd, de hol irt ilyet valaki, mert nem találok sehol ilyesmit: "Itt írta fent valaki, hogy az méhlepény és el kell menni kaparásra"


Egyébként ha szükséges lenne, akkor csak ott kellene hagynod valakire a babát, AKKOR nincs más választásod, illetveaz, hogy esetleg belehalsz.

2009. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kórházban ellenőrzik még a méhlepényt. Tisztul a szervezeted, igaza van anyukádnak. Nagyobb alvadt darabok teljesen természetesek.
2009. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia, kedves előttem hozzászóló!

Ellenőrzik a méhlepényt, tényleg!

Bennem mégis maradt!

Sőt, továbbmegyek!

Fél nappal előttem szülő anyuka majdnem a szemünk előtt vérzett el a kórteremben, már tachicard volt, benne is maradt méhlepény! 5x kapott vért, miután kikaparták belőle, másnap reggel.

Nem ijesztgetésből írtam, amit írtam, tapasztalatból!

Ne vezessétek meg a kérdezőt, hiszen az élete is veszélyben lehet!

Szülés után 3. héten alvadt vér nem normális már!

Szerencsés esetben kilökheti a méhe a nem odavaló dolgokat, de ha nincs szerencséje, rámehet az élete!

Nem kerül semmibe egy kontroll-ra visszamenni, ha nincs baj, megnyugszik legalább, de ha baj van, az életét menti meg Vele!

Üdv.

2009. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még ennyit, mert hrtelen csak ezt találtam.

Postpartum vérzés.

A szülések 2%-nál a benmaradt méhlepény okozza!

anesthesiology.med.unideb.hu/Szuleszeti%20intenziv%20ellatas.pdf

2009. nov. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy nagyon durva, de tanulságos eset:

[link]


Hát ezért KELL visszamenni az orvoshoz!


Tudom, a kérdezőnek nem ennyire súlyos az állapota, de mindenképpen orvost igényel!

2009. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!