Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire veszélyes ez? Mi a...

Mennyire veszélyes ez? Mi a menete? Miért nem érti kívülálló?

Figyelt kérdés
Első babám császáros volt,sürgősen kellett cselekedni.Az orvossal konzultálva,jelenlegi állapotomból kiindulva,most is az lesz,de programozva,vagyis ha egy adott napig nem történik semmi akkor programozott császár lesz.Mondhatni közös megegyezéssel döntött orvos és én emellett.Első kérdésem erre irányulna,hogy a programozott/megindított császár mennyivel veszélyesebb.Második kérdésem is erre vonatkozna,hogy ez hogyan történik.Kívülálló megkérdezi elkövetezendő szülésem időpontját é mikéntjét,ugyanezt el szoktam mondani,de nem értik mért ne szülhetnék simán.És nem értik első babámnál a toxémiát,hogy ott amiatt volt,és nem értik hogy most is ödéma és magasabb vérnyomás megjelent,utóbbi nem vészes,de elővigyázatosságból Dopegytet szedek,szóval,hogy ez ismét lebeg és veszélyforrás.gy néznek rám mint egy kis gyengécske kényeskedő nőre,pedig tudvalevő,hogy ez veszélyezteti babámat és engem is,és hogy én is császárt szeretnék azért is hülyének néznek meg kényeskedőnek,pedig ugye azt mondják akik mindkét szüléstípust megtapasztalták,hogy császárból felépülni nehezebb.Most vagyok 34 hetes.

2013. szept. 16. 09:24
1 2
 11/20 málna_ ***** válasza:

Ne mesélj erről, mert még te érzed rosszul magad.

A terhesség egésze amúgyis nagyon megosztó, mindenhol találsz olyat, aki furán néz rád valamiért.

A császár az esetedben indokolt, de ha nem lenne és te biztonságosabban éreznéd magad tőle, akkor is megérteném. Biztos jönnek majd az ősanyák, akik szerint meg kell élni a fájdalmat meg a vajúdást...hát engem ez érdekel a legkevésbé... a lényeg, hogy a baba egészséges legyen.


Szóval ne magyarázkodj, ez a te saját, intim dolgod :)

2013. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van.
2013. szept. 16. 11:49
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha olyan valaki kérdezi, akkor mond meg egyszerűen, hogy mire vagy kiírva, és ennyi. Ha közelebbi ismerős faggat, vagy valaki, akinek szeretnéd elmondani, akkor mond meg, hogy ekkor lesz a programozott császárod. Nem kell senkinek sem magyarázkodnod, nem tartozol senkinek beszámolási kötelezettséggel.

Én 11.07-re vagyok kiírva. Mi úgy beszéltük meg az orvosommal, hogy a baba fejlettségétől függően a 37. hét körül, de legkésőbb 38 hetesen megcsászároz. Már előbb be kell feküdnöm, ezért nincs konkrét időpont, mert sok mindentől függ. Ha megkérdezik, azt mondom hogy november 7-re várjuk. Ha van hozzá kedvem, és olyan ismerős, akkor azt is hozzáteszem, hogy már október közepe felé meglesz a baba.

2013. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy egészségesek legyetek mindketten. Csak azért "kellene" természetesen szülnöd, hogy másoknak megfelelj.....ők nem lennének ott, és később sem, ha komplikáció adódna és valamelyikőtöknek baja lenne, esetleg maradandó. Élvezd ki a pocakos időszak minden percét. Nekem indított szülésem volt, császár lett 8 óra után, közösen beszéltük meg a dokival, ő fel akart készíteni, hogy az lehet :) én ekkor könnyebbültem meg. Voltak nálam sürgősebb esetek, az oxi ellenére 8 óra alatt nem tágultam fájásom nem volt, így császár lett. Ha lesz tesó, még előtte megbeszélem vele, hogy lehetőleg az legyen. Gyorsan felépültem, semmi gondunk nem volt, 24 óra múlva elláttam magunkat és a sebemmel sem volt gond. Csak úgy lesz tesó (más gondom is van, nehezen viseltem az első hónapokat, depis lettem, a kapcsolatunk most kezd helyre jönni.....stb és ennek nem tenném ki a fiamat) ha császárral szülhetek. Senkinek a véleménye nem érdekel, mert az orvosomban megbízok.
2013. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekem két programozott császárom volt, másodjára ikreim születtek 40+1 hétre, (3200 és 2900 gramm), itt nálunk esélyem sem lett volna csásázr után term szüléssel próbálkozni, mikor kérdezték hogy mennyivel születtek, elmondtam és rá a válsz, hát elég volt őket megszülni, mondtam, hogy császár volt, mi volt erre a válsz, ja hát akkor könnyű volt. Ezt nem egyszer megkaptam, abba senki nem gondolt bele hogy a végén csak a két baba 6100 gramm volt. Azt akartam ebből kihozni, hogy senkinek nem mond a dátumot, mond meg mikorra vagy kiírva és kész , ráérnek utáma megtudni, hogy császár volt. Egyébként is dönhet ugy a babád, hogy előbb jön és akkor már nem is tervezett császár lesz.
2013. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Még előző vagyok, mirre gondoltál, amikor azt írtad, hogy mi a menete?
2013. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz azzal mit mondanak mások, hogyan néznek rád. Én elmondanám hogy ha nem bújik ki a manó eddig meg eddig akkor császár lesz az egészségünket óvva. ugye hegszétválás miatt szokták javasolni ha nem telt még el túl sok idő.


én is toxémiás lettem csak én 32+5 császároztak sos-ben. addigra már 4x2 dopegytet és 2x1 isoptint szedtem. 180 volt így is a vérnyomásom nyugalomban! rám 25 liter víz jött, no és mellé fehérje. tőllem is sokszor megkérdik hoyg mi is az a toxémia? bevallom én sem hallottam addig róla, sőt nekem senki nem nevezte nevén a dolgokat csak jóval szülés után a neten kutakodva döbbentem rá hogy ez bizony elég veszélyes dolog volt. az osztvezető prof is azt mondta császár után az ágyamnál hogy ő is látta ez több kettőnél és tenni kellett valamit. nekem már az egész nyakam, fejem, szemeim is be voltak puffadva, ugye a bokám már rég nem látszott. 1980g és 42cm lett a lányunk. most 3 éves múlt :)


Egyébként semmivel nem veszélyesebb a programozott, ugyanúgy borotva, beöntés, és érzéstelenítő.

2013. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen teljesen egyetértek veletek,igazatok van,kár volt belemenni.A menetét úgy értettem,hogy doki egy ügyeleti napját jelölte meg,hogy akkor császároz,és nem kell befeküdnöm előbb,ha minden rendben.És akkor azt hogy képzeljem bemegyek este mikor kezdődik az ügyelete és akkor azonnal protokollvizsgálat és szülünk?Beöntést nem kaptam előzőnél sem,de ott éhgyomorral voltam reggel,csak katétert,borotválást,de utóbbit is intézni szeretném itthon ha lesz rá idő.Beöntés amúgy sincs itt csak kúp.
2013. szept. 17. 08:59
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem is progcsaszar volt, a doki ugyeleti napjan :)

Nalunk ugy nezett ki, hogy reggel 6kor ehettem meg valami konnyut (zabkasat ettem), fel 7kor ihattam utoljara. 2re mentunk be a korhazba, volt kicsi burokracia, aztan megnezett uh-val, feltettek ctgre, utana vettek vert, amikor megjott a labor, mentunk a mutobe.


Aki azt mondja a csaszarra, hogy az konnyu, en annak azt kivanom, hogy legyen minden evben egy csaszara :))))

A szobaban ketten voltunk, a masik lany huvelyi uton szult, nem tudom, melyikunk kinlodott jobban :) az elso par nap szivas mindenhogy :) Ne hallgass az idiotakra :))


En mindig azt mondtam, hogy mikorra vagyok kiirva, nem mentem bele a reszletekbe, ha kerdeztek, akkor azt mondtam, hogy majd kiderul!

Amikor vilagra jott a kislanyunk, rogton senki sem csodalkozott a csaszar miatt (oriasbebi lett, 62cm, es 4,6kg)

2013. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jahh, es nagyon fura volt elore tudni, hogy aznap meglesz a gyerkoc, poenkodtam is vele, hogy olyan, mintha vasarolni mennek :)
2013. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!