Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes magánorvosnál/magánkór...

Érdemes magánorvosnál/magánkórházban szülni?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallottam, hogy sokkal jobb egy kicsit többet rászánni a szülésre, és elmenni egy magánkórházba, mert ott saját szobát kapunk a babával, ahol az apuka is bent alhat ha akar, így családiasabb a környezet és kevesebb a fertőzésveszély, illetve lényegesen jobbak a körülmények (WC, ágy, ellátás, stb.).

Illetve ott az orvosnak és a nővéreknek sokkal több ideje van az anyukákra és a babákra, ami szintén előnyös.


Mit gondoltok?


2013. szept. 12. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem egy kicsivel többet kell rászánni! Állami kórházban is megkapod a megfelelő ellátást, ha van választott orvosod, és kérsz VIP szobát. A magándokit meg a különszoba árát össze sem lehet hasonlítani a magánklinika áraival. Nézegess magánklinikák oldalait! Megdöbbentő árak vannak. (legalábbis szerintem)
2013. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi ezért választottunk magánkórházat, és orvost. Szívettépő érzés lenne, ha a férjem csak üvegen keresztül nézhetné meg a picit és napokat kellene várnia, mire hazamehetünk. Ráadásul terhességem elején voltam kórházban, ahol 4x kellett szólnom, mire vagyok allergiás és mégis felszívva ott állt az éjjeli szekrényemen, amikor 5x is mondtam, hogy be ne merje nekem adni! Hasi műtétem volt (terhességgel nem összefüggő) és napokig senki rá sem nézett a babára, hogy él-e még, én meg még nem éreztem a mozgását. Senkinek nem kívánom ezt. Utolsó helyen szerepel nálam a falak színe, a lepedő puhasága és félhomály, kényelem, al a carte kaja... de a korábbi tapasztalataim nem hogy biztonságérzetet adtak, de volt éjszaka, amikor sírva aludtam el, hogy csak nehogy bajunk legyen. Ezért biztos, hogy nem szülök abban a kórházban, ahová tartozom, mert nem érzem magam ott biztonságban. A magánorvosi és kórházi légkör ég és föld, amit tapasztaltunk belőle eddig. Telefonon azonnal elérhető az orvosom, fejből tudja, hogy ki vagyok, és mi a kórelőzményem, mosolyogva, kedvesen, teljesen stresszmentesen fogadnak mindig, és igen, az édesapa a bent töltött teljes 4 napot velünk töltheti, ott alhat velünk, láthatja szopizni, fürdetheti, simogathatja. Ez hatalmas kincs lesz, már alig várjuk! Nemsokára megszületik.
2013. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek van pénze ilyesmire, akkor menjen.

Szerintem nem kicsit többet kell rászánni, hanem a 3-4-5-szörösét vagy még többet.

Én nem engedhetem meg magamnak (ha nagyon megpróbálnánk, akkor sikerülne), és úgyis inkább a babára szeretnék költeni. Azt a pár napot, amit bent kell tölteni, azt kibírom valahogy.

2013. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért nem kicsivel kell többet rászánni. Az, hogy érdemes-e, sajnos csak mindig utólag derül ki. Egy magánklinikának lehet olyan buktatója, hogy bármi speciális esemény miatt anyát vagy babát át kell szállítani másik intézménybe - pl. nincs koraszülött-ellátás (ami némely esetben az időre született babáknak is szükséges lehet) - vagy jóval többe kerül (pl. tovább kell bent feküdni). Köztes és általában(!) kevesebbe kerülő megoldás, ha magánrendelésre jársz és orvosnak és/vagy szülésznőnek és/vagy külön ún. "alapítványi" szobát fizetsz egy általad választott állami kórházban. Viszont sokszor előfordul az, hogy hiába fizetsz, mégis elszúrnak valamit (sajnos nálam volt ilyen) vagy csak nem egészen azt kapod, amit ígértek. És olyan is van, hogy semmit sem fizetsz, mégis elégedett vagy és szép élményekkel távozol.
2013. szept. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem fogadott dokim volt, császárral szültem, egy ágyas szobába kerültem. A gyermekágyas osztály egy sintértelep, ha lenne tesó, ismét kifizetném az alapítványi szobát, ahol otthonosak a körülmények és bent lehet velünk bárki, ugyanakkor ha baj van, a megye legjobb kórházában vagyunk újszülött ellátás szempontjából. Ha megteheted, a magyar egészségügyet tekintve, akkor magán kórházban szülj. Itt a környékben nincs erre lehetőség.
2013. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én is ragaszkodtam ahhoz, hogy apuka ne csak üvegen keresztül láthassa a gyereket. ezért olyan kórházat választottam, ahol szabad a látogatás. és mindenhol lehet kérni a VIP szobát, ha szabad. ez kb 7-20 e ft/ nap.

A nővéreknek valószínűleg tényleg több az ideje.

EGyszer én is megnéztem kíváncsiságból és 300e ft-tól indult a magánkórház.

de ha telik rá és szeretnéd, akkor miért ne?

2013. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha végtelen pénzem lenne, elgondolkoznék rajta, egyébként nem, teljesen irreális áraik vannak. Fogadott orvosom volt, alapítványi szobát kértem, töredékébe került egy magánkórházas ellátásnak.
2013. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért azt a 3 napot az állami kórházban is ki lehet bírni, nehezen de ki lehet. Magánkórházban egy szülés kb.4-500 e ft, szerintem elég durva (remélhetőleg minden komplikációra fel vannak készülve műszerileg).
2013. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek akkor nincs min gondolkozni! Olvastam valahol egy állami vs magánkórház cikket és a végére ha mindent össze adsz már nem is olyan nagy a különbség! Árban!!!!! Mert ellátásban ég es föld, szerintem megéri, hogy 0-24ben ott van apuka is veled, a család bármikor bejöhet látogatni, napi ötször kaptok ételt, semmivel nem kell foglalkoznod, hogy mit vigyél a kórházba mert mindent adnak a törölközőtől kezdve az eldobható bugyin át mindent, a babának is csak egy ruha kell amiben haza viszed, az orvosok nővérek kedvesek, nem kell azon izgulnod, hogy vajon milyen fertőzést kapsz el a wc-n, saját luxusszinvonalú fürdőszobád van. Nem kell attól tartanod, hogy meglopnak (brutális sztorikat hallottam állami kórházakról). Ecsetelhetném holnapig, hogy mi minden az ami miatt sokkal inkább magánkórház, sokan azt hiszik, hogy a különbség csak egy VIP szoba plazma tv-vel, hatalmasat tévednek! Ennek a 3 napnak nem a túlélésről kell szólnia, hanem rólatok akik családdá váltok(bővültök) olyan meghatározó része az életnek, hogy ezen nem érdemes spórolni.
2013. szept. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagy segítség volt.

Idő közben én is nézegettem az árakat, és a legdrágább amit találtam az a Dr. Rose (nagyjából egy 5*-os szállodával egyezik meg küllemileg), ott 880.000 Ft volt a komplett csomag, amiben benne volt 3 ultrahang, előzetes orvosi vizsgálatok, 4 nap saját fürdőszobás szobában (2 ágyas, egyik ágyon apuka), napi 3x étkezés az apukának is, kontrollvizsgálat, és a baba vizsgálata 2x.

Ez iszonyatosan drágának tűnik, de ha belegondolunk, hogy az ultraghang, kontroll, vérvétel, kontrollok és szűrések is benne vannak, amiért egyébként is fizetnénk, akkor már nem tűnik annyira vészesnek. A legolcsóbb helyen egyébként a komplett csomag 400.000 Ft körül van, ami szerintem még ki is fizethető, úgyhogy most spórolunk rá, szerintem 5 hónap alatt össze tudjuk szedni ha nem költünk extra dolgokra, nem megyünk étterembe, stb.

2013. szept. 16. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!