Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretnék véleményeket kérni,...

Szeretnék véleményeket kérni, a keszthelyi ill. a veszprémi kórházakról. Kinek milyen élményei, tapasztalatai vannak a szüléssel kapcsolatban? Még nem döntöttem el, hol szüljek.

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Én keszthelyi vagyok. Nem volt fogadott orvosom, az ügyeletes orvosnál szültem, pont annál az egynél, aki nem volt sose szimpatikus. De teljesen normális volt, kedves volt, egy kicsit túl is volt pörögve, mert pont egyszerre 2-en szültünk, és már a 3. kismama is kint vajúdott. A szülésznő meg egyszerűen egy angyal volt.

Én már akkor 5 napja a kórházban feküdtem egyébként, mert volt egy rosszabb nst-m, és már amúgy is túlhordtam.

Mivel meconiumos volt a magzatvíz, ezért rögtön elvitték, leszívták, megmosdatták, és már pólyában hozták vissza, elég sokáig a karjaimban lehetett, aztán utána kivitték apukának megmutatni, és aztán engem is levittek vissza a kórterembe. Mivel este szültem, másnap hajnalban hozták vissza babát, utána már végig velem maradt. Baba-mama szobák vannak.

A csecsemősök segítenek, elmutogatják a dolgokat, a fürdetést első nap ők csinálják, és te nézed, másnap már te fürdetheted a babát, persze ott vannak melletted, és ha kell segítenek. Akinek gondja van a szoptatással, annak is próbálnak segíteni.


A szülésnél egy ember lehet bent veled, mindegy ki. (velem anyukám volt bent), a többiek kint az ajtó előtt várakozhatnak. Az ágy amin szültem teljesen vízszintes volt, nem volt túl kényelmes, állítólag könnyebb szülni olyanon, ami állítható, vagy csikón (nem biztos hogy így hívják). De így is hamar kint volt a baba:)

Normál esetben, ha minden rendben zajlik, rögtön a mellkasra helyezik a babát úgy meztelenül, mellre is lehet tenni. Amikor elviszik megmosdatni, ellátni, ott lehet az apuka (vagy aki bent van veled), ez a szomszéd helyiségben történik. Utána még visszahozzák pólyában.


Nekem összességében pozitív élmény volt az egész ottlét és a szülés is. De biztos vannak páran, akiknek negatív tapasztalatai vannak, mert nem minden szülés problémamentes.

2013. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ!!!

Várok még másoktól is tapasztalatokat!

2013. okt. 3. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kétszer szültem Keszthelyen. 2008-ban a lányomat, akkor még nem így volt a kórház, vagyis azóta felújították az egészet, talán a szülőszobát nem. Baba-mama szobák vannak, szép az egész, és nagyon meg voltam elégedve mindennel. Kedvesek voltak, a szülőszoba kissé fapados, de ezen kívül szuper.

Másodjára az ikreket szültem ott, 2010-ben, akkor is ugyanolyan jó tapasztalataim voltak mint előtte.

2013. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tavaly márciusban szültem Veszprémben, csak jó élmény, könnyű szülés volt, utána egyből rámtették egy kicsit, aztán elvitték, visszahozták, együtt kivittek az apukához, influenza járvány miatt nem lehetett bent, amúgy apás szülésre készültünk.

aztán kétágyas zuhanyzós szobában voltam, van 6 ágyas közös fürdős is, a személyzet nagyon rendes.

közben ha jól tudom, valamit átépítettek, nem tudom, milyen most.

van szülésfelkészítő tanfolyam, annak keretében meg lehet nézni a szülőszobát. nézz utána.

2013. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!