Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek első szülésnél varrni...

Akinek első szülésnél varrni kellett a méhszájat, hogy alakult a következő szülése?

Figyelt kérdés
6 éve szültem. Lassan tágultam, nehéz szülésem volt. Szakadt a méhszáj , varrni kellett. Tapintható a hegesedés . Nem tudom, most mire számítsak. Még lassabban fogok tágulni? Hirtelen szétesakadok? Idő előtt megnyílok? Tapasztalatokat várok. Még van 8 hetem.
2013. okt. 3. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Most is sima szülésre számitsál, és könnyű gyors szülésed lesz.Nem befolyásolja szülésedet,hogy az elsőnél varrni kellet téged.
2013. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt az első szülésem.

Majdnem elvéreztem.


A második terhességemnél nem nyílt ki idő előtt a méhszáj, nem volt ugyan gyors a második szülésem sem, de semmi komplikáció nem lépett fel, nem kellett varrni egy öltést sem a méhszájon.

Ez miatt ne izgulj!

2013. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. A "majdnem elvéreztem" kicsit rám hozta a frászt , mert én vérhigítóval szúrom magam.
2013. okt. 4. 07:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elsővel én is nagyon megszenvedtem :S Pikk pakk 3 ujjnyi volt a méhszájam örült is a doki,hogy ezt gyorsan lenyomjuk..aztán jött az oxitocin,kézzel tágított folyamatosan és állandóan azt hajtogatta,hogy még mindig van egy kicsi méhszájam (már 6 órája feküdtem a szülőágyon) elkezdett a szívhang gyengülni így nem vártunk tovább a dokival a hasamon nyomtunk.Belül szakadtam kívűl vágtak. A másodiknál a 32. héten már 2111 volt a méhszájam,tüdőérlelőt adtak meg asztmásoknak aló gyógyszert ami ellazítja a méhet meg egy vagon magnéziumot szedtem.Mindig mondta a doki,hogy a legelső fájásnál startoljak befelé mert gyorsan meglesz...amúgy pár hét fekvés volt és a 38. héten kezdődtek a fájások 10 percesekkel,7km a kórház szóval még lezuhanyoztam aztán mentünk is :) 5 percesekkel értünk be,kaptam egy beöntést majd a dokim is beért és jól leszúrta a szülésznőt,hogy nem kellett volna már beöntést adni,de akkor kapjam magam a wc-re mert ő már csak a szülőágyon mert burkot repeszteni.Burkot repesztett pikk pakk olyan fájásaim lettem mint az elsőnél soha,de 12 perc múlva már a tolófájások jöttek,mivel gátvédelemmel szültem ez a rész kicsit tovább tartott mint az elsőnél.

A kettő között annyi volt a különbség,hogy az első után hónapokig rémálmaim voltak és én soha többet nem szülök...a másodiknál szülés után kb 5 perccel nevetve elsütöttem a dokinak,hogy holnap a következő?? Már az alap nagyon jó volt,hogy az elsőnél az első fájástól mire meglett közel 24 óra volt..a másodiknál meg kb 1 óra.

2013. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!