Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Kislányom visít...

Mit tegyek? Kislányom visít ha megpróbálom hasra tenni, éppen ezért még nem tartja a fejecskéjét, és a kitolást sem tudjuk így gyakorolni.1 percet sincs el hason, keserves sírásba kezd,3 hónapos lesz jövő héten.

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Probáld eleinte magadon hasra rakni,igy beszélni neki.Egy idö után megy majd külön is,de elöször itt is hajolj oda hozzá.
2009. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm manója hasonlóan viselkedett, neki letapadtak az izmai, és fájt is neki, azért nem akart hason lenni.

A védőnéninek az tűnt fel, hogy a pici csak ökölben tartja a kezeit, mint az újszülöttek. Neki fel kellett "tépni" az izmait.

2009. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ugyanez volt a mi kislányunknál is. ő kicsit hipotón volt, még most is gyengék az izmai. 3 hónapos korától vittük Dévény tornára, és minden nagymotorikus fázis kicsit később jött el nála. Szerintem mutasd meg egy Dévényesnek. Lehet hogy azt mondja minden rendben és nektek nem is kell járnotok, csak valamivel lekötnöd a pici figyelmét mindig 1-2 perccel hosszabb ideig.
2009. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ugyanezt csinálja, 2 nap múlva lesz 3 hós. Én nem erőltetem. A babák 70%-a ezt csinálja. Amíg ő egyedül nem fordul hasra addig utálni fogja állítólag. Ha hasra teszem, 10mp múlva keservesen sír és utána 10 perc mire megnyugtatom. Hát nem tudom...majd jövő héten megkérdezem a dokinénit, hogy mi van ilyenkor.

Nekem nem vált be az sem, hogy magamon teszem hasra. Ugyanúgy sír akkor is. :-(

2009. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi ez a Dévény??
2009. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dévényi Anna, módszere, a mozgásban lemaradt gyerekek fejlesztése.

A baj csak anyni azzal, ha nem fordul, nincs hason, nem mászik, majd csak feláll stb, h a baba idegrendszerének szüksége van ezeknek a mozgásoknak az elsajátítására.

Egy gyógypedagógus

2009. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a keze is ökölben van még, és ennyire tiltakozik hason, ne félj szakembertől tanácsot kérni! Minden városban van már dévényes gyógytornász! Ne félj attól, amit mond! Minél előbb segit neki, annál könnyebb megoldani a problémát.
2009. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A keze ökölben is van, de ki is szokta nyújtjani az ujjacskáit, és akkor teljesen "lazák". Jövő héten megyünk oltásra, akkor megkérdezem a doktornőt, hátha tud segíteni. :-((
2009. máj. 16. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!