Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tatabányaiak anyukák ti...

Tatabányaiak anyukák ti hogyan raktátok össze a pakkot a szent borbála kórházba szüléshez?

Figyelt kérdés
ti hogyan pakoltátok a cuccaitokat a szüléshez a szent borbála kórházban?mi az amiket a szülőszobára viettetek és mi az amit már az osztályra magadnak és a babának?két pakkot szeretnék összerakni,de teljesen meg vagyok zavarodva,hogy mit hova,hogyan!
2012. aug. 24. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami a szülőszobára kellett (homeopátiás golyók, apukának steril ruha, papucs, hasonlók), azokat beletettem egy szatyorba, a szatyrot meg bele a bőröndbe, a tetejére.

Aztán végül be kellett feküdnöm, és bent indul meg a szülés, de a szatyorban volt minden a papucs kivételével. Amikor mentem szülni, vittem a kis szatyromat, a többi cuccot a nővér átvitte a másik szobába, mire megszültem.

2012. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tatabányán nem lehet semmit bevinni a szüléshez. Se ásványvizet, se szőlőcukrot. Homeos bogyókban nem nagyon hiszek, így én azt nem vittem. Ami kell: papucs, terhes kiskönyv, fényképező, steril ruha. Én mást nem vittem. A kórházi bőröndbe tegyél magadnak kaját a szülés utánra, mert marha éhes leszel és kötelező enni, de azt nem adnak a kórházban. Én éjjel szültem, nem volt nálam semmi kaja, reggel hozott be a férjem enni. Ha legközelebb szülök, beviszek egy fél kisboltot! Vigyél magaddal lázmérőt, mert azt ott nem adnak. Semmi gyógyszer nem jár. Az egyik csajnak kijött az aranyere, úgy kellett behozatni krémet és kúpot rá. Elég nagy a csóróság abban a kórházban. De legalább tisztaság van. Könnyű szülést kívánok!
2012. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
utolsó:és hogy bírtad víz nélkül?nem féltél,hogy elájulsz?vagy ők nem féltek,hogy nem bírod így megszülni a gyereket?
2012. aug. 25. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Én amikor már kb. 10-11 órája vajúdtam, kaptam infúziót, hogy ne legyen gond.

És nekem szerencsém volt, délre lett meg a lányom, fél 1 körül hallottam, hogy viszik az ebédet az osztályra. Gyorsan szóltam a szülésznőmnek, hogy tegye el az ebédet, mert éhen halok. Fél 3 után toltak ki, ott volt a kaja. :)

2012. aug. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 (L) Bella (L) ***** válasza:

Én augusztus 10-én szültem a szent Borbála kórházban. A szülőszobára érdemes vinni egy kis törölközőt, amit a párod folyton bevizezhet és azzal hűthet, segédkezhet. Nekem volt bent szőlőcukor, de nem esett jól, mert nagyon össze volt száradva a szám. És kell az apa szett, azt meg lehet venni patikában is, fényképező, neked papucs, kb ennyi.

Az osztályra magaddal mindenképpen vigyél be szénsavmentes ásványvizet, mert szülés után meg kell inni másfél litert, plusz kaja sem árt, mert borzalmas a menü:)Kell szülés utáni betét, törölköző a babának és külön neked, a babának minden kell meg neked is, ami otthon is kéne. A babának is neked is vigyél be hőmérőt. Rengeteg wc papírt és szülés utáni betétet.

Te semmi mást nem fogsz kapni, mint egy szelet kenyeret reggelre mézzel és vajjal kb. ebédre valami nem túl finom kaját a közös étkezőben, vacsorára egy szelet kenyeret kefírrel. A baba napi 3-4 pelust kap, köldökcsonkápoláshoz cuccot és ennyi.

2012. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok újra. A vajúdás végén olyan szomjas voltam, hogy könyörögtem a szülésnőnek egy korty vízért. Annyit engedett meg, hogy kiöblítsem a számat. Én nem rooming in szobában voltam a szülés után, néhány textilpelenkán kívül semmi nem kellett a babának. Mivel befelé fordult a mellbimbóm, nem tudtam volna szoptatni, de jött egy csecsemős és hozott nekem bimbóvédőt. Egész addig használhattam, amíg bent voltunk a kórházban. Minden este elvitték és reggel sterilen kaptam vissza. Ha ezt nem kaptam volna meg ott a helyszínen, nem tudtam volna szoptatni a lányom. Szóval, vannak rendes emberek is a kórházban! Orvosod van?
2012. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szia utsó!nem,nincs orvosom!szülésznőt szerettem volna fogadni,de orvos nélkül nem lehet!mindkettőre sajnos meg nincs most pénzünk,mert idén volt az esküvőnk is,amit saját zsebből,családi segítség nélkül kellett finanszíroznunk!remélem azért így is ellátnak majd! :)
2012. aug. 27. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!