Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol kell bejelentkezni terhesg...

Hol kell bejelentkezni terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

Külföltön éltem , most költözök haza. Több hónapon át a kinti dokihoz jártam, ott kaptam terheskönyvet, stb.

Háziorvoshoz kell mennem először Magyarországon? Hogy működik ez? Gondolom nem lesz baj, hogy a leleteim idegennyelven vannak.

+ kérdés! Esetleg tudja valaki, hogy az anyasági támogatásnál figyelembe veszik azokat az alkalmakat, amikor a kinti terhesgondozáson részt vettem? (ehhez ugye összesen 4-szer kell menni, ha jól tudom)


2009. nov. 8. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

- szerintem keress fel egy adott nyelven beszélő dokit, sajnos nem természetes, pláne az idősebb generációnál, hogy idegen nyelven olvasnak leletet. az angol azért nagyjából megy, de én biztosra mennék.


- dokihoz kell menni, ha privát rendelésre mész nem kell háziorvos, csak ha államiba, ott beutaló és szakrendelésre mész, majd a doki papírjaival kell menni a védőnőhöz, aki elmondja, hogy az anyasági támogatással hogy állsz, de szerintem biztosan figyelembe veszik az eddigieket.

2009. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sztk terhesgondozásra általában nem kell jelentkezni, odamész, megvizsgálnak és kész.

A területileg illetékes védőnőhöz is el kell menned, erről a nődoki tájékoztatást ad.

Azért biztos ami bizots szerezz itt is 4 pecsétet...

2009. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Egy kis kiegészítés: nem mennék magándokihoz, mert nem is ismerek senkit, másrészt nem tudok annyi pénzt kifizetni. Ezek szerint a háziorvosnál kell bejelentkeznem egy beutalóért.

Az otthoni TB rendezve van, folyamatosan fizettük.

A 4 pecsét újbóli összegyűjtésére lehet, hogy már nem lesz idő :-)

2009. nov. 8. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a háziorvoshoz, beutaló nélkül az sztk-ba!

Ott rögtön kapsz egy pecsétet, majd elküld védőnőhöz, ott is egy pecsét, majd elmész uh-ra vissza a dokihoz még egy pecsét....

Meg a szülés előtt védőnő még egy pecsét.

Ja a nődoki elküld háziorvoshoz ő tőle is kérj pecsétet.

Itthon így 3-an végzik a terhesgondozást, tehát mindegy kitől van a pecsét, csak 4 legyen.

2009. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy elküldenek a háziorvoshoz, a terhesség végén már minek?

A nőgyógyász a fontos és a védőnő, hozzájuk nem kell beutaló sem, semmi, csak menj el :) A 4 pecsét meg hátha... A végén gyakran kell járni úgyis :)

Az anyaságit a biztonság kedvéért kérdezd meg a kifizetőhelytől akár a neten vagy telefonon keresztül.


Könnyű és gyors szülést kívánok Neked!

2009. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!