Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák ti féltek/vagy...

-kauf- kérdése:

Kismamák ti féltek/vagy féltetek a szüléstől? Milyen volt? Nagyon fájt? Sokáig vajlodtatok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyon feltem. Foleg a gatmetszestol. Na erre sikerult ugy rastresszelnem, h ereztem is. De nem fajt, csak fura erzes volt. 19 orat vajudtam, de amikor mrgkezdodtek a fajasok mar csak arra tudtam gondolni, h legyen mar vege! :) A felelem teljesen megszunt. A 19 orabol azt mondanam, h az elso 5-6 ora turheto volt. De aztan a falat tudtam volna kaparni. Alig vartam h tul legyunk rajta. Persze a vegen a kisfiam elfelejtette velem a fajdalmat :)
2013. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ én is a gátmetszéstől félek a legjobban.Bár én úgy halottam a vajludás után a szülés már nem lesz olyan vészes.De mindent kibírok csak egészséges legyen!
2013. okt. 2. 20:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Èn nem fèltem,inkàbb izgatott voltam mikor elfolyt a vizem.:-) Nekem is hosszú vajúdàsom volt,20òra majdnem,de csàszàr lett a vège.A csàszàrtòl nagyon fèltem màr terhessèg alatt is,de vègûl nem volt olyan szörnyû.
2013. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon féltem az egésztől! 6dik hónaptól remalmaim voltak olyannyira féltem! Összesen 42orat vajudtam ebből 17ora borzalmasan fájt és a végén császár mert a babám nem bírta tovább és az igazat megvallva én se! A kicsinek leesett a szivhangja, fekete és lila volt amikor kiemelték és fel sem sirt! Senkinek nem kívánom azokat a perceket!
2013. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Huha remélem azóta már jól vagytok és köszönöm válaszokat!
2013. okt. 2. 21:03
 6/13 anonim ***** válasza:
A gátmetszéstől nem kell félni. Semmit, de semmit nem érzel belőle. Én combközépig végigrepedtem. (A szülés után másfél órán keresztül varrt össze a dokim. ) Mikor repedt abból sem éreztem semmit.
2013. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem féltem. Elég flegmatikus típus vagyok, úgy indultam neki, hogy lesz ami lesz, sokan megcsinálták már előttem is. 3 óra alatt lett meg a baba onnan, hogy szülőszobára fektettek. Kb 2,5 óra az elsö fájástól számítva.
2013. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem féltem,de a következotol mar fogok,persze ha lesz egyaltalan.Inditott szulesem volt.Reggel 7-kor mentem be,kaptam zselet 12- től voltak fájásaim,másnap 10-50-kor született meg a fiam 23 ora vajudas után.Nem szeretném mégegyszer ezt átélni.A szívhangja leesett,de nem indult meg lefelé úgy könyökölték,vákumozták ki szegény kicsit.Azt hittem valamelyikőnk ott marad.Nem sírt fel,egy napig nem is láttam,én olyan rosszul voltam,hogy egész nap az őrzőben hagytsk,katéter... Az ellenségemnek sem kívánom.Remélem neked szép emlékként marad majd meg.Könnyű szülést :)
2013. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én a gátrepedés/vágástól féltem a legjobban.De megnyugtattattok hogy nem fog fájni.Mégegyszer köszönöm
2013. okt. 2. 22:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon féltem a szüléstől, sőt rettegtem, főleg mert mindenki azt mondta nem tudom majd simán megszülni, mert vékony vagyok és keskeny a csípőm is, ráadásul a fájdalmat sem bírom. Ehhez képest nekem a szülés egy pozitív élmény volt. Este fél 8-kor éreztem hogy fájdogál a hasam, de azok olyan enyhe fájások voltak hogy azt hittem csak jóslók. Aztán este fél 10-kor elfolyt a magzatvíz. Na onnantól jöttek a kemény fájások. Szerencsére nagyon hamar meglett a kislányom, másfél óra múlva, 23:05-kor már meg is volt a picikém. Gátmetszéstől is féltem, de nem is éreztem hogy volt. Már csak abból tudtam meg hogy jött az orvos és összevarrt. Álmomban nem gondoltam hogy ilyen könnyen és gyorsan szülök majd. Persze nem mondom hogy nem fájt, de ki lehetett bírni. :)

Legalább olyan könnyű szülést kívánok neked mint az enyém volt, és kitartás! :)

2013. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!