Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, hogy csalódott...

Normális, hogy csalódott vagyok és rossz anyának érzem magam amiatt, hogy a kitolásnál sok segítségre volt szükségem?

Figyelt kérdés
Szerintem könnyű szülésem volt ennek ellenére a kitolásnál nem tudtam közreműködni. A vajúdás szinte teljes időtartamát talpon töltöttem, minden fájásnál lazítottam, ahogyan azt mondták, 3,5 óra alatt teljesen ki is tágultam, együttműködtem. A kitolásnál viszont totálisan bepánikoltam, mert én hiába nyomtam, nem éreztem, hogy akár csak egy centit is haladt volna a babám, csak hatalmas fájdalmat éreztem, és rettegtem, hogy széjjelrepedek (sajnos egy korábbi sérülés miatt, ennek meg volt a veszélye, de nagyon figyeltek, hogy ne legyen gond). Én nem hallottam azt sem, hogy mondták, hogy hol tart a baba, a férjem pedig állítja, hogy folyamatosan mondták, hogy elindult, kb. hány nyomás még, meg, hogy kint van már a feje. Emellett nem éreztem, hogy jól nyomok-e, az orvosnak kellett segítenie, hogy megtaláljam egyáltalán a helyes technikát és a végén mivel már teljesen dekoncentrált voltam az orvos nyomta ki a babát és a szülésznő húzta ki, mert nem éreztem annyi erőt, hogy akár csak egyet is nyomjak, mert azt hittem, hogy negyed órája küzdök és nem haladtunk semmit, kérni akartam, hogy császározzanak meg, vagy valamit csináljanak, mert egy cm-t sem haladt a babóka lefelé (én legalábbis ezt gondoltam) és féltem, hogy meghal miattam. Először nem is zavartak ezek a dolgok, hálás voltam a segítségéért, meg nekem a "hasba könyöklés", amit nem is könyökkel csináltak nekem, egyáltalán nem fájt. De amikor hallottam más anyukák történeteit, hogy milyen ügyesen megszültek sokkal hosszabb vajúdás, esetleg indított szülést követően, én elszégyelltem magam, hogy én egyedül nem tudtam volna megszülni a kisfiam.
2013. okt. 8. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem normális.
2013. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a 2. gyerekemet most augusztusban másfél óra alatt szültem meg. Semmit nem kaptam a fájdalom ellen, és rohadtul fájt. A kitolásnál azt mondták 2 nyomás és meglesz. Viszont minden tolásomnál azt mondták, hogy erősebben-erősebben. Én tényleg mindent beleadtam ,de egyszerüen úgy éreztem hogy ennél erősebben már nem lehet. Aztán jó 10 tolás volt mire meglett a kicsi. Én is bénáztam a kitolásnál, de én nem agyalok ezen. Egyszerüen nem érdekel mit csináltam rosszul, csak örülök hogy már túl vagyok rajta, és kész. Szerintem ne agyalj ezen. Mindegy már mi volt hogy volt, elmúlt. Tekints előre.
2013. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én is örülök, hogy túl vagyok rajta, van elég más agyalnivaló, ezen nem rágom magam feleslegesen
2013. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 petera6 ***** válasza:
Én vajúdtam 10 órát, mire nagyjából kitágultam, majd következett egy 1,5 órás kitolási szakasz. És végül megcsászároztak mivel nem bírtam kitolni. Hiába a hasba könyöklés, én csak elájultam tőle kétszer. Nincsenek rossz érzéseim, max annyi, hogy többet, ha lehet nem szeretnék szülni köszi. :) Neked sem kell azt gondolnod, hogy azt jelenti a jó anyaság, hogy gyorsan kitolod a babát. :)
2013. okt. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

egy jó nagy sirást szerintem egy anyuka sem úszhat meg.ez az állapot pár nap alatt elmúlik-remélhetőleg-és akkor már egy eufórikus állapotban leszel.

kitartás

2013. okt. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod van anya, aki hang nélkül, szisszenés nélkül, orvosokkal együttműködve kitolja a babáját, aztán a baba intézetbe, vagy rosszabb esetben egy kukában köt ki.

vagy összeverik a pici testét, nem adnak neki enni.

Na ő, rossz anya, sőt, nem is anya.


TE! Lehet hogy nem tudtak kitolni azt a babát megfelelően, de mindennap ott leszel neki, véded, őrzöd, táplálod, neveled, és tiszta szívedből szereted!! Ott leszel mellette amikor beteg, amikor sír, amikor fontos mérföldkőhöz ér az élete.

A jó anya, ezt jelenti!


A fájdalomküszöbe, főként a szülésterén, mindenkinek más, és minden szülés más, nincs miért szégyenkezned.

2013. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lyna82 ***** válasza:
Nyugi ettől nem leszel rosszabb anya!Bárkivel előfordulhat hogy bepánikol de az orvos és szülésznő nagyon jól kezelte.Inkább élvezd az anyaságot és élj meg minden csodát amit csak a picikédtől kapsz meg! :-)
2013. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell csalódottnak lenned. :) Fel a fejjel. Nem csináltál semmit rosszul. Első baba, ismeretlen volt minden. Én egyébként a varrásnál jobban jajgattam, mint a szülésnél :D Én is eltoltam a kitolást, egyszer nem jól nyomtam, mikor már kb félig kinn volt a baba és annyira rossz helyen állt meg, hogy azt hittem szétfeszít. És csak nagysokára (legalábbis nekem úgy tűnt) jött a köv. fájás, amivel ki tudtam nyomni.

Semmi gond nincs veled. Babázz boldogan! :)

2013. okt. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Soha nem értettem azokat, akik az alapján gondolják magukat rossz anyának, hogy hogyan szültek(császár,vacuum,hasbakönyöklés...) Ugye azt Te sem gondolod komolyan, hogy az, hogy milyen anya valaki, attól függ hogyan szül. Csak az lehet jó anya, akinek álomszülése volt?

16 órát vajúdtam, közel 2 óra volt a kitolás. Egy doki a lábam közt, egy meg az ágyon térdelt mellettem, és minden egyes tolófájásnál felülről nyomta. Eszembe se jutott, hogy emiatt rossz anya vagyok.

Szeresd a babádat, gondoskodj róla, és legyetek nagyon boldogok. Ez a legfontosabb. Nem az, hogyan született :)

2013. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!