Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi köze van a szem állapotának...

Mi köze van a szem állapotának a szüléshez? Ha valaki rosszul lát távolra, miért "kötelező" császárral szülnie?

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Azt hiszem 6 dioptria felett javasolják a császárt. A kitolási szakaszban annyira megnőhet a nyomás a szemben, hogy ilyen látászavarnál vakságot, maradandó szemkárosodást okozhat az erőlködés.
2013. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem kötelező, de egyeseknek jó kifogás a császárra. Nem ér lepontozni, ez így van, és kész, de az ő dolguk. Amúgy nem a dioptria határozza meg, hogy szülhet-e valaki hüvelyi úton, hanem a szemfenék állapota. Az erőlködéstől nehogy bevérezzen a szem, ne alakuljon ki vakság. Ismerek olyat, aki 7,5-össel hagyományos úton szült. Semmi baja azóta sem a szemének, azon kívül, hogy nem javult az állapota.
2013. szept. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Na akkor, nekem jó pár indokom lett volna császárra, de nagyon örülök, hogy normálisan szülhetem meg:


- sze,tengelyferdülés-3 szem műtét

- kardiológiai probléma(magas pulzus)

- 2 lágyéksérv

- anyumnak volt aneurysmaja ami örökletes


Tessék. Ha azért mertt valaki rosszul lát távolra...igazat kell, hogy adjak az utolsónak.

Nincs semmi bajom és nem is lesz!


40+3hkm

2013. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. szept. 30. 20:12
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Én úgy tudom 8 dioptriáig lehet normál úton szülni.

Szemészeten végeznek szemnyomásmérést, pupillatágítást (ez a legborzasztóbb vizsgálat az egész terhességben).

Én kontaktlencsében szültem, mert elfelejtettem kivenni, de nem lett semmi baj, azt mondta a szülésnő, hogy nem is szokták kivenni - ha császár lesz közben, akkor is van pár perc kivenni a lencsét.

2013. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36 hetes vagyok, rosszul latok tavolra, magan dokim van, meg a kutya nem foglalkozott a szememmel eddig, szoba se kerult, pedig szemuveget hordok, nem lencset...
2013. okt. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Én is 7, ill 7,5 dioptriával szültem természetes úton. Előtte elmentem a szemészetre, ott megvizsgálták (bár pupillatágítás nem volt...), és engedélyezték a normál szülést. Valóban nem a dioptria számít -ahogy előttem is írták- hanem a szemfenék állapota. Januárban szülök ismét, és megint elmegyek majd a szemészetre, mert nem egészen egy éve megműttettem a szemem, kíváncsi vagyok, most mit mondanak..
2013. okt. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szemüveges vagyok, de senki nem kérdezte milyen erőset hordok. Szerencsére csak -1 és -1,5; amúgy sem szerettem volna császárt...
2013. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!