Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Segítség? Mert már nem értek...

Segítség? Mert már nem értek semmit és kezdek fáradni! Mégis mikor szülök már végre?

Figyelt kérdés

Mára vagyok kiírva,két hete jóslófájásaim vannak.Éjjelente aludni sem bírok,mert szakadok szét odalenn,mintha alámrúgtak volna.Még a csont is fáj.A derekam is fáj és a hátam is,a fájások jönnek az alhasból,órákig tartanak aztán elmúlnak.Vagyis múltak eddig.Múlt pénteken nézték a méhszájat,cervix 2111,megörültem,hogy akkor hamarosan szülhetek.Fájások alatt séta,csípős kaja,szex és miegymás,sok mindent próbáltunk már.Szeretném ha beállnának a fájások,eddig volt,hogy másként fájt,éreztem ahogyan mozog a méhem,10 perces fájások jöttek,aztán abba is maradtak.A nyákdugó szombaton távozott,gondoltam akkor akár pár órán belül jönnek a fájások is,de semmi.Tegnap este előbb halvány rózsaszín,majd negyed óra múlva véres nyákos valami ürült.Mivel felismerhetően vér volt benne bementünk a kórházba,aholis bambán néztek rám.Először,mikor mondtam a szülésznőnek,hogy mi a történés,azt mondta mutassam meg.Aztán mondtam,hogy nem tudom,mert jelenleg nem jött,Csinált nst-t,aztán jött egy majom orvos,akinek fontosabb volt az a tény,hogy merre lakom és,hogy hány kg-ot híztam.Csinált amnioszkópiát és közölte,hogy a méhszáj szinte zárt.Cervix 3111,nah akkor most mi van?Nem kifelé nyílok,hanem összefelé zár a méhszáj?Kérdezte van e fájdalom,elmondtam,hogy már menni is alig bírok,mert a hasam fáj már mindenhol,a derekamról nem is beszálve.Hazaküldött,de mire leszálltam az asztalról már kiment az orvos meg a szülésznő is.Fogalmam sincs honnan jött a véres izé,meg,hogy mizujs a méhszájammal,miért vannak fájásaim hetek óta,ha nem is nyílok stb.

Már ott tartok,hogy a szervezetem az állandó fájdalomtól fárad,félek,hogy semmi erőm nem marad a szülőszobára.A menstruációs fájdalom semmi ezekhez képest,mégis úgy tűnik,hogy az én kicsi fiam nem akar kibújni a hasamból még egy darabig.


2013. okt. 1. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

se 3111 se 2111-el nem zárt az a méhszáj...amúgy nekem is volt,hogy 2 majd 3 ujjnyi volt a méhnyak rá is kérdeztem a dologra,de hát amikor elkezd bla bla bla én valami olyasmit szűrtem le belőle,hogy ha jobban vagy kevésbé nyomja magát lefelé meg ahány doki,ami az egyiknek 3 ujjnyi az a másiknak 2 stb stb.

40. héten vagy,felénk ha minden teljesen jó a 42. héten indítanak..van ahol 41..szóval maximum 2 heted lehet,de lehet már csak pár órád..kitartás!!!!!!!

2013. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szeretném ha magától beindulna,mert hallottam hírét az oxitocinnak,hát köszönöm abból ha lehet inkább nem kérek,ill. sok esetben nem nyílik a méhszáj úgy sem és kap a kismama pár óra kínzást az oxitocinnal,majd császár lesz belőle,sőt van akinek a méhszáját összefelé húzza. :S

Ne3m akarom,hogy indítsák,ne maceráljanak,az orvosokból így is elég egy életre.Persze tudom ha nincs más úgyis ay lesz,hogy indítják. :(

2013. okt. 1. 10:00
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok azt kihagytam,hogy nekem a 32. héttől 2111 volt,néha 3111 :)

A 38. héten véreztem kicsit,be is mentünk és mondta a doki,hogy tágulásos vérzés és 3 ujjnyira már nyitva vagyok,gépre tettek mert nem hitték el,hogy nincsenek fájásaim és a gép is olyanokat mutatott,hogy azt tényleg ne igazán érezhettem.Az osztályra akartak befektetni fájás hiányába,de mivel 200 méterre lakunk a kórháztól így inkább haza mentem.Ez este 9 körül volt...reggel 6 kor kezdődtek azok a fájások amiket megéreztem,hívtam is a dokimat és pillanatok alatt 5 percesek voltak,de simán besétáltunk a kórházba,egyből a szülőágyra fektettek ahol összesen 17 percet töltöttem a babával a hasamba :)) Az első fájástól maximum 40 perc telt el mire megszültem. Sajnos az elsőnél közel 1 napot kínlódtam így nagyon jól esett ez a gyorsaság.

2013. okt. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az indítástól ne félj :) nem minden esetben oxitocinnal indítanak...nekem pl. csak burkot repesztettek, reggel 9 kor, délután 2 re meglett a baba. és kiírt dátum után 2 nappal voltam, de előtte még csak jósló fájásaim sem voltak. Kitartás!!
2013. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!