Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik olyan, hogy el lehet...

Létezik olyan, hogy el lehet sóhajtani a kitolást?

Figyelt kérdés
1 hónapja szültem a Margit Kórházba, és a szülsznő a szülés közepette azt kérte többször is hogy sóhajtsam el a kitolást! Nem ment, a testem magától nyomott, és le szúrt hogy miért nem tudom el sóhajtani... létezik ilyen?

2013. okt. 8. 09:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Kétszer szültem, de ilyenről még nem hallottam
2013. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én gátvédelemmel szültem a másodikat és így jó párszor mondták,hogy ne nyomjak...hát próbáltam lefoglalni magam azzal,hogy milyen szép is a mennyezet.
2013. okt. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
nem volt gátvédelem :S Sőt, a szülés végén még mondta a dokinak a szülésznő vigyorogva(!!!!!) hogy magadhoz képest jó nagyot vágtál..... Elég bénának érzem magam azóta, eléggé bántottak a szavaikkal mind a ketten...de akkor kicsit meg nyugodott a lelkem hogy nem én voltam a nagyon béna :|
2013. okt. 8. 09:38
 4/20 anonim ***** válasza:
Én Eda és minden nélkül szültem. Szerintem így nem lehet elsóhajtani a kitolást. Max Edaval.
2013. okt. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem kaptam fájdalomcsillapítót mégis sikerült.

Gátvédelemmel szültem sikeresen, az utolsó 2 fájásnál mondta a szülésznő, hogy ne nyomjak, csak hagyjam, hogy a baba csússzon ki a maga ütemében.

Tudatos légzéssel sikerült, így megúsztam a metszést is.

2013. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Repesztés után kaptam EDA-t , a kitolási szakasz nyilván nagyon erős volt így is, csak a fájásokat nem éreztem közben. A testem magától nyomta a babát, és vissza tartani sem tudtam!! Na mindegy, a lényeg hogy akkor nagyon nem létezik ilyen ebben a formában.
2013. okt. 8. 09:52
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha még a végén kérte volna :D De nem, hanem a szülés kellős közepén :/ Köszönöm a válaszokat :)
2013. okt. 8. 09:54
 8/20 anonim ***** válasza:

Hát nekem muszáj volt elsóhajtanom, mert megindult a baba és doki és szülésznő még sehol sem volt. Könyörgött a nővér, hogy ne toljak, bár már a feje búbját látta. Nem volt EDa meg semmi ilyesmi. Meg lehet csinálni, amikor tudod hogy nagy a vész. Akkor tudatosan képes az ember lánya olyan dolgokra amiről nem hinné.

Amikor megérkezett a doki meg mindenki, akkor nyomhattam egyet majd valami miatt a mai napig nem tudom, de akövetkező tolást újra vissza kellett tartanom. De én már úgy bevoltam ijedve, hogy szót fogadtam.

2013. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Létezik, én pár tolót elszúrtam mert elsóhajtottam a kitolást, szóval azt jelenti nem nyomsz lefele hanem kifújod a szádon a levegőt ami után beszívod egyből ... nem tudom érthető voltam -e :-)
2013. okt. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Azért legalább megmondhatták volna, hogy mit értenek elsóhajtás alatt. Mégis egy elsőszülő anyukának ezt honnan kéne tudnia?A vágással kapcsolatos beszólás meg a bunkóság csúcsa, szerintem. Én sem tudom, hogy hogyan lehet nem nyomni. Egyszerűen magától csinálta a testem. Ha nem nyomom a babát, akkor is olyan lendülettel jött volna...
2013. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!