Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor induljak a kórházba?

Mikor induljak a kórházba?

Figyelt kérdés

38.hetes terhes vagyok.

Hétfön voltam dokinal,a méhszajam 1ujjnyira nyitva volt mar akkor,azota minden nap egyre erösebben és egyre sürübben görcsölök.. de még mindig nem az a birhatatlan fájdalom. Most 2oraja mar 20percenként vannak fajasaim,amik kb 40mp-ig tartanak..de nem tul erösek. A hasam elég sokat keményedik,magneb6ot mar nem szedhetem a dokim tanacsara..Ma olyan volt,mintha szivarogna a magzatviz,de nem tudtam biztosan megitélni.. Nem szeretnék téves riasztást ,ezért is szeretném ha tapasztaltabb kismamák leirnátok,h szerintetek meddig várjak?


2013. okt. 11. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én 6 perces fájásokkal indultam...szerintem zuhanyozz le, készits össze mindent...jobb az elején még otthon mint a kórházban...
2013. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tul vagyok rajta :) várom,hogy mi lesz belőle.. mert már kimerültem abba,hogy napok ota készenlétbe vagyok. 10es skálán milyen erőssègüek voltak a fájásaid mikor bementél? :)
2013. okt. 11. 21:16
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!

szerintem mivel 1 ső baba, ha a fájásaid 10-15 percesekre váltanak azért induljatok el ... mivel még nem tudod- tudhatod hogy te azok közé az anyukák közé tartozol akik 2 óra alatt megszülnek a fájások rendszereződésétől vagy aki 20 órát vajúdik. inkább menj be és legyen téves riasztás, mint hogy a kocsiból is alig tudod majd kikaparni magad két fájás között...

2013. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem anno azt mondta a szülésznő, hogy akkor induljunk, amikor már legalább egy órája 10 perces fájásaim vannak. Végül akkor indultunk, mikor egy órája ötpercesek voltak. Egy órányira lakunk a kórháztól.

De, ha esélyes, hogy szivárog a magzatvíz, inkább menj be, mert fertőzésveszélyes...

2013. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

amikor fájogatni kezdtem (nekem tök zárt volt a méhszájam) mértem stopperrel (hajnali 4-6 között 20 percesek) 6-tól 5 percesek voltak már, akkor kezdtem készülődni... (jó sokáig cicomáztam magam, hihi) :)a 3 percesek már az autóban értek (kb. 8:30-kor), mire beértünk a párommal a kórházba", már 3 ujjnyi voltam. (előző nap vizsgált a dokim, akkor még teljesen zárt volt a méhszáj)

én pont a 38. héten szültem.

ha rendszeresek a fájások - mind1, milyen erős (én csak az 1 perceseknél kezdtem megtudni, mi az a vajúdás - addig én is vihogtam, csicseregtem) ha rendszeres, az a szülés jele lehet, nehogy aztán az utcán akarjon kibújni a baba, menjetek be a kórházba!

kit érdekel a téves riasztás, szerintem elég gyakori, senki nem neheztel érte.

2013. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mindennel elkészültem már,de persze most egy ideje nincsenek fájasaim .. söt nost kifejezetten mocorog a pocimba,bár elég lent érzem ! Ezt az utolso pár napot/hetet ti is nehezen éltétek meg? ..haskeményedés az mire utalhat?
2013. okt. 11. 21:37
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha szivárog a magzatvized, akkor induljatok a fertőzésveszély miatt. Meg amúgy sem tudhatod, hogy milyen gyorsan fogsz szülni. Az első kisfiam az első fájástól számítva 2 és fél óra múlva már a mellkasomon feküdt. Én 2 óra alatt tágultam ki teljesen 3100-as értékről.


Szerintem menjetek, lehet te is szerencsés vagy és gyorsan szülsz :)

2013. okt. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem most mindenkire kicsit hatassal van itt a mai hir, hogy megszult az utcan a no... Nekem az orvos es a szuleszno is azt mondta, 10 perc alatti surusegu fajasnal menjek, ami egy oraja tart es hossza 40-60mp.
2013. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mindkét szülésem előtt több mint 10 órán keresztül voltak 20 perces fájásaim. Neked ez lesz az első? Szerintem akkor menj be, amikor már nem érzed magad otthon biztonságban, hogy ez 3 vagy 5 vagy 10 perces fájásoknál van, azt te döntsd el :)


Viszont, ha elfolyik a magzatvíz, akkor pár órán belül érdemes bemenni (hivatalosan azt hiszem, hogy magzatvíz elfolyás után 24 órán belül meg kell születnie a babának a fertőzés veszélye miatt, szóval még ezzel is ráérsz, csak akkor ne sétálj már sokat/hosszan), főleg, h akkor felerősödnek a fájások és gyorsul a tágulás.


20 percesekkel napokig el lehet vajúdni sajnos.


A kórházba menésbe azt is kalkuláld bele, h szülőszobába csak 3 ujjnyi tágulást követően fektetnek be, addig közös vajúdó, nőgyógyászati osztály, ami meg általában tele van, semmi komfort, jövés-menés, nem biztos, h megfelelő (legalábbis nekem nem volt az, amikor először szültem...) és ha felvesznek, már nem engednek haza.


Ha meleg ülőfürdő erősíti a fájásaidat, akkor ez már szülés, ha nem, akkor még van időd :)

2013. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ülöfürdöt nem merek mar venni a nyitott méhszáj miatt.. vagy butaság? .. elsö babánk egyébként,azért is vagyok ennyire tanácstalan. Most mar egy ideje nincsenek fajasok.. ugyhogy jobb is,hogy nem indultunk el. Az a baj,h van h 3oran keresztül viszonylag erös fajasaim vannak,20percenként,és 40mpsek kb.. de utána meg mint most is elmulik

Ez van már napok óta,csak a fájás erösebb vmivel.. :P ..

2013. okt. 11. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!