Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek legnagyobb vágya császár után simán szülni? Kik készül erre?

Figyelt kérdés
Borzasztóan csalódott voltam amikor a kislányom 2 éve császárral született. Nem készültem erre és igazából nem is éreztem szükségességét. Úgy érzem, hogy a szülőszobában túl sok ember fordult meg a vajúdásom alatt és bizony volt egy-két undok doki és szülésznő. Lelassították az amúgy is nehéz tágulásom folyamatát és a végére már hiába tágultam ki a baba nem indult meg. Úgy éreztem hibás vagyok. Még ma is úgy érzem néha. Most újra kismama vagyok és eltökélt szándékom, hogy csak úgy nem fogom hagyni, hogy műtőbe toljanak. Minden erőmmel azon leszek, hogy most sikerüljön. Ki van még így?
2013. szept. 18. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A nagyobb lanyom 2010ben született, magzatviz elfolyasatol 17orara sajnos császárral! Nem tagultam a végén pedig leesett a szivhangja! Mai napig rosszul érzem magam de inkább császár mint, hogy baha essen! Masodik 2012ben született sajnos ugyan ezen okból szinten császárral! Alegfontosabb, hogy eegészséges lett mind a kettő! Kívánok egy gyors és sima szülést de ha esetleg ismét császárral szulsz be keseredj el a legfontosabb, hogy utána egy egészséges kis csodát kapsz a karodba! Ez a legfontosabb!
2013. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem egy orvosi hiba miatt lett császárom, nagyon bánt, és utána mindenképpen természetesen szerettem volna szülni, de végül nem sikerült újra teherbe esnem, így nem lett tesó.
2013. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is császárral született 2 éve. Farfekvés és meconiumos magzatvíz volt az indok. Én sem akartam, de ez van...

Most ismét babát várok, január végén születik. Már az elején ki akartak írni császárra... Mondtam, hogy még várjunk, meg én amúgy is simán szeretnék szülni. Erre csak mosolyt kaptam. Magyarán ha a fejem tetejére állok is császároznak... Pár % esélyem van, amik a következők: 36-37 hét között meginduló szülés, normál hegvastagság, fejvégű fekvés, gyors tágulás, becsült súly 3500gr alatt...

Tulajdonképen már beletörődtem, hogy megint kínlódhatok közel fél évig a császár után, de a baba egészsége az első!

2013. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam tavaly aug.-ban született, nem tágultam rendesen, így császár lett. Most várjuk a kishugit, sőt akár melyik pillanatban kijöhet, 28.-ára vagyok kiírva. Kb. 13-14 hónap lesz köztük és szerencsére eddig minden rendben és a dokim javasolta, hogy próbáljuk meg természetes úton megszülni...Vajúdás közben meglátjuk, hogy bírja a hegem. Bízom benne, hogy most sikerül császár nélkül :)

2013. szept. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nekünk még nem jött össze a 2. baba,de ha összejön én is szeretném megszülni.Nehezen jöttem helyre lelkileg a császár után...

De ha az orvos amikor odakerülök azt javasolja császár legyen,belenyugszom.Sajnos olvastam már rémtörténetet amikor az anyuka görcsösen ragaszkodott a sima szüléshez és szörnyűség történt.Így én nem kockáztatok.

2013. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2012 júliusában szültem a fiamat, indított szülésem volt 40+6-ra. Előző nap 3700 grammra becsülték a fiamat. Természetes szülésre készültem, senkinek nem mondtam, hogy jobban örülnék a császárnak (tisztában vagyok vele, mivel jár és segédkeztem is a szakmámból kifolyólag császárnál, ugyan szarvasmarhánál, de tudom hogyan zajlik). 8 óra alatt semmit nem tágultam, mindketten jól voltunk, de a dokim már 6 óra után mondta, hogy nincs jó helyen a buksija. Én örültem a császárnak (bátyám fogóval született és 28 napra meghalt....). Egészségesek vagyunk mindketten, hamar felépültem4-5 nap volt kellemetlen. Ha lesz tesó, császárt szeretnék. Nem kockáztatok sem az előzmények, sem a heg sem egy komplikáció miatt. Nem vagyunk egyformák, én bízom a dokimban és a szülésznőmben. Egyenlőre nem tervezünk tesót, jövő ősszel megyek vissza dolgozni, mert várnak, nem tudom, fogok-e még szülni. Szerintem nem az a lényeg, hogyan szülünk, örüljünk, hogy van lehetőség egészséges babát világra hozni akkor is, ha ez természetes úton nem megy.
2013. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!