Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretnék vízben szülni, de...

Szeretnék vízben szülni, de sajnos 240 km-re lakom Pesttől. Így esélytelen a dolog, nincs semmi mód rá, hogy összejöjjön?

Figyelt kérdés
ha vízben szeretnék szülni, mindenképp muszáj lenne havonta oda pestre járnom terhesgondozásra,meg ilyesmik? vagy ha nem muszáj, megoldható szerintetek, hogy ott szüljek??? kérlek aki tud valami bíztatót,segítsen :)

2013. szept. 16. 21:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Milyen szép ez a győri kád, kár hogy amúgy nem lehet vízben szülni, én már 3szor szültem, és egyszer sem lehetett.
2013. szept. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mármint itt Győrben.
2013. szept. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Sajnos más az, hogy van kád és más az, hogy lehet vízben szülni. A kádat dekorációnak vagy a vajúdás alatti melegvizes fürdőhöz használják a legtöbb helyen.
2013. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Sajna vajúdni sem lehetett vízben, konkrétan én nem is tudom hol van ez a kád... Biztos csak a protekciósok használhatják, pedig ígyis kapott elég sokat a doki is meg a szülésznő is. :( Mondjuk EDA-t sem kaptam, pedig úgy volt megbeszélve, majd ott akkor közölték, hogy "itt nincs rá lehetőség".
2013. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy lehet használni a kádat, de nem nagyon szokták. Én is szívesen szülnék vízben, talán ha olyan dokit fog ki az ember, meg lehet dumálni, hogy ne kelljen már a kitolásra odébb menni 10 métert a szülőszobáig. Márhogy Győrben. Talán én Sopronban próbálkoznék, vagy Mosonmagyaróvár, vagy valami mostanában felújított szülészeten, hátha ott már úgy vannak kialakítva a dolgok.
2013. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ismerősöm Sopronba vízbe szült.
2013. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A vízben szülés igen, sok helyen vízben vajúdás, mert csak azt engedik. Bp-en Istvánban és is szívesen kipróbáltam volna, legalább a vajúdás alatt, de az agyonreklámozott alternatív szoba, az összesen 1 van, persze foglalt volt, vagy csak azt mondták, félretéve a fő-fő protekciósoknak. Sajna semmi biztosíték rá, még ha azt is mondják, hogy "persze szülhet vízben", hogy a végén megengedik. Mondanak valamit, hogy gyere ki mert így biztonságosabb, stb, úgy sem vagy abban a testi-lelki-agyi helyzetben, hogy elkezdj vitázni, hogy orvosilag nem indokolt kijönnöd a kádból. Plusz Pestre ennyit utazni, aztán azt mondják, hogy bocs, foglalt.
2013. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Berelj egy felallithato medencet hivsz egy szuleszno es megszulsz otthon.

En mar tobb kadas medences szulest vezette otthon nagyon fajdalomcsillapito

2013. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Sopronban nincs kád,ez tuti. Az egyik szülésznő családi barátunk,nála szültem,mindegyik szülőszobán végig vezetett,kád sehol sem volt. Én is szívesen szültem volna vízben,állítólag sokkal könnyebb átvészelni így a vajúdást.
2013. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
és szerintetek azt engednék, hogy itthon járjak terhesgondozásra( bár ha nagyon ragaszkodnak megoldhato mert apukám minden héten Pesten van szóval eltudnék menni) de ha megengedik,és esetleg amire ki vagyok írva, előtte napokban felmegyek és ott leszek és várom míg meg nem születik.. erre van esély?
2013. szept. 17. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!