Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire veszélyes ez? Mi a...

Mennyire veszélyes ez? Mi a menete? Miért nem érti kívülálló?

Figyelt kérdés
Első babám császáros volt,sürgősen kellett cselekedni.Az orvossal konzultálva,jelenlegi állapotomból kiindulva,most is az lesz,de programozva,vagyis ha egy adott napig nem történik semmi akkor programozott császár lesz.Mondhatni közös megegyezéssel döntött orvos és én emellett.Első kérdésem erre irányulna,hogy a programozott/megindított császár mennyivel veszélyesebb.Második kérdésem is erre vonatkozna,hogy ez hogyan történik.Kívülálló megkérdezi elkövetezendő szülésem időpontját é mikéntjét,ugyanezt el szoktam mondani,de nem értik mért ne szülhetnék simán.És nem értik első babámnál a toxémiát,hogy ott amiatt volt,és nem értik hogy most is ödéma és magasabb vérnyomás megjelent,utóbbi nem vészes,de elővigyázatosságból Dopegytet szedek,szóval,hogy ez ismét lebeg és veszélyforrás.gy néznek rám mint egy kis gyengécske kényeskedő nőre,pedig tudvalevő,hogy ez veszélyezteti babámat és engem is,és hogy én is császárt szeretnék azért is hülyének néznek meg kényeskedőnek,pedig ugye azt mondják akik mindkét szüléstípust megtapasztalták,hogy császárból felépülni nehezebb.Most vagyok 34 hetes.

2013. szept. 16. 09:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hibákért,de azt hiszem azért érthető.

Még annyit,hogy mindenképp császár lesz,de okt.29-re vagyok kiírva és előtte van egy nap megbeszélve kb egy héttel,ha addig az időpontig magától nem indulna meg.

2013. szept. 16. 09:29
 2/20 anonim ***** válasza:

A császárok közül a programozott császár kevésbé veszélyes, mint a sürgősségi, már csak a körülményekből adódóan is. Lassan, higgadtabb felkészülés, nyugalom. A menetét lépésről-lépésre nem ismerem, mert akinek volt a környezetemben, nem mesélt róla ilyen részletességgel. Én megértem az aggodalmaid, és nem hiszem, hogy másoknak magyarázattal tartoznál arról, hogy miként fogsz szülni, és hogy orvossal ketten hogyan döntöttetek. Magánügy, szerintem kezeld is így, és ne menj bele ezzel kapcsolatos beszélgetésekbe olyanokkal, akik semmit sem tudnak az állapotodról és távolról sincs közül az egészségügyhöz. Sok nő esik abba a hibába, hogy szült egy-két gyereket, és akkor azt hiszi, mindent tud a szülésről. Ez távolról sincs így. Bízz az orvosodban és a saját érzéseidben! Minden rendben lesz!


//Egy személyes jellegű kérdés: 31 hetes vagyok, Dopegytet kell szednem, de csak 2x0.5-t, és elkezdett dagadni a bokám is, ezért gondoltam megkérdezem, mikre kell figyelni, hogy ha hasonló helyzetbe kerülnék? Mikor dőlt el, hogy legyen császár? A vizelet vizsgálat szerint nincs fehérje a vizeletben, úgy tudom, ez utal még toxémiára. Honnan tudhatom, ha baj van? Esetemben még nem került szóba a császár, de most aggódni kezdtem én is.//

2013. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hát elsőnél kb 30. hét táján kezdtem el nagyon vizesedni,fehérjét is akkortájt találtak a vizeletben.de akkori orvosom nem igazán vette komolyan,majd kb 33. héttől szedtem Dopegytet,Corinfart és Doxiumot,de emellett is nagyon haladt felfele vérnyomásom,és végül egyik reggel 175/105-ös vérnyomással 35.héten,a vizelet zavaros volt már nagyon,víz meg 17 g volt rajtam annak nagy része víz volt,könnyen ki lehet számolni mennyire sok,ha azt mondom,hogy mindezek tünetegyüttesek a baba sorvadását(súlycsökkenést értem ezalatt)hozták magukkal,1980 g volt a kislányom,előtte két héttel uh-n még nagyobb.És akkor döntöttek úgy hogy azonnal császár,merthogy drágám még jól érezte magát odabent.Összességében azt mondom súlygyarapodásra(ödéma miatt)kell figyelni,vizeletre és vérnyomra,és jó ha baba méreteit gyakrabban ellenőrzik.

Mostani terhességemnél 20. héttől vizesedek,mostanra egész lábam mint a beton,Doxiumot szedek(ez keringésjavító)és Dopegytet 3xfelet(ez egyenlőre elővigyázatosság)baba két héttel nagyobb(kéthetente figyelnek)vizeletben egyenlőre nincs fehérje.Én agyon remélem h minden rendben lesz veled és velem is.

2013. szept. 16. 09:46
 4/20 anonim ***** válasza:
Én is igy voltam mint te,de nekem még nincs uton a kisteso,viszont félek a sima szüléstöl,ugy hogy az elsö sürgősségi lett.Félek hogy baj lehet,akár hegszétválás,vagy hasonlo komplikácio mint az elsőnél.Én megértelek teljes mértékben.Akik nem élték,át,nem biztos hogy értik.
2013. szept. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lényeg, hogy egészségesen, komplikációmentesen jöjjön világra a baba...a módja nem lényeg, ettől nem leszel jobb, vagy rosszabb anya. Aki ezt nem érti meg, arra nem érdemes időt pazarolni.
2013. szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én is hegszétválástól félek,meg attól ha simán szülnék utána altatásban meg kéne nézni hegeket...

Tegnap egy rokonom tiszta lebecsmérlően fogadta ezt az infót,hogy "hja csak ezért nem akarsz simán szülni?",és én hülye meg nekiálltam magyarázkodni,pedig akár még téraránytalanság is lehet a végéig,mert pici vagyok baba meg nagy lesz,na mindegy,köszi a megerősítést nektek

2013. szept. 16. 10:11
 7/20 anonim ***** válasza:
Én megmondanám neki hogy én szülök és nem ő,ő is ugy szül ahogyan akar.Ne törődj vele.
2013. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem programozott volt a 38. héten. Szintén eü. probléma miatt (epepangás, plusz én is durván vizesedtem: 3 hét alatt 15 kilót), amitől eléggé selejtesnek érzem magam azóta is, úgyhogy meg tudom érteni az érzelmeid.
2013. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Engem már csak az érdekel,hogy ne kelljen előbb,minden rendben legyen babóval is velem is,még legalább 3 hetet húzzak ki.Csak rosszul esik,hogy lenéznek emiatt.
2013. szept. 16. 10:25
 10/20 anonim ***** válasza:
Miért kezdesz el magyarázkodni a szülésről? Senkinek semmi köze hozzá!
2013. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!