Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is van olyan, aki nem...

Más is van olyan, aki nem szeretne a kiírt időpontnál előbb szülni? Nektek sem hiszik el, hogy nem akarjátok siettetni a dolgot?

Figyelt kérdés
Teljesen jól érzem magam (kopp-kopp), pár apróság keseríti csak meg a mindennapokat (vizesedés, gyakori pisilés, terhességi cukorbetegség), de úgy gondolom, hogy szerencsés terhes vagyok, egyáltalán nem érzem tehernek ezt a 9 hónapot. Még most is fit vagyok, imádok sétálni, tornázni. Mindenki kérdezgeti, hogy hogyan bírjuk, nem idegesít-e, hogy még nem szültem meg (jövő vasárnapra vagyok kiírva). De én valahogyan úgy érzem, hogy ráérünk jövő hétvégén is szülni. Végre itthon vagyok én is, a férjem is kapott szabit, jó egy kicsit teljesen kettesben készülni a babára, habár már minden készen van (babaszoba stb.), lélekben kell inkább ez a kis idő. Persze kíváncsiak vagyunk már mi is a kis csöppünkre, de úgyis tudom, hogy bent nem marad. :-) Mindenki a környezetemben inkább sietteti a szüléseit, ahogy észrevettem, én meg kivárnám az idejét, ezért néha úgy tekintenek ránk mint valami ufóra, és győzködnek róla, hogy milyen nehéz a vége a légszomj, fáradékonyság, hátfájások, fájdalmas magzatmozgások, álmatlanság stb. miatt és hiába mondom, hogy nálam nincsenek ilyenek, mindenki állítja, hogy márpedig minden terhes nő átesik ezeken.
2013. szept. 27. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
De jó! Én sem akartam siettetni a dolgokat :) Azt hittem csak én vagyok ezzel egyedül :)
2013. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem siettetem anno a szülést, nem magyaráztam bele mindenbe, hogy szülök, sőt örültem, hogy szépen, nyugalomban fejlődik odabent. Úgy voltam vele, majd jön amikor akar. Én is szerettem terhes lenni, pedig a végén már volt hátfájás, vizesedés (de még milyen), fáradékonyság, hatalmas has stb. Végül 39+4 napra született meg a fiam.
2013. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképp érzek :) nagyon ráérünk, nem kell sietni sehová. Nem tökéletes minden (pontosan ugyanazok a problémáim, mint neked), de ez egy cseppet sem visel meg, élem a mindennapokat ezekkel ugyanúgy. Szeretném, ha nyugodtan, időre, és akkor és úgy születne meg, ahogy neki a legeslegjobb. Nem ezen a néhány napon/héten múlik :)
2013. szept. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is imádtam kismamának lenni, szerettem volna teljesen végig élvezni ezt az időszakot, na de kisasszony másként rendelkezett. :) Nem is baj, minden így volt a legjobb. :)


Könnyű szülést neked!

2013. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ananke ***** válasza:
Hát én csak 1 nappal szeretnék előbb szülni,mert akkor leszünk párommal 3 évesek.Ennek tök örülnénk.
2013. szept. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy ha a baba készen áll rá, ki fog jönni.

Te csak a jövő vasárnapra vagy kiírva - én holnapra. Hidd el, ma péntek van, de hétfőn még nem akartam szülni, viszont úgy érzem hogy óráról órára "terhesebb" az állapotom. Viszonylag én is fitt vagyok és semmilyen komplikáció nem volt, viszont nem tudok már aludni és minden belső szervemre rátelepedett az utóbbi 3 napban.

Még van pár dolog amit meg szeretnék csinálni és akkor már tényleg türelmetlenül várom az időpontot, várom hogy meglássuk, karomban tarthatom. Viszont azt is tudom, hogy most még nyugodalmasak a napjaink (a nagyfiam 11,5 hónapos, az első időszak nagyon nehéz lesz).

2013. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért várd ki a végét:) betöltött 42.héten szültem, pedig azt jósolták, hogy min 2héttel jön előbb a baba. Az utolsó 3hét volt nehéz és az is lelkileg. Főleg a 40. hét után a napi 100 telefon, vizsgálatok naponta. Persze, inkább ez, mint egy koraszülés
2013. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!